crosssearch

Přírodní krásy Mexika a Guatemaly

Poznávací zájezdy, Mexiko

Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu v centru města. Po snídani odjezd přes podhorskou vesničku Amecameca do Cortézova sedla uprostřed národního parku Ixtlaccíhuatl-Popocatépetl a tříhodinová vycházka vysoko horskou krajinou s výhledy na obě...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu v centru města.

2. den: Po snídani odjezd přes podhorskou vesničku Amecameca do Cortézova sedla uprostřed národního parku Ixtlaccíhuatl-Popocatépetl a tříhodinová vycházka vysoko horskou krajinou s výhledy na obě sopky. Tímto sedlem procházel Cortéz se svou družinou při svém tažení na Tenochtitlán. Večer ubytování ve městě Puebla.

3. den: Ráno po snídani odjezd z Puebly přes kaktusovou rezervaci směr Oaxaca. V rezervaci dvouhodinový pochod nenavštěvovanou přírodou s překrásnými exempláři kaktusů. Odpoledne příjezd do centra Oaxacy kde budeme nasávat atmosféru jednoho z nejhezčích a nejpříjemnějších Mexických měst.

4. den: Po snídani výlet k přírodnímu úkazu tzv. mexickému Pamukale, jménem Hierve El Agua. Možnost báječného koupání a cestou mezi rozsáhlými plantážemi agave espadin zastávka v jedné z místních palíren mexického destilátu s červem – Mezcal, večer návrat do centra Oaxacy, nocleh.

5. den: Překrásnými horami cesta do Tichomořského tropického ráje Zipolite, místa které kdysi pro cestovatele objevili Hippies. Cestou zastávky v rozličných přírodních pásmech v závislosti na nadmořské výšce. Ubytování v hotýlku na pláži.

6. den: Výlet do mangrovových porostů a pozorování vodního ptactva a krokodýlů. Také odpočinek u oceánu­. Na nekonečných písečných plážích kladou vejce mořské želvy.

7. den: Odpočinek nebo fakultativně výlet na oceán spojený s rybolovem, pozorováním mořského živočišstva, šnorchlováním a nebo "jen" koupáním v romantických zátokách. Navečer přejezd do Tehuantepecu, ubytování v hotelu.

8. den: Přejezd přes Tapachulu do Guatemaly, odpoledne krásnou horskou krajinou až do města věčného jara Panajachelu, ubytování u kouzelného jezera Atitlan.

9. den: Snídaně u jezera a celodenní výlet lodí k legendární Tzutuhilské vesnici Santiago s vesničany, kteří dodnes udržují pradávné tradice. Cestou je příjemné koupání v průzračné vodě jezera mísící se s termálním pramenem nebo se projít několik kilometrů podél jezera s krásnými vyhlídkami.

10. den: Po snídani, pokud bude tržní den, navštívíme Chichicastenango, s možná nejbarevnějšími trhy v latinské Americe a pak dojedeme do bývalého hlavního města celé střední Ameriky Antiguy, dnes nazývaného americkými Pompejemi, protože bylo několikrát postiženo sopkami a ničivými zemětřeseními. I to, co z města dodnes zbylo, je impozantní.

11. den: Brzo ráno odjedeme k sopce Pacaya, na kterou budeme asi 1,5 hod. stoupat a odměnou nám budou výhledy na okolní vulkány a tekoucí rudou lávu a odvážní se možná projdou i po horkém lávovém poli. Odpoledne pak strávíme přejezdem přes hlavní město Guatemala City až do Rio Dulce. Ubytujeme se v hotelu na břehu řeky.

12. den: Po snídani výlet po řece tropickou krajinou až k městečku Livingstone na břehu Karibiku, které obývá převážně černošská komunita. Cestou možnost koupání jak v řece, tak v termálních pramenech. Odpoledne přejezd do ostrovního městečka Flores na jezeře Petén Itzá.

13. den: Návštěva asi nejvyhlášenější a jedné z nejdůležitějších mayských archeologických lokalit Tikal, odpoledne odjezd k řece Usumacintě a plavba říčními čluny do mexického Frontera Corozal.

14. den: Na břehu řeky v tropické džungli ukryté málo navštěvované památky Yaxchilán, jedno z nejpůsobivějších míst v celém Mexiku. Odpoledne přejezd do Palenque, ubytování.

15. den: Vodopády Misol-Ha a Aqua Azul, neuvěřitelné scenérie modrých vod uprostřed tropického pralesa. Pro ty, kteří chtějí přidat ještě jedny památky, alternativně návštěva archeologického areálu Palenque.

16. den: Odjezd do Villahermosy, přelet do Mexico City a následně do Prahy.

17. den: Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000