crosssearch

To nejlepší z Yucatánu

Poznávací zájezdy, Mexiko

Odjezd do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího chrámového komplexu na poloostrově Yucatán. Tento komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulcánův chrám, zvaný též El Castillo. Odpoledne prohlídka...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - CANCÚN

Odlet z letiště Praha - Ruzyně. Odbavení na letišti 2 hodiny před odletem. Přílet do Cancúnu, uvítání na letišti a transfer do hotelu v Cancúnu. Večer možnost návštěvy některé z luxusních restaurací či barů v Cancúnu. Nocleh.

2. den CANCÚN - CHICHÉN ITZÁ - DZIBILCHALTÚN - MÉRIDA

Snídaně. Odjezd do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího chrámového komplexu na poloostrově Yucatán. Tento komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulcánův chrám, zvaný též El Castillo. Odpoledne prohlídka Dzibilchaltúnu. Při archeologických vykopávkách zde bylo objeveno 7 malých hliněných panenek, které jsou vystaveny v místním malém muzeu. Zastávka u Cenote Xlacah, překrásné jeskyně se zříceným stropem s možností osvěžující koupele v průzračně čisté vodě. Příjezd do Méridy, večeře a nocleh.

3. den MÉRIDA - UXMAL - PALENQUE

Snídaně. Prohlídka Méridy, kde je možné si prohlédnout pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzel­níkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Campeche, prohlídka centra města. Pokračování do Palenque, ubytování a nocleh v Palenque.

4. den PALENQUE - XPUJIL

Snídaně. Prohlídka Palenque, které mnozí pokládají za nejúžasnější a také nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Palenque leží na zvlněných kopcích pohoří Altos de Chiapas. Uprostřed smaragdově zeleného tropického lesa se dochovalo několik chrámů a pyramid a hřiště na míčové hry. Palenque bylo vybudováno v 7. století po Kristu pro Pacala, mayského krále. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů, Chrám jaguára, El Palacio a Templo del Conde. Přejezd do Xpujilu, večeře a nocleh.

5. den XPUJIL - KOHUNLICH - CHETUMAL

Snídaně. Xpujil leží v srdci tzv. Campechské džungle, navštívíte zde majestátní ruiny. Dále si prohlédnete Kohunlich, který je známý fantastickými kamennými maskami bohů. Opice v okolí dokreslují tajemnou atmosféru. Přejezd do Chetumalu, večeře a nocleh.

6. den CHETUMAL - CANCÚN či PLAYA DEL CARMEN

Snídaně. Návštěva muzea mayské civilizace v Chetumalu. Přejezd do laguny Bacalar. Možnost koupání v Cenote Azul, s blankytně modrou vodou. Pokračování do Tulumu, prohlídka velmi zajímavého archeologického naleziště z pozdního mayského období. Chrámy byly postaveny blízko sebe s výhledem na oceán a patří mezi nejvíce foto­grafovaná místa v Mexiku. Přejezd do Playa del Carmen do hotelu Fiesta Banana 2**+ nebo za příplatek do dalších hotelů v Playa del Carmen či v Cancúnu na prodloužený pobyt u moře.

7. - 10. den POBYT U MOŘE

Pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru v letoviscích Cancún nebo Playa del Carmen. Pobyt bez stravy, se snídaní či s All Inclusive. Volno na koupání, opalování, vodní sporty či šnorchlování s pozorováním korálů. V hotelech s programem All Inclusive je v ceně pobytu snídaně, oběd i večeře formou švédských stolů v hlavní restauraci (v dalších restauracích A la carte je nutná rezervace 24 hodin dopředu), snacky během dne, neomezenou konzumaci nealkoholických i alkoholických nápojů během dne většinou až do půlnoci, širokou nabídku sportovních aktivit a nemotorizovaných vodních sportů v ceně pobytu. Pestrá nabídka animačních a zábavních programů Vás zabaví během celého dne i večera. Milovníci vodních radovánek by si neměli nechat ujít návštěvu přírodních rezervací Xel - Há či Xcaret s možností plavání s delfíny. Velkým zážitkem jsou také jednodenní výlety na ostrovy Cozumel či Isla Mujeres se šnorchlováním a pozorováním korálů a vynikajícími nákupními možnostmi. Pobyt v Mexiku nabízí široké možnosti nočního života - od procházek po rušné promenádě v letovisku Playa del Carmen s mnoha restauracemi, bary a obchůdky se suvenýry či návštěvu luxusních restaurací a klubů v Cancúnu. Jen málokterý turista odolá nákupu některého z místních suvenýrů - šál, šátků, mexického sombrera, tequily či mezcalu až po keramické mayské kalendáře.

11. den ODLET DO PRAHY

Dopoledne volno na koupání, opalování, vodní sporty či poslední nákupy suvenýrů. Odpoledne transfer zpět na letiště v Cancúnu a odlet zpět do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Cancún - Praha
5 nocí se snídaní a 1 noc s All Inclusive na okruhu dle programu
4x večeře během okruhu
4x nocleh v hotelu Playa del Karma v Playa del Carmen se snídaní (ubytování v dalších hotelech za příplatek)
veškeré transfery během pobytu v Mexiku
asistenci česky hovořícího delegáta během okruhu a při pobytu v Cancúnu nebo v Playa del Carmen
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety mimo uvedený program

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000