crosssearch

Trasa zájezdu: Yangon o jezero Inle o Pindaya o jezero Batoloke o Mandalay o Amarapura o RV Shwekeinnery o Bagan

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 15

1. den: Odlet z Prahy do Barmy.

2. den: Po příletu do Barmy, do Yangonu transfer do hotelu, ubytování a nocleh. Pozdě odpoledne návštěva Chaukhtatgyi, kde se nachází socha kolosálního ležícího Buddhy, dále Shwedagon Pagody – inspirující zlaté stupy odkud budete mít nádherný výhled na západ slunce. Nocleh.

3. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Yangonu s návštěvou centra a Sule Pagoda, která patří mezi hlavní památky centra Yangonu. Dále budete pokračovat k jezeru Kandawgyi Lake, odkud bude krásný výhled na jezero v pozadí se Shwedagon Pagodou. Odjezd z hotelu na letiště a přelet do města Heho. Po příletu trasnfer do hotelu, ubytování a nocleh v Inle Lake

4. den: Snídaně. Inle Lake je jedno z kouzelných jezer v Barmě, které se nachází 900 m nad mořem obklopené pohořím Shan plateau a je domovem kmene Inthar. Navštívíte místní trh, který se konná 5× týdně pokaždé v jiné oblasti jezera. Navštívíte pagodu Phaungdawoo – známé pro své bohatě zlaté podobizny 5 malých Buddhů. Dále pokračujete ke klášteru Ngaphechaung (známý také jako kostel skákající kočky). Klášter byl postaven před více než 1,5 stoletím a obsahuje mnoho zajímavých obrazů Buddhy. Mezi jiné zajimavostí patří plovoucí zahrady, které se používali jako zeleninové plantáže, hedvábně a bavlně tkané chatičky apod.

5. den: Po snídani odjezd do Pindaya, historického města, které leží cca 3 hod. jízdy od jezera Inle. Mezi největší zajímavosti patří jeskyně Pindaya – přírodní vápencové jeskyně s mnoha krápníky,ale také plné s více než 8000 různých velikostí podobizen Buddhy, které se tam údajně nachází od 11. století. Dále pokračujete ke známému jezeru Batoloke. Pindaya je v dnešní době známá pro tradiční Shan papír a výrobů Shan deštníků. Nocleh.

6. den: Po snídani odjezd do Mandalay. Cesta povede přes oblast s mnoha vyhlídkami a potrvá cca 8 hod. Po příjezdu do Mandalay transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

7. den: Snídaně. Vaše cesta pokračuje do Amarapury, bývalého hlavního města Barmy,ale v této době je už jen předměstím Mandalay. Mezi hlavní památky patří klášter Mahargandaryone monatery s typickou klášterní školou, dále největší most z týkového dřeva na světě – U Bein Bridge přes jezero Taungthaman Lake, které je ideálním místem pro pozorování západu slunce. Odpoledne prohlídka kláštera Shwenandaw, stále jako mistrovské dílo poslední královské architektury Barmy v řezání týkového dřeva. Kuthodaw Pagoda, proslulá jako největší kniha na světě a Mandalay Hill, považována za přírodní věž oblasti Mandalay. Pozorování západu slunce. Nocleh.

8. den: Snídaně. Poté následuje prohlídka Mandalay, včetně podobizny Buddhy – Mahamuni Buddha – u které se věří, že byla odlitá z bronzu před samotným Buddhou a dnes je hustě posetá zlatými listy. Krátká projížďka lodí po řece k Mingunu, který se nachází na druhé straně řeky Ayeyarwaddy, na severu Mandalay. V průběhu plavby budete moc spatřit místní život podél řeky. K dalším zajímavostem bude určitě patřit Pathodawgyi, zvon Mingun bell, který je největší nerozbitý zvonící zvon na světě a pagoda Myathendan, reprezentující buddhistickou nauku. Návrat do Mandalay a nocleh.

9. den: Snídaně. Brzy ráno transfer do přístavu a přejezd lodí do RV Shwekeinnery. Tato plavba vám přinese odpočinkovou plavbu po řece Ayeyarwaddy do Baganu. Cesta může trvat 7–10 hodin. Pozdě odpoledne příjezd do Baganu a transfer do hotelu. Nocleh.

10. den: Snídaně. Prohlídka nejlepší archeologické oblasti Asie, při které navštívíte chrám Dhamayangyi - masivní a významný monument v Baganu; chrámy Sulamani a Gubyaukgyi, který se nachází ve vesnici Myinkaba a u kterého se věří, že byl postaven králem Kyansitta a dnes je známý pro své nástěnné malby. Dále pokračujete k chrámům Manuha, Ngagayon, v kterém je hlavní atrakcí nadživotní socha Buddhy ukrytá pod kapucí hada uvnitř chrámu. Pozdě odpoledne transfer na letiště a přelet do Yangonu. Nocleh v Yangonu.

11. den: Transfer na letiště a odlet do Evropy.

12. den: Přílet do Evropy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000