crosssearch

Adventní Regensburg

Poznávací zájezdy, Německo

Regensburg - jedno z nejzachovalejších středověkých německých měst, které leží na nejsevernějším ohybu řeky Dunaje a je úzce spojeno i s českou historií. Samotný historický střed města je považován za historický skvost. Patří mezi nejkrásnější města světa (UNESCO památka) s...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Regensburg - jedno z nejzachovalejších středověkých německých měst, které leží na nejsevernějším ohybu řeky Dunaje a je úzce spojeno i s českou historií. Samotný historický střed města je považován za historický skvost. Patří mezi nejkrásnější města světa (UNESCO památka) s dokonale zachovalými 1400 historickými budovami včetně 26 kostelů a desítek výškových gotických domů.

Program zájezdu:

Odjezd v brzkých ranních hodinách dle nástupního místa.

Prohlídka historického centra procházkou kolem Dunaje, kde budete moci obdivovat nejstarší funkční kamenný most z roku 1135 (nejstarší v Evropě) s navazujícím pětipodlažním skladištěm soli a slavnou uzenářskou dílnou, 20 věžových obytných paláců v severoitalském stylu. Dominantou města je gotický Dóm sv. Petra v duchu francouzské gotiky, románská kaplička sv. Jakuba a Prétorská brána.

Po poledni se přesuneme do zámeckého areálu Emmerama, kde naleznete ty nejkrásnější vánoční trhy ve městě. Budete moci ochutnat tradiční bavorské speciality - starobavorské pochoutky na otevřených ohních - velký kotlík bowle, svařená vína, knížecí kalich, modrá krev, princův nápoj nebo ,,zámecký duch" - kořalka vyrobená speciálně pro tento vánoční trh, polévku v chlebu, špíz z divočáka, starohornofalcké vánoční cibule a samozřejmě shlédnout ukázku lidových řemesel nebo si koupit některý z typických výrobků - vánoční ozdoby ze dřeva, plsti, skla, slámy, keramické výrobky, plechové hračky a vyřezávané betlémy. Celá atmosféra je dokreslena koncerty konajícími se na zámeckém nádvoří. Další trhy se konají v centru města.

Odjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

TRASA - Orientační časy odjezdu:

Praha (05:30 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule), Beroun (06:00 z čerpací stanice OMV na dálnici směr Plzeň, sjezd Beroun - centrum, Plzeň (06:45 z Tylovy ulice, před branou Škoda u pneuservisu), Domažlice (07:40 z Poděbradovy ulice, zastávka MHD - směr Klatovy)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000