crosssearch

Okruh Mayskou civilizací

Poznávací zájezdy, Mexiko

TULUM | PALENQUE | CAMPECHE | UXMAL | MÉRIDA | CHICHEN ITZA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

TULUM | PALENQUE | CAMPECHE | UXMAL | MÉRIDA | CHICHEN ITZA

Popis programu

1. den: odlet Praha i Vídeň, přílet Cancún, transfer do zvoleného hotelu Cancún/Playa del Carmen/Riviera Maya. Ubytování hotel 3*-5* přímo na pláži s all inclusive.

2. den: (all inclusive) individuální volno v hotelu.

3. den: (S, O, V) snídaně formou bufetu, odjezd Cancún / Playa del Carmen / Riviera Maya k archeologickému nalezišti Tulum 60 km/50 min. na útesu přímo u moře. Transfer k památkám Kohunlich 270 km/3 hod., zde velké štukové masky, soudní dvůr a náměstí Stella. Oběd. Přesun do oblasti Xpuhil 65 km/1 hod., individuální volno. Ubytování a večeře hotel 3* v Xpuhil.

4. den: (S, O, V) snídaně, odjezd v 6:30 z Xpuhil a návštěva jednoho z nejdůležitějších archeologických nalezišť ve státě Campeche - Calakmul (UNESCO) 115 km/2 hod. Prohlídka nejzajímavějších míst a chrámů ElMirador, Nakbé. Calakmulská rezervace je v současné době největším územím s tropickýmy pralesy v Mexiku. Oběd. Transfer do legendárního města Palenque 370 km/4,5 hod. Ubytování a večeře hotel 3* v Palenque.

5. den: (S, O, V) snídaně, prohlídka archeologického naleziště Palenque ve státě Chiapas. Je považováno za jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Mezoamerice a jeho první osídlení je datováno do doby kolem 100 př. n. l. Oběd. Přejezd do přístavního španělského koloniálního města Campeche (UNESCO) 360 km/4,5 hod. z 16. století, se systémem hradeb a věží, které měly město chránit před částými útoky pirátů. Ubytování a večeře hotel 3*.

6. den: (S, O, V) snídaně, transfer do Uxmal (UNESCO) 160 km/2 hod., jednoho z nejromantičtějších mayských měst, který je znám pro své zaoblené pyramidy. Uxmal byl poprvé osídlem v 5. století př. n. l. a největšího rozkvětu dosáhl mezi 9. a 12. stoletím, kdy se stal mayským politickým a ekonomickým centrem. Oběd formou bufetu a transfer Mérida (80 km/1 hod.), tzv. Bílého města založeného v roce 1542 Španělem Donem Franciskem de Montejo. Prohlídka města, vystaveného na ruinách bývalého mayského města T´ho. Nejznámější katedrála, The Cathedral of San Ildefonso, byla vystavěna s použitím velkých kamenů bývalých pyramid. Mérida je dnes jedním z nejbezpečnějších měst v Mexiku. Ubytování a večeře hotel 3* Mérida.

7. den: (S, O, V) snídaně, odjezd Mérida a transfer do naleziště Chichen Itzá (UNESCO) 130 km/1,5 hod., jednoho z novodobých sedmi divů světa. Město pochází z období cca 600-1500 n. l. a bylo hlavním městem Mayské říše. Kukulkánova pyramida, obětní propast, observatoř, chrám válečníků, hřiště na hru zvanou Pelota a další. Po prohlídce transfer do Valladolidu 50 km/45 min., krásného koloniálního městečka. Po cestě z Valladolidu zastávka v cenote (hluboká jeskyně s provaleným stropem, zatopená podzemní pitnou vodou) s možností koupání a oběd formou bufetu. Následný transfer do hotelu Cancún / Playa del Carmen / Riviera Maya. Ubytování v hotelu 3*-5* s all inclusive.

8. den-10. den: (all inclusive) individuální volno v hotelu na pláži, možnost fakultativních výletů.

11. den: (all inclusive) individuální volno, odpolední transfer na letiště Cancún a odlet Praha i Vídeň.

12. den: přílet Praha i Vídeň.

Poznámka

Změna programu vyhrazena, zájezd se uskuteční při minimálním počtu 6 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000