crosssearch

Za poznáním Mexika a Peru ,civilizace Mayů a Inků

Poznávací zájezdy, Mexiko

Cancún o Tulumo Chichen Itza o Uxmal o Lima o Cusco o Pisac o Machu Picchu o Cancún

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Cancún o Tulumo Chichen Itza o Uxmal o Lima o Cusco o Pisac o Machu Picchu o Cancún

Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy. Přílet do Cancunu ve večerních hodinách a přejezd do hotelu v Playa del Carmen.

2.den:
po snídani odpočinek u průzračného karibiku na bělostných plážích, možnost vodních sportů. Večeřet budeme v některé z nesčetných restaurací s mexickokaribskou kuchyní.

3. den:
ráno po snídani odjezd nejdříve do Tulumu, svým umístěním na břehu moře jedinečným Mayským pyramidám, (možnost koupání) dále přes Valladolid (typické město bez turistů obývané převážně Mayi, dále přes Cenote Dzitnup - zatopenou ohromnou vápencovou jeskyni též s možností koupele v průzračné sladké vodě. Odpoledne ubytování v blízkosti Chichén Itzá.

4. den:
po snídani návštěva jednoho ze sedmi novodobých divů světa - archeologické zóny Chichen Itzá, odpoledne prohlídka koloniálního města Merida a v podvečer odjezd k Mayským památkám Uxmal, ubytování v blízkosti pyramid.

5.den:
po snídani procházka a fotografování velmi působivého a trochu turisty zapomenutého Uxmalu, jednoho z nejlépe zachovalých a zdobených areálů v Mayské zoně též pod ochranou UNESCA. V poledne vyrazíme na zpáteční cestu do Cancunu a cestou navštívíme jednu z nesčetných honosných kamenných haciend, které se zachovaly z dob henekenové prosperity, kde též poobědváme.

6. den:
koupání na plážích Cancunu, odpoledne na letiště a odlet do Limy - hlavního města Peru. Transfer do hotelu.

7. den:
prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva moderních čtvrtí Miraflores, San Isidro vč. Muzea archeologie a antropologie nebo světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro). Obě tato muzea disponují cennými sbírkami Předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka.

8. den:
ráno odlet z Limy do bývalého hlavního města Inků - Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Dále kamenná svatyně Qenqo a mohutná pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí.

9. den:
pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich navštívíme také pestrobarevný indiánský trh, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky.

10. den:
Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Cuzca.

11. den:
ráno transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy, následně z Limy do Cancunu, nocleh.

12. den:

dle letového řádu, odlet do Prahy.

13.den:
přílet do Prahy

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000