crosssearch

To nejlepší z Namibie

Poznávací zájezdy, Namibie

Přílet do Windhoeku, transfer do hotelu, ubytování. Odpolední prohlídka hlavního města Namibie, jemuž ve stínu moderních...

Hotel jsme osobně navštívili...
Konečná cena za osobu od: 94 980 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti 2 hod. před odletem. Odlet do Windhoeku s přestupy.

2. den WINDHOEK

Přílet do Windhoeku, transfer do hotelu, ubytování. Odpolední prohlídka hlavního města Namibie, jemuž ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Volný program, nocleh.

3. den NP ETOSHA - NAMUTONI

Snídaně. Odjezd na sever do Okahandja, městečka bytostně spjatého s pyšným lidem Herero a jeho udatným bojem s německými kolonialisty. Návštěva tržiště s ceněnými výrobky těchto zručných domorodců. Dále pojedeme do důlního městečka Tsumeb, kde si prohlédneme muzeum s cennou sbírkou vzácných drahokamů. Odpoledne příjezd do Namutoni, výchozího bodu pro návštěvu NP Etosha. Podle časových možností podnikneme kratší večerní safari. Nocleh.

4. den NÁRODNÍ PARK ETOSHA

Snídaně. Celodenní putování divokou přírodou jednoho z nejunikátnějších národních parků Afriky. Prvotřídní zážitky v rezervaci Etosha umocní nesmírně pestrá krajina a pozorování volně žijících divokých zvířat, mezi nimiž nechybějí sloni, lvi, nosorožci, zebry, žirafy či kupříkladu hyeny a stovky druhů ptáků. Nocleh.

5. den ETOSHA - OPUWO

Snídaně. V ranních hodinách podnikneme další safari v Národním parku Etosha - tentokrát se vydáme na západ a dojedeme až do nesmírně odlehlého městečka s výstižným jménem Opuwo, které v doslovném překladu znamená ,,konec cesty". V prašných ulicích tohoto hraničářského města potkáme ženy kmene Herero oděné do pestrobarevných misionářských šatů viktoriánského střihu a vedle nich v úžasném kontrastu rovněž proslulé krasavice kmene Himba skrývající své půvaby jen za krátkými koženými sukénkami. Nocleh na trase.

6. den KMEN HIMBA A DAMARALAND

Snídaně. Dopolední návštěva osady kmene Himba prozradí vše podstatné o životu tohoto národa, jenž si navzdory mnoha civilizačním vlivům dokázal prozatím uchovat tradiční způsob kočovného života. Z Opuwa se vydáme přes horské pásmo do nádherné oblasti Damaralandu, domova vzácného pouštního slona a mnoha podivně rostlých a úžas vzbuzujících rostlin. Nocleh

7. den TWYFELFONTEIN - SWAKOPMUND

Snídaně. Ráno vyrazíme za skalními malbami v oblasti Twyfelfontein, navštívíme ojedinělé geologické útvary Organ Pipes a Burnt Mountain. Napříč drsnou krajinou Damaralandu se pak vydáme kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg k atlantickému pobřeží, kde oceníme značný pokles teploty způsobený chladným mořským proudem Benguela. Na pobřeží Atlantiku navštívíme Cape Cross
s největší kolonií lachtanů v Namibii. Po příjezdu do Swakopmundu ubytování, nocleh.

8. den WALVIS BAY LAGOON

Snídaně. Ráno výpravná plavba v zátoce Walvis Bay a pozorování tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu volný program s možností návštěvy trhovišť a nákupu tradičních suvenýrů. Nocleh.

9. den NAMIB DESERT

Snídaně. Dnes si plně vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, pojedeme po okraji Měsíčního údolí (Moon Valley) a navštívíme kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Nocleh.

10. den SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON

Snídaně. Dopoledne jízda podél koryta řeky Tsauchab, na jehož konci přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie - totiž Sossusvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní či odpolední světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě si prohlédneme malý, zato nádherný kaňon Sesriem. Nocleh.

11. den ODLET DO PRAHY

Po snídani odjezd do Windhoeku, transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha-Johannesburg / Windhoek-Praha
9x nocleh v 3* hotelech se snídaní
dopravu klimatizovaným mikrobusem
vstupy v ceně: Etosha NP, Twyfelfontein, Cape Cross, Welwitschia Mirabilis a Moon Walley, Sossusvlei and Sesriem
návštěva kmene Himba
odnos zavazadel v hotelech a na letištích
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety a spropitné
víza do Namibie (vyřídí pořádající CK) 2.000,- Kč
příplatek za večeře

NAVÍC V CENĚ

výpravná plavba v zátoce Walvis Bay
jízda terénními vozy k písečným dunám v Sossuvlei

PENZE

možnost přiobjednání večeří
9x večeře 4.300,- Kč (při zakoupení v Praze)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000