crosssearch

Po stopách mayské civilizace

Poznávací zájezdy, Mexiko

Program zájezdu 1. den PRAHA - MEXIKO Odlet z Prahy. Přílet do Cancunu a transfer do hotelu 3* v Playa del Carmen, cca 45 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program. Nocleh. 2. den CANCÚN - CHICHÉN ITZÁ - IK-KIL - MÉRIDA Snídaně, odjezd do Chichén Itzá,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den PRAHA - MEXIKO

Odlet z Prahy. Přílet do Cancunu a transfer do hotelu 3* v Playa del Carmen, cca 45 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program. Nocleh.

2. den CANCÚN - CHICHÉN ITZÁ - IK-KIL - MÉRIDA

Snídaně, odjezd do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníku, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Následuje oběd a poté koupaní v cenotu Ik-Kil. Přejezd do Méridy, Ubytovaní v centru, prohlídka večerní Méridy. Nocleh.

3. den MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE

Snídaně. Prohlídka Méridy, při které uvidíte pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzel níkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Campeche, prohlídka města, ubytování, nocleh.

4. den CAMPECHE - PALENQUE

Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod ,,Chrámem nápisů" v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytovaní, volný program, návštěva centra Palenque. Nocleh.

5. den PALENQUE - YAXCHILÁN - BETHEL - FLORES

Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu k řece Usumasintě. Po cestě snídaně. Nejprve přijedeme do vesnice Frontera Corozal, zde nasedneme do kanoí s motorovým pohonem a poplujeme cca 50 minut po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Obří stromy, mezi nimiž vynikají posvátné mayské stromy ceiba, opice v jejich korunách, množství vzácných stél a pyramidy ukryté v džungli, to vše dotváří mystickou atmosféru tohoto místa. Pote následuje plavba lodí proti proudu řeky až do guatemalské vesničky Bethel, která je jediným místem v této oblasti, kudy můžeme vstoupit do Guatemaly. Přestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

6. den ISLA FLORES - TIKAL - ISLA FLORES

Snídaně v hotelu, odjezd z Flores a návštěva ,,Parque Nacional Tikal", jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu "Velkého jaguára" a "Chrámu masek", "Chrámu V", dále "Mundo Perdido" (ztracený svět), skupiny ,,Sedmi chrámů" a 70 m vysokého "Templo IV", odpoledne odjezd zpět do Isla Flores, večer volný program. Nocleh.

7. den ISLA FLORES - BELIZE CITY - CHETUMAL

Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer do Chetumalu, ubytování 3*, nocleh.

8. den CHETUMAL - TULUM - PLAYA DEL CARMEN

Ráno odjezd y hotelu do Tulumu, prohlídka pyramid postavených na skále nad azurovám Karibikem, následuje transfer do hotelu Reef Playacar 4* All Inclusive v Playa del Carmen.

9. - 11. den PLAYA DEL CARMEN

Pobyt v hotelu, volno odpočinek, možnost fakultativních výletů na Isla Contoy, do rezervace Sian Kaan, do Xcaretu či, Xelha nebo na pyramidy v Cobá.

12. den PLAYA DEL CARMEN

Dopoledne volno, koupání, 12:00 check out v hotelu, odpoledne transfer na letiště v Cancúnu.

13. den PŘÍLET DO ČR

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Cancun - Praha
- transfer z/na letiště v Cancunu
- českého/slovenskeho průvodce po celou dobu okruhu
- dopravu během celého okruhu minivanem pro 10 osob
- dopravu lodí Frontera Corozal - Yaxchilán - Frontera Corozal a Frontera Corozal - Bethel
- vstupné do archeologických nalezišť
- 1x ubytováni v Playa del Carmen 3* se snídaní
- 1x ubytováni v Meridě 3/4* s americkou snídaní
- 1x ubytováni v Campeche 3/4* s americkou snídaní
- 1 x ubytováni v hotelu v Palenque 3/4* s americkou snídaní
- 2x ubytování v hotelu v Isla Flores 3*s americkou snídaní
- 1x ubytování v hotelu v Chetumalu 3* se snídaní
- 4x ubytování v hotelu Reef Playacar 4* All Inclusive v Playa del Carmen

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- cestovní pojištění
- stravování kromě uvedených snídaní a obědů
- fakultativní výlet do Yaxha a další neuvedené
- imigrační poplatky při vstupu/výstupu z Mexika (2 x 30 USD) Guatemaly (cca 2 x 10 USD) a Belize (1 x 35 USD)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000