crosssearch

Po Stopách Mayské Mytologie - Mexiko, Guatemala, Belize

Poznávací zájezdy, Mexiko

Program zájezdu 1. den: samostatně odlet z Prahy do Cancúnu s přestupy, transfer do hotelu a nocleh. 2. den: ranní odjezd do Chichen Itzá, významného archeologického naleziště (UNESCO) a jednoho z novodobých 7 divů světa. Mayové zde...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 samostatně odlet z Prahy do Cancúnu s přestupy, transfer do hotelu a nocleh. 

2. den:

 ranní odjezd do Chichen Itzá, významného archeologického naleziště (UNESCO) a jednoho z novodobých 7 divů světa. Mayové zde zasvětili své pyramidy bohu Kukulkánovi, kterého převzali z toltécké kultury, a bohu deště Chaakovi. Dále zde uvidíte hřiště na pelotu, observatoř Caracol a mnoho dalších mayských staveb. Přesun do Izamalu – krásné městečko, ve kterém se nachází konvent sv. Antonína z Padovy s druhým největším atriem, hned po Vatikánu. Oběd v restauraci Kinich s typickou obsluhou v krojích. Přejezd do Méridy a večerní prohlídka města. Večeře v historickém centru, příjemné posezení a noční atmosféra. Nocleh. 

3. den:

 brzo ráno přejezd k dalšímu z mayských „zázraků“, archeologickému nalezišti Uxmal, asi nejfotogeničtějšímu místu na celém Yucatánu. Místo plné majestátních ruin, kterému vévodí Kouzelníkova pyramida. Večer procházka po koloniálním městě Campeche, se spoustou rybích restaurací a kavárniček. Kdysi bývalo důležitým přístavem a také bylo několikrát napadeno piráty. Nocleh. 

4. den:

brzo ráno vyrazíte do Palenque, slavné mayské lokality, která je ukryta v džungli a je známá hlavně úchvatnými přírodními scenériemi. Uvidíte např. hrobku proslulého krále Pakala, a když budete mít štěstí, natrefíte na opice, tukany a pestrobarevné motýly. Nocleh. 

5. den:

ranní odjezd k tyrkysové řece a k efektním kaskádám Agua Azul, kde budete mít dostatek času k odpočinku a koupání. Odpoledne přijedete do indiánské vesnice v horách San Juan Chamula, které vévodí zářivý katolický kostelíček, ve kterém se ale praktikují pohanské rituály. Můžete třeba spatřit místní domorodce, jak sedí na zemi, popíjejí bublinkovou limonádu a krkají, aby ze sebe vypudili zlé duchy. Večerní příjezd do San Cristobalu a ubytování. Nocleh. 

6. den:

ranní prohlídka San Cristobalu. Určitě nesmíte vynechat typickou místní domorodou tržnici, kde se prodává všechno možné, od různého koření po typické kroje a drůbež. Potom vyrazíte do Guatemaly, na hranicích proběhne výměna minivanu a poté budete pokračovat k jednomu z nejkrásnějších jezer na světě, k jezeru Atitlán. Prohlídka Panajachelu, jde o největší vesnici na břehu jezera. Nachází se zde spousta hospůdek a barů, tanečních sálů a obchůdků. Nocleh (2 noci).

7. den:

po snídani nasednete do lodičky a necháte se vozit po jezeře. Jde o ohromný zážitek, jelikož legendami opředené jezero Atitlán leží mezi několika sopkami a je obklopeno celou řadou malebných vesniček. Vy navštívíte kromě Panajachelu ještě další tři. Po návratu individuální volno, které jistě využijete k procházkám a odpočinku. Nocleh.

8. den:

po snídani vyjedete do Chichicastenanga, nejbarvitějšího domorodého tržiště v celé střední Americe. Poté budete pokračovat do Antigua. Je to koloniální město ze 16. století, které každého nadchne. Zvláště působivá je večerní procházka po historickém centru. Nocleh.

9. den:

ráno návštěva místní pestrobarevné tržnice a odjezd do Hondurasu. Odpolední příjezd do Copánu a nocleh.

10. den:

ranní návštěva Copánu, jednoho ze čtyř nejdůležitějších mayských měst a přejezd do Puerto Barrios. Cesta člunem do džungle, kde strávíte noc plnou dobrodružství a bez elektřiny v cabaňas (komfortní chatrče s vlastním sociálním zařízením). Nocleh.

11. den:

cesta člunem po řece Río Dulce, kdy budete míjet spoustu ptáků, chatrčí postavených u břehu řeky a místních lidí dopravujících se na kánoích a všude kolem uvidíte krásně zelenou přírodu. Zastávka na koupání v termálních vodách. Na konci plavby na vás bude čekat minivan a ten vás dopraví do El Remate, který se nachází na břehu Peténského jezera. Večery jsou tady kouzelné, všude je tma, létají zde světlušky a zpívají cikády. Nocleh.

12. den:

 velmi brzo ráno vyrazíte do Tikalu, abyste měli dostatek času k návštěvě nejohromnějšího mayského města, které mělo největší moc v klasické době a kde se nachází jedna z nejvyšších mayských pyramid ,,Pirámide de la Serpiente Bicéfala” s výškou 64 metrů. Odpoledne přejedete do hlavního města Belize City. Nocleh.

13. den:

ráno odjezd k laguně Bacalar, které se běžně říká laguna sedmi barev, má totiž 7 různých odstínů modré barvy. Individuální volno ke koupání nebo projížďce na loďce (fakultativně). Nocleh u Karibského moře.

14. den:

individuální volno u moře. Transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy s přestupy. 

15. den:

 přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000