crosssearch

Přírodní krásy severního Mexika

Poznávací zájezdy, Mexiko

Barranca del Cobre, Baja California, La Paz, Cortézovo moře, Tichý oceán

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Barranca del Cobre o Baja California o La Paz o Cortézovo moře o Tichý oceán

Program zájezdu

1. den:
přílet do Mexico City, nocleh.

2. den:
po snídani prohlídka zajímavých částí hlavního města - City tour, odpoledne vnitrostátní přelet do Chihuahua na severu Mexika, se spoustou kovbojských bot a klobouků.

3. den:
brzo ráno odjezd pohodlným vlakem ,, Chepe " do městečka Creel , které leží poblíž obřího kaňonu Barranca del Cobre . Odpoledne ubytování a výlet do přírody plné borovic k vodopádu Cusárare a stejnojmenné vesnici.

4. den:
celodenní pestrý program po okolních přírodních - vodních, skalních a lesních - unikátech, nejlépe v sedle bicyklu nebo pohodlněji džípem (jezero Arareco, bizarní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady, to vše v nádherné horské krajině).

5. den:
cesta džípy do subtropického Batopilas - bývalého zlatokopeckého městečka na dně tzv. měděného kaňonu uprostřed Tarahumarských hor , 2 noclehy ve stylovém hotelu u řeky. Cestou nespočet výhledů k fotografování a kratší vycházky.

6. den:
celodenní pěší výlet (možno zvolit náročnost trasy) příjemně teplou kaktusovou krajinou podél průzračné řeky Fuerte ke ,,ztracené katedrále" a mezi indiány.

7. den:
po snídani návrat do Creel a přesun do 2200 m vysoko položeného Divisadera, v jehož blízkém okolí jsou nejlepší vyhlídková místa na útvary kaňonu. Působivé ubytování v krásném hotelu přímo na hraně kaňonu.

8. den:
po snídani a dopolední procházce pokračuje cesta vlakem po unikátní trati do El Fuerte , 100 let stavěli dělníci přes rozervané hory železnici k Tichému oceánu, která je dnes poutní cestou mnoha světoběžníků. Z vyhlídkových plošin vlaku možnost obdivovat horké masivy či hluboká údolí a v restauračním voze chutná mexická kuchyně.

9. den:
dopoledne volno nebo fakultativně ekologický výlet po velmi vodnaté řece s množstvím ryb a vodního ptactva. Odpoledne přejezd přes Los Mochis do Topolobampo , na břehu Cortézova moře . Večer nalodění na velký trajekt a noční plavba do přístavního města La Paz na poloostrově Baja California .

10. den:
po přistání přesun do hotelu a pozdní snídaně. Dále volno k průzkumu okolí, města či pláží. Seznámení s možnostmi a organizováním jednodenních fakultativních výletů. Záliv je unikátní svou vysokou biologickou diverzitou moře, díky níž a díky zdejším ostrovům byl v roce 2005 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Kalifornský poloostrov patří mezi nejdelší a nejizolovanější poloostrovy a je druhým takovým na světě

11.-14. den:
lze využít příjemné hotelové základny u moře k jednodenním výletům na okolní pláže, do pustých hor s kaktusy, k pozorování plejtváků šedých, ale též k potápění, šnorchlování, surfování nebo ,,jen" ke koupání a odpočinku . Bohaté vody skýtají nepřeberné množství mořských živočichů také v místních restauracích.

15. den:
odlet z La Pazu přes Mexico City do Prahy

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000