crosssearch

Tajemná historie Mayů - Mexiko, Guatemala, Belize

Poznávací zájezdy, Mexiko

Cancún o Valladolid o Chichén Itzá o Uxmal o Palenque o Yaxchilán o Livingston o Tikal o Belize City o Tulum

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy, přílet do Cancúnu, transfer do hotelu a nocleh.

2. den:
snídaně, prohlídka hotelové zóny Cancún, koupání na nejhezčích karibských plážích, poté přejezd na krátkou prohlídku koloniálního Valladolidu a další koupání ve sladkovodní jeskyni Dzitnup, úžasném přírodním úkazu, charakteristickém pro poloostrov Yucatán. Ubytování v Pisté, mayské vesnici nedaleko slavné Chichén Itzá. Nocleh.

3. den:
snídaně, ranní návštěva Chichén Itzá, top světové archeologické lokality ještě před příjezdem davů turistů. S obdivem lze vzhlížet k nejznámější stavbě Kukulkánově pyramidě či se procházet kolem hřiště na pelotu, Studny obětí a observatoře.  Posléze přejezd k dalšímu z mayských ,,zázraků", archeologickému nalezišti Uxmal, asi nejfotogeničtějšímu místu na celém Yucatánu. Místo plné majestátních ruin, kterému vévodí Kouzelníkova pyramida. Večerní procházka a nocleh v koloniálním Campeche, hlavním městě stejnojmenného státu.

4. den:
brzké vstávání, snídaně cestou, přejezd do Palenque. Na úpatí Chiapaských hor se nachází v deštném pralese ukryta další ze slavných mayských lokalit, známá hlavně úchvatnými přírodními scenériemi a ,,Dänikenovým kosmonautem" (vládce Palenque Pacal). Nocleh v nedalekém městečku.

5. den:
snídaně, cesta na guatemalskou hranici a přibližně hodinová plavba po proudu řeky Usumacinty k nalezišti Yaxchilán. Téměř sami, obklopeni galeriovým deštným pralesem, lze pozorovat místní tropickou flóru i faunu. Nocleh v jednoduchém hotýlku na břehu této impozantní řeky.

6. den:
po snídani plavba proti proudu řeky Usumacinty, cca po jedné hodině výstup na guatemalské straně a vyřízení hraničních formalit. Poté odjezd již guatemalským autokarem do Rio Dulce. Nocleh v překrásném prostředí tohoto oblíbeného výletního místa.

7. den:
 po snídani plavba po jezeře a kaňonem krásnými scenériemi až do Livingstonu, obývaného převážně černošskými obyvateli Garifuny, potomky uprchlých otroků z karibských ostrovů se svou vlastní kulturou, kuchyní i jazykem. Odpoledne návrat do hotelu a přejezd do Flores, městečka na břehu jezera Petén Itzá, možnost koupání nebo večerní procházky po nábřežní promenádě. Nocleh.

8. den:
snídaně, dopoledne strávené prohlídkou nejslavnějšího guatemalského archeologického naleziště Tikal. Pokud dosud nebyli vidět opice, papoušci a tukani, pak zde je to téměř jistota. Procházky od jedné impozantní Mayské stavby ke druhé vedou mezi pralesními velikány plnými kvetoucích bromélií, lián a možná i orchidejí. Odpoledne přejezd do Belize, ubytování ve v městě San Ignacio. Nocleh.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000