crosssearch

Baltské pobřeží s návštěvou Berlína

Poznávací zájezdy, Německo

 Trasa 1: Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha, Kladno, Slaný, Louny, Most, Teplice, Ústí nad LabemTrasa 2: Karviná, Ostrava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín, Uherské Hradiště, Brno, Jihlava...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1 den: V časných ranních hodinách odjezd z Prahy do Berlína. Po příjezdu absolvujeme okružní jízdu po městě se zastávkou u Braniborské brány a Rechstagu a dalších zajímavostí jako promenády přilehlé vládní čtvrti, noblesní třídy Unter den Linden atd. V odpoledních hodinách budeme pokračovat do Rostocku. Nocleh.

2. den: Po snídani si společně prohlédneme nejdůležitější přístav německé části Baltu včetně náměstí Neuer Markt s radnicí a jistě nevynecháme ani gotický patricijský dům Kerkhofhaus, náměstí Alter Markt a kostel Petrikirche - někdejší chrám mořeplavců a rybářů. Naše cesta bude dále pokračovat do letoviska Warnemünde s věhlasnou přímořskou třídou Am Strom, kde se nachází mnoho kavárniček či butiků. Inviduální volno, možnost koupání na plážích se stříbřitým pískem, zakoupení vyhlídkové plavby či návštěva restaurace s rybími specialitami. V pozdních odpoledních hodinách návrat na ubytování.

3. den: Po snídani odjedeme do blízkého starobylého lázeňského města Bad Doberan, někdejšího letního sídla meklenburských vévodů. Zde navštívíme cisterciáckou katedrálu Münster, která patří k nejlepším ukázkám gotické církevní architektury v oblasti Baltského moře. Dále společně budeme pokračovat parním vláčkem „Molli“ vozícím lázeňské turisty od r. 1886 do přímořského letoviska Heiligendamm, prvních nejstarších přímořských lázní založených již v r. 1793 a do Kühlungsbornu honosícím se secesními vilami podél promenády Ostseeallea a nejdelší pláží na Baltu s řadami proutěných sedaček. Jistě využijeme i možnosti koupání v tomto letovisku, které má styl (jak hlásá populární slogan). V odpoledních hodinách návrat na ubytování. (vlakem jen úsek Bad Doberan - Heiligendamm)

4. den: Po snídani pojedeme do města Ribnitz-Damgarten; zde navštívíme místní muzeum jantaru, které se nachází v jedné z klášterních budov. Dále pokračujeme přes Stralsund a nově postavený visutý most Rügenbrücke na Rujánu do střediska Binz. Společně projdeme místní promenádou k molu, která je lemovaná honosnými vilami s charakteristickou bílou fasádou. Inviduální volno, možnost koupání na pláži s jemným bílým pískem a typickými proutěnými koši či návštěva nedalekého novogotického loveckého zámečku Granitz. Při zpáteční cestě navštívíme poloostrov Fischland-larss-Zingst , který je součástí národního parku. Zde uvidíme zachovalé staré rybářské vesnice, lesy, louky a písečné duny, které vedou až do lagun. Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

5. den: Po snídani se vydáme na zpáteční cestu, při níž navštívíme historické hanzovní město Wismar se starým městem, které je po rozsáhlé rekonstrukci. Nepochybně si nenecháme ujít dlážděné náměstí Markt obklopující domy se světle pastelovými fasádami či neoklasicistní radnici, kašnu Wasserkunst nebo měšťanský dům Alter Schwede s replikou „švédských hlav“. Za povšimnutí stojí i bývalé sídlo meklenburských vévodů, Fürenhof, jehož budova ve stylu italské renesance působí uprostřed okolních cihlových staveb zvláště nabubřelým dojmem. Posledním zastavením na naší cestě bude jezery obklopený Schwerin. Po krátké procházce historickým městem, během níž uvidíme náměstí Am Markt s radnicí a gotickou katedrálou, navštívíme pohádkový zámek, který vznikl z rozmaru Pavla Fridricha v r. 1837. Rozhodně si pak nenecháme ujít úchvatný pohled při vyhlídkové plavbě po jezeře Schwerinner See. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000