crosssearch

Za tajemstvím mayského kalendáře

Poznávací zájezdy, Mexiko

Mexiko / Guatemala / Belize / Cancún / Playa del Carmen / Palenqué / Bonampak / Lacanha / Yaxchilan / Flores / Tikal / Yaxha / Belize City / Caye Caulker / Chetumal / Bacalar

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet z Prahy do Cancúnu, transfer do hotelu The Reef Playacar 4 s all inclusive nebo jemu podobném (podrobný popis hotelu uvádíme v katalogu Exotika na s. 363), ubytování, nocleh.

2.den: Individuální volno s možností koupání s all inclusive, večer odjezd luxusním linkovým autokarem do Palenque.

3.den: Brzy ráno příjezd do Palenque, ubytování v hotelu, poté prohlídka tohoto nádherného mayského města klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod Chrámem nápisů v 60. letech vytvořil z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří Palenque atmosféru tajemna, a to zejména po ránu, kdy se pyramidy vynořují z mlhou zahalené džungle za řevu opic. Po prohlídce transfer k vodopádům Misolha a proslulým kaskádám Agua Azul, možnost koupání a odpočinku. Návrat do Palenque, nocleh v hotelu.

4. den: Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě snídaně. Nejprve přijedeme do Bonampaku, kde si prohlédneme významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje trek džunglí, který pro vás bude zajímavým zážitkem. Průvodcem bude místní indidán z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou a umějí využívat téměř všechny rostliny v pralese k léčebným účelům, ale též praktikují šamanské rituály jako součást svého života. Večeře, noc v rezervaci Lacanha v cabaňas, místním typickém obydlí.

5.den: Snídaně, odjezd z rezervace a plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta zpět, přestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

6. den: Snídaně v hotelu, odjezd z Flores a návštěva Parcque Nacional Tikal, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období.

7. den: Snídaně v hotelu, celý den volný program, odpočinek, koupání, možnost fakultativního výletu do Yaxha. Jednou z hlavních atrakcí je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete moci sledovat z vrcholu pyramidy s názvem El Templo de las Manos Rojas vysoké téměř40 metrů.

8. den: Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer lodí na ostrov Caye Caulker, ubytování, volný program.

9. den: Celý den volný program, odpočinek, koupání v moři, prohlídka ostrova, možnost fakultativních výletů: šnorchlování na nedalekých korálových útesech nebo celodenní výlet do proslulé Blue Hole či na pyramidy v Lamanai.

10. den: Brzy ráno odjezd lodí z ostrova, zastávka v San Pedro a příjezd do mexického přístavu Chetumal po obědě. Následuje transfer do Playa del Carmen, ubytování v hotelu The Reef Club Playacar s all inclusive (bližší informace o tomto hotelu naleznete v katalogu Exotika na s. 363), ubytování, nocleh.

11. den: Pobyt v hotelu, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000