crosssearch

Bavorské královské zámky a Bodamské jezero

Poznávací zájezdy, Německo

PRIEN - CHIEMSEE - HERRENSEE - HERRENCHIEMSEE - ETTAL - LINDERHOF - NEUSCHWANSTEIN - BODAMSEE - KOSTNICE - REICHENAU (UNESCO) - OBERZELL - RÝNSKÉ VODOPÁDY - SCHAFFHAUSEN - FRIEDRICHSHAFEN - UHLDINGEN - MAINAU

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

PRIEN - CHIEMSEE - HERRENSEE - HERRENCHIEMSEE - ETTAL - LINDERHOF - NEUSCHWANSTEIN - BODAMSEE - KOSTNICE - REICHENAU (UNESCO) - OBERZELL - RÝNSKÉ VODOPÁDY - SCHAFFHAUSEN - FRIEDRICHSHAFEN - UHLDINGEN - MAINAU

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz z Prahy a Plzně do Tábora (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) do Bavorska do přístavního městečka Prien na břehu jezera Chiemsee. Odtud pojedeme výletní lodí na ostrov Herrensee, kde navštívíme první zámek krále Ludvíka Bavorského II. Herrenchiemsee. Zámek, nacházející se v nádherném parku s mnoha fontánami, je právem nazýván Versailles Bavorska. Ubytování v předhůří Bavorských Alp.

2. den:

Po snídani se zastavíme v benediktýnském klášteře v Ettalu, kde si budeme moci koupit místní ovocné likéry nebo klášterní pivo, které zde vyrábějí řeholníci, a jen o pár kroků dále nahlédneme do místní sýrárny. Poté navštívíme Linderhof, neorokokový zámek bláznivého krále, který obklopuje rozkošná zahrada posetá romantickými stavbami, jakými jsou například Venušina jeskyně, Marocký dům nebo Labutí jezero. Po prohlídce přejedeme k nejznámějšímu zámku bavorského krále k pohádkovému Neuschwansteinu. Po návštěvě zámku nesoucího radu historizujících prvku se budeme moci také projít k mostu s hlubokou roklí a nádherným vodopádem s krásným výhledem do okolí. Navečer se vydáme k Bodamskému jezeru. Dojezd na ubytování.

3. den:

Po snídani se projdeme největším městem na břehu jezera Kostnicí, která je historicky úzce spojená s naší zemí. Podíváme se do centra města a prohlédneme si Husův dům a Husův kámen, který označuje místo, kde byl Jan Hus upálen. Poté navštívíme poloostrov Reichenau (UNESCO), centrum vzdělanosti v období celého středověku. V blízkém Oberzellu si prohlédneme románský kostel sv. Jiří s unikátními nástěnnými malbami. Nedaleko švýcarského Schaffhausenu spatříme nejmohutnější vodopády Evropy Rýnské vodopády. Vodopády budeme moci obdivovat z několika vyhlídkových plošin, a můžeme také doplout lodí ke skalisku uprostřed vodopádů. Den zakončíme v samotném městě Schaffhausen, jehož uličky jsou ozdobeny kašnami se sochami patronů města i bájných bytostí. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani budeme opět prozkoumávat břehy Bodamského jezera náležící k nejkrásnějším oblastem celého Německa. Naší první zastávkou bude Friedrichshafen s proslulým Muzeem vzducholodí. V Uhldingenu si prohlédneme unikátní skanzen s pravěkými dřevěnými domy na kůlech. Odpoledne přeplujeme trajektem na ostrov Mainau známý jako ostrov květin. Ty nejkrásnější se nachází v parku obklopujícím barokní zámek z 18. století. Mimo tisíců druhů květin budeme moci obdivovat různé druhy palem, citrusovníků, jedinečnou sbírku 55 druhů subtropických zlatých jablek nebo motýlí dům se stovkami okřídlenců z více jak 20 tropických druhů. Odtud se již vydáme na cestu zpět do ČR.

5. den:

Příjezd do Prahy v nočních, do Brna v časných ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000