crosssearch

Různorodé Mexiko - velký okruh

Poznávací zájezdy, Mexiko

- archeologické lokality, nádherná koloniální města, rozmanitá příroda (pouští i pralesem) Náš zájezd vás provede velice atraktivními místy Mexika. Zavítáme na věhlasné archeologické lokality (např. Teotihuacán, Monte Alban, Palenque, Chichén Itzá aj.) i zajímavá...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Přílet do Mexika. Nocleh Mexico City.

2.den (so): Prohlídka historického středu MEXICO CITY, Katedrála a Zocalo, Prezidentský palác, Antropologické museum, odjezd na TEOTIHUACÁN – „Město bohů“, nejposvátnější místo v Mexiku, patří k nejpůsobivějším místům starověkého světa. Kolosální komplex se rozkládal na ploše 20 km˛. Pyramida slunce, Pyramida měsíce aj. Cestou zpět zastávka u basiliky Panny Marie Guadaloupské. Nocleh Mexico City.

3.den (ne): Dokončení prohlídky MEXICO CITY - umělecká čtvrť Coyoacan, dle časových možností muzeum Fridy Kahlo v této čtvrti. Odjezd k prohlídce „města stříbra“ TAXCO - leží v nadmořské výšce 1800m na rozeklaném úbočí. Patří k nejzachovalejším koloniálním městům s křivolakými uličkami a impozantním zlatem zaplaveným kostelem Iglesia de Santa Prisca. Nocleh v Taxco.

4.den (po): Vyjedeme do hor do CORTEZOVA SEDLA mezi sopkami POPOCATEPETL a IXTLACÍHUATL a dle fyzických možností cca 2 hod. procházka a fotografování obou vulkánů. Dále pojedeme přes CHOLULU (zastávka dle časových možností u kostelíka postaveného na pyramidě) na nocleh v Pueble.

5.den (út): Ráno prohlídka města PUEBLA - město proslavené nádhernými talaverskými dlaždicemi. Kompaktní centrum lemované kostely, paláci a starobylými budovami. Poté pojedeme překrásnou krajinou do OAXACY - město v pohoří Siera Nevada del Sur patří k nejpůsobivějším koloniálním městům v Mexiku, cestou se projdeme v rozsáhlé kaktusové rezervaci, odpoledne navštívíme Zapotecko-mixtecké památky MONTE ALBAN - zapotécké město, které je umístěné na kopci nad třemi údolími, patřilo k nejvyspělejším městům své doby. Nocleh Oaxaca.

6.den (st): MITLA - působivé zříceniny místa nazývaného „místo odpočinku“, proslavené složitými kamennými vzory – mozaikou. Zastávka u přírodní zajímavosti mexické „Pamukkale“ HIERVE EL AQUA, přejezd na nocleh do Tehuantepecu.

7.den (čt): Přejezd přes hlavní město Chiapasu Tuxtla Gutiérrez ke kaňonu SUMIDERO, výlet do kaňonu a dál do San Cristobal de las Casas. Nocleh.

8.den (pá): Návštěva indiánských vesnic SAN JUAN CHAMULA a ZINACANTAN, výlet do okolní přírody – procházka do pěkné přírody na vyhlídkový bod, odpoledne návštěva indiánského trhu v SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS.

9.den (so): Ráno přes přírodní zajímavost AQUA AZUL – překrásné vodopády, jezírka, modrozelená voda přetékající přes kaskády a přes vodopád v bujném deštném lese - MISOL-HA do Palenque. Nocleh.

10.den (ne): Návštěva „ztraceného ráje“ YAXCHILAN u řeky Usumacinty, pozorování opic, tukanů a další zvěře ve volné přírodě.Nocleh v Palenque.

11.den (po): Ráno návštěva archeologické zony PALENQUE - ohromné archeologické naleziště s elegantními pyramidami a chrámy uprostřed všudyzeleného tropického lesa, tajemné a impozantní místo obklopené džunglí, poté přejezd do Campeche. Nocleh.

12.den (út): Unescem chráněné Mayské pyramidy UXMAL - mayské středisko, které patří k nejharmoničtějším ukázkám puucké architektury. Impozantní Kouzelníkova pyramida, Palác vládce, Čtverhran jeptišek aj. CHICHÉN ITZÁ - nejzachovalejší mayská lokalita na poloostrově Yucatan, která si však nechává pro archeology stále své hádanky. Přejezd ke Karibiku do Playa del Carmen. Nocleh.

13.den (st): Výlet TULUM - mayské sídliště jedinečné svojí polohou na útesu nad vlnami Karibiku. COBÁ – vystavěná kolem skupiny jezer se řadí k nejzajímavějším archeologickým lokalitám na poloostrově Yucatan. Přírodní zajímavost CASA CENOTE – sladkovodní řeka vytéká do Karibiku, možnost koupání v průzračné vodě pod mangrovníky. Nocleh.

14.den (čt): Odpočinek u KARIBIKU nebo po domluvě s průvodcem možnost dalšího výletu nebo fakultativně plavba na ostrov COZUMEL s nádhernými plážemi a lokalitami k potápění a šnorchlování.

15.den (pá): Dle časových možností krátká prohlídka CANCUNU a odlet domů.

16.den (so): Návrat do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000