crosssearch

Všechny barvy a vůně Mexika

Poznávací zájezdy, Mexiko

Prohlídka historického centra Mexico City, při které uvidíte hlavní náměstí Zócalo, Národní palác s malbami Diega Rivery, Metropolitní katedrálu a Templo Mayor. Přejezd do nejznámější archeologické lokality Teotihuacánu. Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce, Quetzalcoatlův...

Konečná cena za osobu od: 73 591 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

samostatně odlet z Prahy do Mexico City s přestupem. Po příletu transfer do hotelu a nocleh (3 noci).

2. den:

snídaně. Prohlídka historického centra Mexico City, při které uvidíte hlavní náměstí Zócalo, Národní palác s malbami Diega Rivery, Metropolitní katedrálu a Templo Mayor. Přejezd do nejznámější archeologické lokality Teotihuacánu. Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce, Quetzalcoatlův chrám a zbytky původních paláců, obklopujících tzv. Třídu mrtvých. Cestou zpět krátká zastávka v hlavním poutním místě Mexika, v bazilice Panny Marie Guadalupské. Během dne se podává oběd. Návrat do hotelu a nocleh.

3. den:

po snídani návštěva Antropologického muzea, rozsahem a uspořádáním jednoho z největších na světě. Poté rustikální oběd na typické lodi trajinera, na níž proplujete skrz tzv. plovoucí zahrady v Xochimilco. Jedná se o oblíbený víkendový výlet, kde si návštěvníci vychutnávají tradiční jídlo a hudbu. Později přejedete do koloniální městské části Coyoacan, kde navštívíte Casa Azul nebo-li Modrý dům, což je rodný dům a dnes muzeum malířky Fridy Kahló. Návrat na hotel a nocleh.

4. den:

snídaně. Průjezd údolím v blízkosti sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl. Cesta vás dovede do Puebla (UNESCO), také známého jako „Město andělů“, které se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental. Navštívíte katedrálu, centrum města, kostel Santo Domingo s překrásnou Růžencovou kaplí a tržiště El Parian. Během výletu se podává oběd v místní restauraci, kde můžete ochutnat omáčku Mole. Odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona, usazené v krásné krajině plné borovic, yuk a kaktusů. Navečer odjezd do Xalapy. Nocleh.

5. den:

po snídani odjezd do vesničky Coatepec - centrum výroby kávy s návštěvou muzea, jehož součástí je malá kávová plantáž. Krátká zastávka v Antigua de México, kde navštívíte nejstarší kostel a celnici na americkém kontinentu. Poté přejedete do Veracruz - přístavního města, kde si vychutnáte příjemnou atmosféru živého náměstí a ochutnáte tzv. „lechero“ (kávu s mlékem). Cesta podél pobřeží vás dovede do barevného města Tlacotalpan (UNESCO), ležícího na břehu mohutné řeky Papaloapan. Poté vjedete do městečka Santiago Tuxtla, kde se nachází největší nalezená olmécká kamenná hlava. Dojezd k jezeru Catemaco. Večeře a nocleh (2 noci).

6. den:

po snídani uvidíte v San Andrés Tuxtla výrobu doutníků. Cesta bude pokračovat k impresivnímu vodopádu Eyipantla. Na jednom z ostrovů jezera Catemaco žije početná skupina makaků, původem z Indie, ale na stromech okolo břehů je občas možné zahlédnout i místní chápany. Zastávka u některého ze šamanů, jejichž činnost je v okolí laguny světoznámá. Zbytek odpoledne bude věnován relaxaci na břehu laguny nebo u hotelového bazénu. Večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Odjezd do regionu Comalcalco, kde se projdete po kakaových plantážích a zjistíte, jak jsou kakaové boby zpracovávány. Oběd s vůní kakaa. Poté odjezd do města Villahermosa, kde navštívíte jedinečný archeologický park La Venta, v němž je rozmístěno několik desítek pozůstatků starověkých Olméků. Nocleh v pralese.

8. den:

snídaně. Dopoledne prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedněch z nejkrásnějších pyramid tzv. „del Mundo Maya“. Obklopeny okolní džunglí vytvářejí unikátní atmosféru symbiózy starověké architektury a deštného pralesa. Kolem poledne odjezd k největší laguně Mexického zálivu - Laguna de Términos. Oběd v místní restauraci. Zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujete lodí na výlet ve společnosti delfínů, pelikánů a jiného vodního ptactva. Poté přesun do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Campeche (UNESCO). Důležitý španělský přístav zachránila před nájezdy pirátů mohutná obranná zeď, doplněná sedmi baštami a dvěma pevnostmi. Nocleh.

9. den:

snídaně. Odjezd do města Becal, proslaveného výrobou nejkvalitnějších palmových klobouků na světě - známých panamáků. Průjezd regionem Puuc, kde se nachází předšpanělská architektura vyznačující se bohatou výzdobou na fasádách. Poté návštěva archeologické zóny Uxmal (UNESCO) s prohlídkou tzv. Kouzelníkovy pyramidy - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, dále uvidíte např. Čtverec jeptišek, Královský palác - vyhlášený za nejpůsobivější v mayském světě, a malé Juego de pelota - hřiště na místní míčovou hru. Oběd v mayské rodině v pravém mayském domě ve vesnici Santa Elena, kde můžete ochutnat vynikající yukatánskou specialitu „cochinita pibil“. Přejezd do Méridy, kulturního centra yukatánských Mayů. Panoramatická prohlídka města a možnost procházky po hlavním náměstí, jemuž vévodí nejstarší katedrála na americkém kontinentě. Nocleh.

10. den:

po snídani odjezd k ruinám města Chichén Itzá (UNESCO) - nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologická zóna na poloostrově Yucatán. Pyramida El Castillo, známější jako Kukulkánova pyramida, byla před několika lety zapsána mezi Sedm divů moderního světa. Během prohlídky dále uvidíte impozantní hřiště na místní míčovou hru (pelota) nebo Astronomickou observatoř, pro mayský svět netypickou stavbu s kruhovým půdorysem. Zastávka v tropické zahradě Ik Kil na oběd. V této zahradě se nachází impresivní cenota - vápencová propast 30 metrů hluboká plná křišťálově průzračné vody, ve které se můžete vykoupat. Nocleh.

11. den:

snídaně. Výlet do městečka Valladolid, obydleného téměř výhradně yucatánskými Mayi. Návštěva místního lihovaru, kde ochutnáte likér vyráběný z modré agáve. Poté prohlídka málo známých mayských ruin Ek Balam (Černý Jaguár), jednoho z mála míst, kde je ještě možné stoupnout si na pyramidu vlastní nohou. Krátká projížďka na kolech či rikšou k místní cenotě s možností koupání. K obědu tradiční kuchyně dle lokálních receptur. Přejezd do přírodní rezervace Río Lagartos, unikátního systému mangrovníkových porostů, na hranici mezi pevninou a mořem, mezi slanou a sladkou vodou. Noční plavba loďkou po kanálech mezi mangrovníky, kde lze pozorovat krokodýly. Nocleh.

12. den:

začátek dne ještě před rozedněním - výlet lodí do rezervace za denního světla, při kterém vás ohromí pohled především na červené plameňáky, bílé pelikány a na další mořské a přímořské živočichy. Pak navštívíte mořské pobřeží v La Colorada, kde si můžete doslova na vlastní kůži vyzkoušet bahenní koupel a poté se opláchnout v nádherně čisté sladké vodě v místní cenotě. Po snídani přejezd do Cancúnu. Individuální volno u Karibiku a možnost samostatné večerní návštěvy některého z vyhlášených cancúnských obchodních center. Nocleh (2 noci).

13. den:

snídaně. Individuální volno s možností relaxace na plážích Karibiku. Nocleh.

14. den:

snídaně. Individuální volno do transferu na letiště. Samostatně odlet z Mexika do Prahy s přestupy.

15. den:

přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000