crosssearch

Velká cesta Mexikem

Poznávací zájezdy, Mexiko

Mexico City o Teotihuacan o Puebla o Oaxaca o Zipolite o San Critobal de las Casas o Aqua Azul o Palenque o Yucatán o Tulum o Cancún o Isla Mujeres o Chitzen Itza o Mérida. Přílet do Mexiko City, poté ubytování v hotelu, který leží v centru města. Po snídani prohlídka...

Konečná cena za osobu od: 76 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Mexico City o Teotihuacan o Puebla o Oaxaca o Zipolite o San Critobal de las Casas o Aqua Azul o Palenque o Yucatán o Tulum o Cancún o Isla Mujeres o Chitzen Itza o Mérida

Program: 1. den: odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City, poté ubytování v hotelu, který leží v centru města.

2. den: po snídani prohlídka Antropologického muzea, které soustředí nejlepší sbírky předmětů předkolumbovských kultur střední Ameriky na světě. Dále asi 40 km za město k největší archeologické zóně - Teotihuacanu (přezdíváno město bohů), kterému dominují Třída mrtvých a pyramidy Slunce a Měsíce). Společná prohlídka centra, které bylo opuštěno dřív, než se vlády okolního území ujali Aztékové. Po pozdním obědě návrat do města a prohlídka centrálního náměstí s Národním palácem, katedrálou a Templem Mayor.

3. den: ráno odjezd do města Puebly kolem vulkánu Popocatepetl se zastávkou na snídani v horách. Puebla si zachovala koloniální půvab díky více než 70 kostelům a množstvím dalších staveb, jejichž fasády jsou zdobeny barevnými, ručně malovanými kachličkami. Odpoledne odjezd do města Oaxaca, večer ubytování v hotelu.

4. den: po snídani návštěva kultovního centra údolí Oaxacy - pyramidy Monte Alban, které vystavěli Zapotekové a Mixtecové na plošině seříznuté hory, potom prohlídka údolí se zastávkou na plantážích agave, kde se vyrábí typická kořalka s červem Mezcal, a oběd. Odpoledne návrat do města, prohlídka centra Oaxacy, muzea se zlatým pokladem, trhů, nebo volno na pozorování lidí a atmosféry.

5. den: brzy ráno přejezd (cca 7 hod.) přes vysoké pohoří Sierra de Miahuatlán rozmanitou krajinou k nejkrásnějším plážím Tichého oceánu. V odlehlých oblastech okolo rybářského přístavu Puerto Angel, dosud málo zasažených cestovním ruchem se nachází ideální místo na odpočinek a načerpání energie.

6. den: celodenní volno na pláži, nebo fakultativně výlet do malé přírodní rezervace s krokodýly a vodním ptactvem. Teplý oceán s příbojovými vlnami skýtá nádherné koupání a úchvatnou podívanou od úsvitu do soumraku.

7. den: do odpoledne volno na pláži, nebo fakultativně rybářským člunem na oceán k pozorování mořských živočichů (delfínů, želv a velryb), šnorchlování v ukrytých zátokách a rybaření. V podvečer přejezd do Miahuatlanu k přenocování.

8. den: ráno pokračuje cesta do San Cristobal de Las Casas, tradiční metropole státu Chiapas - území nejhustěji osídlené původními indiánskými kmeny. Cestou návštěva jedné osady s obyvateli, kteří stále chodí v tradičním oděvu. Odpoledne ubytování v centru San Cristobalu - malebného koloniálního města v horách, prohlídka centra města a pestrobarevného trhu s ovocem, zeleninou, kořením a květinami.

9. den: ráno odjezd směr Palenque. Po zastávce na snídani návštěva kaskád v parku Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Podél řeky je možnost výletu k vodopádům s doprovodem místního indiána s mačetou, nebo jen procházky po okolí a koupání v kouzelné modré vodě protékající bujnou tropickou vegetací. Pozdní oběd v přírodě a přejezd do města Palenque, kde následuje ubytování v hotelu.

10. den: dopoledne společná prohlídka mayské archeologické zóny v Palenque - jedny z nejkrásnějších pyramid v tzv. Mundo Mayo mayského světa. Obklopeny okolní džunglí, vytváří unikátní atmosféru, kde lze snadno podlehnout teorii, že měli Mayové spojení s mimozemšťany. Po obědě cesta cca 700 km na máyskou riviéru přes poloostrov Yucatán. Pozdě večer ubytování v hotelu u Tulumu.

11. den: celý den volno u blankytných vod Karibiku. Ráj plný palem, slunce a bílého tzv. klimatizovaného písku. Koupání a možnost potápění u korálových útesů s výhledem na pyramidy Tulum. Na večeři do výborné restaurace s výběrem masa a ryb.

12. den: ráno krátká prohlídka atraktivních pyramid Tulum na břehu Karibiku a po snídani přejezd do mexického letoviska č. 1 Cancún. Projížďka 24 km dlouhou hotelovou zónou a na pár hodin rozchod v centru k nákupům, koupání, nebo na oběd. Odpoledne přejezd lodí na překrásný (i když osídlený) karibský ostrůvek - Isl­a Mujeres.

13. den: Isla Mujeres - pohoda v karibském stylu - kavárny, obchůdky, odpočinek a samozřejmě koupání. Na kolech lze ostrov objet za pár hodin! Výborné mořské speciality v restauracích a večer rušný život v místních barech. Pro milovníky podmořského života připraven fakultativně výlet s báječným šnorchlováním u korálových útesů.

14. den: návrat na pevninu a přejezd do hotelu v blízkosti Chitzén Itzá. Po obědě společná prohlídka pyramid Chitzén Itzá, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologické zóny na poloostrově Yucatán. Pyramidy zasvěcené různým bohům, hřiště na pelotu, observatoř, obětní vodní nádrž cenote, tržiště a mnoho dalších staveb zbylo ze sídliště zaniklé civilizace.

15. den: po snídani přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně let do Evropy. 16. den: přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000