crosssearch

To nejlepší z Mexika Grand Oasis

Poznávací zájezdy, Mexiko

Cancún - Chichén Itza - Mérida - Campéche - Palenque - Agua Azul - Misol Ha - San Cristobal de las Casas - Indiánská komunita - Kaňon Sumidero - Tehuantepec - Oaxaca - Mexico City - Cuernavaca - Taxco - Acapulco - Cancún Odlet do Mexika charterový letem dálkové flotily ČSA s...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

Velký okruh - To nejlepší z Mexika
Cancún - Chichén Itza - Mérida - Campéche - Palenque - Agua Azul - Misol Ha - San Cristobal de las Casas - Indiánská komunita - Kaňon Sumidero - Tehuantepec - Oaxaca - Mexico City - Cuernavaca - Taxco - Acapulco - Cancún

Den 1. Praha - Cancún
Odlet do Mexika charterový letem dálkové fl otily ČSA s technickým mezipřistáním v Dominikánské republice. Přivítání na letišti v Cancúnu. Transfer a ubytování se v hotelu kategorie ****. Po zbytek dne volný program s možností koupání; procházky; či návštěvy restaurací; barů a nočních podniků v centru Cancúnu.

Den 2. Chichén Itza - Korida
Po snídani odjezd do jednoho z nej- známějších archeologických komplexů Chichen Itza. Tato zřícenina mayského města byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. V komplexu jsou k vidění například dvě mayské studny; velké hřiště na pelotu (mayskou míčovou hru k uctění slunce); Observatoř a Chrám Válečníků. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida; která má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Po prohlídce následuje transfer do Méridy; hlavního a největšího města Yucatánu; které bylo založeno v roce 1542 španělským dobyvatelem Franciscem de Montejo na místě mayského města T ho. Původní kameny z tohoto mayského města byly použity k výstavbě domů; katedrály a spousty dalších staveb. Ve městě; které má největší dochované historické centrum v Americe; je dodnes možné vidět menší či větší panské domy; nejstarší katedrálu severní Ameriky a vládní palác. Centrum města se pyšní luxusními širokými bulváry; ale má i svou druhou tvář - přelidněné chudé předměstí. Večer ubytování v hotelu kategorie ****

Den 3. Mérida - Campéche - Palenque
Po snídani odjezd do města Cam- péche; ve kterém můžete stále nalézt pozůstatky zdí; které chránily; ne vždy úspěšně; město před piráty. Následuje prohlídka města po které cesta pokračuje do Národního Parku Palenque; který patří mezi kulturní dědictví UNESCO a svým návštěvníkům nabízí fascinující pohled na palác a chrámové pyramidy stojící vedle něj. Nejznámější chrámovou pyramidou je takzvaný Chrám nápisů. Dále je zde k vidění Chrám kříže a Chrám slunce. Po prohlídce následuje ubytování v hotelu kategorie ****.

Den 4. Palenque - Agua Azul - Misol Ha - San Cristobal de las Casas
První zastávka po snídani v hotelu je u proslulých travertinových vodopádů Agua Azul; které tvoří spousty jezírek a přírodních bazénů. Vodopády leží na řece Tulija a jsou obklopeny pralesem. Cestou se zastavíte i u 35 m vysokého vodopádu Misol Ha. Po příjezdu do San Cristobal následuje ubytování v hotelu kategorie ****.

Den 5. San Cristobal de las Casas - Indiánská komunita v Chiapas
Po snídani následuje pěší návštěva města San Cristobal de las Casas; ležícího ve výšce 2100m nad mořem; pojmenovaného po španělském knězi; který bránil práva původního obyvatelstva a stal se prvním biskupem oblasti Chiapas. Dnes zde; kromě krásného okolí; můžete obdivovat i nádhernou koloniální architekturu z doby baroka. Následně program pokračuje návštěvou dvou Indiánských vesnic Zinacantan a San Juan Chamula ve kterých stále žijí původní obyvatelé a kde máte jedinečnou možnost poznat život indiánů a zakoupit si ty pravé suvenýry z Mexika. Volné odpoledne; ubytování v hotelu kategorie ****.

Den 6. San Cristobal de las Casas - kaňon Sumidero - Tehuantepec
Po snídani odjezd do hlavního města mexického státu Chiapas - Tuxtla Gutieréz; kde můžete vidět spoustu rozlehlých domů obyvatel vyšší a střední třídy; které leží v zahradách a jsou natřeny různými pestrými barvami. V centru města se nachází několik historických budov a kostel Sv. Marka s věží na které je 48 zvonů a každou hodinu si zde můžete poslechnout zvonkohru. Z Tuxtla Gutieréz se přesunete do Cahuare pier; kde se nalodíte na člun a vydáte se na dvouhodinovou plavbu kaňonem Sumidero; jehož příkré srázy stoupají až do výšky 700m. Kromě vánočního stromečku; jak se nazývá zelenými řasami obrostlá stěna kaňonu; zde můžete při troše štěstí vidět i vyhřívající se krokodýly; či skotačící opice. Po projížďce následuje odjezd do města Tehuantepec ležícího v mexickém státě Oaxaca. Ubytování v hotelu kategorie ***.

Den 7. Tehuantepec - Oaxaca
Po snídani odjezd do koloniálního města Oaxaca; kde si můžete kromě jiného prohlédnout klášterní kostel Santo Domingo z 16. století; který je vystavěný ve stylu původního mexického baroka; Baziliku de la Soledad; nebo třeba katedrálu stojící na hlavním náměstí. V odpoledních hodinách navštívíte archeologickou památku - město Monte Albán; které bylo osídleno Olméky (tzv. Jaguářími lidmi); kteří zde kolem 800 let p.n.l. vybudovali paláce; hrobky a další stavby. Poté území osídlila kultura Zapotéků; kterou ve 12. století vystřídala mixtécká kultura. K vidění je zde spousta archeologických vykopávek včetně plastik a pyramid. Po prohlídce se přesunete do Paláce v Mitla; kde se nachází jedno z hlavních posvátných míst předkoloniálních středoamerických civilizacích velká archeologická zóna z doby zapotecké a mixtecké. Cestou si můžete prohlédnout strom s jedním z nejsilnějších kmenů na světě; který se nachází v centru města Santa Maria del Tule. Ubytování v hotelu ****.

Den 8. Oaxaca - Mexico City
Po snídani odjezd do Mexico City. Prohlídka města včetně Národního Paláce s překrásnými nástěnnými malbami od Diega Rivery a náměstí Zócalo s katedrálou; která je největším kostelem v Latinské Americe. Ubytování v hotelu kategorie ****.

Den 9. Mexico - Cuernavaca - Taxco - Acapulco
Po snídani; brzy ráno odjezd do Cuernavaca; které je díky své stálé teplotě kolem 27 stupňů Celsia; nazýváno městem nekonečného léta. Nachází se zde katedrála; která je jednou z nejstarších na americkém kontinentě a palác El Palacio de Cortés; odkud španělský dobyvatel Cortés v letech 1522 - 32 vládl. Dnes je zde muzeum včetně nástěnných maleb Diega Rivery. Dále cesta pokračuje do starého koloniálního města Taxco; které je známé hlavně díky těžbě a zpracování stříbra. Dnes je zde těžba téměř zastavena; ale stále si zde můžete prohlédnou a zakoupit výrobky ze stříbra. Po procházce po dlážděných uličkách města a prohlídce kostela cesta pokračuje do Acapulca. Ubytování v hotelu ****.

Den 10. Acapulco - Cancún
Po snídani volno a poté transfer na letiště. Přelet vnitrostátní linkou z Acapulca do Cancúnu. Ubytování ve Vašem pobytovém hotelu v Cancúnu.

Den 11./11. - 14. Cancún
Dny volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu v letovisku Cancún s možností využití fakultativních výletů (dle nabídky).

Den 12./15. Cancún - Praha
Ukončení pobytu v Mexiku. Během dne transfer na letiště k odletu z Cancunu do Prahy charterovým letem dálkové fl otily ČSA

Den 13./16. Praha
Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacího zájezdu jsou uvedeny v ceníku. Zájezd je vypisován na 13 nebo 16 dní.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000