crosssearch

To Pravé Mexiko

Poznávací zájezdy, Mexiko

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Mexico City. Transfer do hotelu a nocleh. 2. den: po snídani prohlídka Antropologického muzea, nejlepšího světového muzea, které soustředí nejlepší sbírky předmětů předkolumbovských kultur z území...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Mexico City. Transfer do hotelu a nocleh.

2. den:

po snídani prohlídka Antropologického muzea, nejlepšího světového muzea, které soustředí nejlepší sbírky předmětů předkolumbovských kultur z území Mexika. Poté přejedeme cca 50 km za město k největší archeologické zóně - Teotihuacan (přezdíváno „Město bohů"), s hlavní osou „třída mrtvých“ a dominantními pyramidami „Slunce“ a „Měsíce“. Společná prohlídka pozůstatků náboženského, obchodního a kulturního centra, které bylo opuštěno dřív, než se vlády okolního území ujali Aztékové. Po pozdním stylovém obědě návrat do hlavního města a prohlídka centrálního náměstí s budovami Palacio Nacional, metropolitní katedrálou a původním aztéckým chrámem Templo Mayor. Nocleh.

3. den:

po snídani pojedeme do městečka Amecameca s pestrobarevným trhem, kde můžete ochutnat místní plodiny a speciality. Odtud budeme stoupat vysoko do národního parku Izta-Popo do Cortézova sedla. Po asi 1,5hodinové procházce a fotografování sopek Popocatépetl a Iztaccíhuatl, sjedeme zpět do nížin, do bohatého koloniálního města Puebla. Jeho asi tisícovka historických domů a kostelů má fasády zdobené barevnými kachlíky, které uvidíte při prohlídce historického centra. K večeři si nenecháme ujít některou z lokálních specialit. Nocleh.

4. den:

po snídani projedeme rozsáhlou kaktusovou rezervací, u města Tehuacan  zastavíme na procházku mezi těmito, pro Mexiko tak charakteristickými, ostnatými obry. Odpoledne dojedeme k úchvatným zapotécko-mixtéckým pyramidám vybudovaným nad městem Oaxacou, na Monte Alban. Asi 2hodinová prohlídka archeologického naleziště se spoustou zachovalých staveb a krásnými výhledy do okolní krajiny. Na závěr pestrého dne si užijeme večerní atmosféru tohoto krásného kulturního indiánského města a přenocujeme v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.

5. den:

snídaně a poté objevování Oaxackého trojúdolí: El Arbol de Tule – přírodní unikát. Pak pojedeme k mexickému Pamukale Hierve el aqua, které je turisty neprávem opomíjené a o to je hezčí. V kouzelné krajině uvidíte ohromné vápencové kaskády, lze zažít skvělou procházku a fotografování nebo též koupání. Cestou zpět zastavíme v Mitle - zapotécko-mixtéckém nalezišti uprostřed stejnojmenné vesnice. V podvečer se ještě zastavíme na ochutnávce Mezcalu, typické „kořalky s červem". Návrat na hotel v Oaxace. Nocleh.  

6. den:

 snídaně. Dnes nás čeká delší, ale velmi atraktivní přejezd přes hory a doly k Tichému oceánu do tropického letoviska Puerto Escondido. Cestou budeme projíždět nejrůznějšími ekosystémy tak typickými pro tento kraj, v závislosti na nadmořské výšce a množství srážek, což se bude měnit doslova v každé zatáčce na trase. Odpoledne odpočinek na kouzelných pacifických plážích a příležitost ochutnat skvělé ryby a mořské plody v blízkém rybářském přístavu. Nocleh.

7. den:

snídaně. Volný den s nabídkou různých mořských aktivit: potápění nebo rybolov, návštěva přírodní mangrovové rezervace s leguány a množstvím ptactva ve volné přírodě nebo „jen“ slunění se na plážích, kde je téměř 100% záruka počasí. Pro sportovně založené je možné zajistit výuku surfování na vlnách, neboť nedaleké otevřené pláže jsou vyhlášené pro surfaře z celého světa. Nocleh.

8. den:

přejezd do slavného letoviska Acapulca, ubytování v hotelu na pláži, kde nelze zažít nudu. Noční život a restaurace u oceánu nabízejí nejpestřejší stravu i zábavu, kdo však chce svůj klid a pohodu, najde kolem 15 km široké zátoky dostatek místa jen sám pro sebe. Nocleh.

9. den:

snídaně. Prohlídka kdysi nejpopulárnějšího světového letoviska střeženého protipirátskou pevností Fuerte de San Diego a útesem, ze kterého se vrhají do zpěněných příbojových vln skokané clavadistas. Dnes největší přímořské letovisko Mexika s celoročně stálým počasím a čistou teplou vodou bylo dříve nejoblíbenější odpočinkovou destinací hollywoodských hvězd, amerických boháčů a evropské smetánky. A přesto, že dnes má Acapulco mnoho konkurence po celém světě a tedy méně návštěvníků z ciziny, stále má svůj neopakovatelný šarm. Nocleh.

10. den:

po snídani přejedeme do „stříbrného města" Taxco, ve kterém se v minulosti vytěžilo více stříbra než v celém zbytku světa dohromady a dodnes zde můžete obdivovat architekturu a styl, kterým dalo toto bohatství vzniknout. Prohlídka místního tržiště a kostela Santa Prisca jsou samozřejmě povinností každého návštěvníka. Zde také bude nejlepší příležitost potěšit všechny doma nákupem kvalitních suvenýrů a dárků. Nadmořská výška 1 600 m n.m. nás vrátí z tropů do mírnějšího klimatu. Ubytujeme se nedaleko centra. Nocleh.

11. den:

snídaně. Náš poslední den se vydáme k archeologickému nalezišti Xochicalco (UNESCO), jehož architekturu ovlivnily všechny kultury centrálního Mexika: Toltékové, Aztékové, Olmecové, Zapotékové i Mixtékové. Unikátní a přitom málo navštěvovaná archeologická lokalita bude třešničkou na našem mexickém dortu. Odpoledne po krátké prohlídce „města věčného jara“ Cuernavacy přejezd na letiště v Mexico City a odlet zpět do Prahy.

12. den:

přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000