crosssearch

Mystický rok 2012 aneb za tajemstvím mayského kalendáře

Poznávací zájezdy, Mexiko

Cancún / Playa del Carmen / Palenque / Agua Azul / Misolha / Yaxchilán / Lacanha / Bethel / Isla Flores / Tikal / Belize City / Caye Caulker

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet z Prahy do Cancúnu, transfer do hotelu The Reef Playacar 4 s all inclusive nebo jemu podobném (podrobný popis hotelu uvádíme v katalogu Exotika na s. 341), ubytování, nocleh.

2.den: Individuální volno s možností koupání s all inclusive, večer odjezd luxusním linkovým autokarem do Palenque.

3.den: Brzy ráno příjezd do Palenque, ubytování v hotelu, poté prohlídka tohoto nádherného mayského města klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod Chrámem nápisů v 60. letech vytvořil z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří Palenque atmosféru tajemna, a to zejména po ránu, kdy se pyramidy vynořují z mlhou zahalené džungle za řevu opic. Po prohlídce transfer k vodopádům Misolha a proslulým kaskádám Agua Azul, možnost koupání a odpočinku. Návrat do Palenque, nocleh v hotelu.

4.den: Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu k řece Usumasintě. Snídaně po cestě. Nasedneme do kanoí s pohonem ve vesnici Frontera Corozal a poplujeme do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto cestou. Obří stromy, mezi nimiž vynikají posvátné mayské stromy ceiba, opice v jejich korunách, množství vzácných stél a pyramidy ukryté v džungli. Oběd, poté návštěva nejzachovalejšího pralesa ve střední Americe v rezervaci Lacantun, v osadě Lacanha trek džunglí, který bude zcela jistě nezapomenutelným zážitkem. Průvodcem nám bude místní indián z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou a umějí využívat téměř všechny rostliny v pralese, večeře, nocleh v typickém přístřeší zvaném cabanas přímo v rezervaci.

5.den: Snídaně, odjezd z rezervace, plavba lodí proti proudu řeky až do guatemalské vesničky Bethel, která je jediným místem v této oblasti, kudy se dá vstoupit na území Guatemaly. Transfer do Isla Flores, romantického městečka, situovaného uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, individuální volno s možností koupání v jezeře či návštěvou stylových restaurací s výhledem na západ slunce. Nocleh.

6.den: Snídaně, odjezd do Tikalu, jednoho z největších a neproslulejších center mayské kultury klasického období. Prohlídka centrální a severní akropole, „Chrámu velkého jaguára“, „Chrámu masek“, „Mundo Perdido“ (ztracený svět), skupiny „Sedmi chrámů“, jakož i nejvyššího mayského chrámu v Tikalu a celé střední Americe – „Templo IV“ se svou impozantní výškou 70 metrů. Návrat do hotelu, nocleh.

7.den: Snídaně, individuální volno s možností koupání, projížďky loďkou po jezeře či prohlídky ostrova a nejbližšího okolí, pro zájemce možnost fakultativního výletu do Yaxha. Výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních atrakcí je západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete sledovat za zvuku zdejších opic z vrcholu pyramidy vysoké téměř 40 metrů. Návrat do hotelu, nocleh.

8.den: Snídaně, odjezd do Belize, transfer lodí na ostrov Caye Caulker, ubytování, individuální volno, při němž budete zcela jistě okouzleni zdejší atmosférou nasáklou reggae stylem, stylovými hospůdkami a bary. Po ostrově jezdí pouze golfové vozíky a jsou tu jen písečné cesty. Ubytování, nocleh.

9.den: Individuální volno s možností koupání v moři, možnost fakultativních výletů - šnorchlování na nedalekých korálových útesech, celodenního výletu spojeného s potápěním na jednom z nejlepších míst na světě zvaném Blue Hole, kde Vás zcela jistě nadchne množství podmořského života či na pyramidy v Lamanai. Nocleh.

10.den:
Brzy ráno odjezd lodí z ostrova, příjezd do mexického přístavu Chetumal, transfer luxusním linkovým autobusem do Playa del Carmen. Ubytování v hotelu The Reef Playacar 4 s all inclusive, nocleh.

11.den: Individuální volno. Během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.

12.den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000