crosssearch

Mexiko s noblesou pro náročné

Poznávací zájezdy, Mexiko

Mexico City o Teotihuacan o Puebla o Oaxaca o Huatulco o Palenque o Yaxchilan o Palenque o Uxmal o Chicen Itza o Tulum (Riviera Maya)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Mexico City o Teotihuacan o Puebla o Oaxaca o Huatulco o Palenque o Yaxchilan o Palenque o Uxmal o Chicen Itza o Tulum (Riviera Maya)

Program zájezdu

1. den:
přílet do Mexico City, uvítání na letišti a transfer na hotelu Condesa DF

2. den:
program v historickém centru, návštěva Muzea Antropologie a přilehlé luxusní čtvrti Polanco. Odpoledne přesun do městské části Coyoacan, oběd ve vybrané restauraci a prohlídka Modrého domu, dnes muzea nejslavnější mexické malířky Fridy Kahló.

3. den:
po snídani odjezd z města na největší archeologickou zónu v Mexiku, pyramidy Sol a Luna, prohlídka pozůstatků města kultury Teotihuacan. Odpoledne přes Cholula do města Puebla. Ubytování v hotelu Mesones Sacristia, možnost ochutnat místní speciality Mole Poblano, nebo Chile en Nogada a poté prohlídka pečlivě udržovaného koloniálního centra.

4. den:
k snídani horkou čokoládu/ kávu přímo od pramene, dopoledne cesta přes kaktusové oblasti a kolem nejvyšší mexické hory Pico de Orizaba do kouzelného města Oaxaca, plného folklórních tradic. Ubytování v hotelu Hacienda Los Laureles, oběd a odpočinek. V odpoledních hodinách prohlídka centra.

5. den:
celodenní průzkum údolí Oaxaca - pyramidy Zapotécké kultury Monte Alban, degustace Mezcalu (mexické pálenky s červem) a likérů z ní odvozených, ochutnávka místních sýrů, omáčky mole nebo speciální úpravy masa ,,tasajo". Návštěva přírodního úkazu Hierve el Aqua.

6. den:
přejezd přes pohoří Sierra Madre del Sur do menšího letoviska Bahias de Huatulco, ubytování v hotelu Las Brisas Huatulco, odpoledne odpočinek na pláži Tichého oceánu.

7. den:
den volna strávený v zátokách tropického ráje. Možnost aktivit dle výběru: potápění, golf, rybolov nebo lekce surfingu. Míchané nápoje a delikatesy z mořských plodů - ideální kombinace!

8. den:
dopoledne ještě u teplých vod Pacifiku, odpoledne transfer na místní letiště a privátním letadlem panoramatický přelet horského masivu Sierra Madre del Sur do v tropech ležícího mayského města Paleque, ubytování v hotelu Boutique Quinta Cha Nab Nal.

9. den:

celodenní výlet na Yaxchilan - dobře utajená perla předkolumbovské historie, která leží na břehu největší a velmi vodnaté řeky latinské Ameriky Usumacinta. Díky obtížné dostupnosti žije v okolní džungli pyramid mnoho druhů ptactva a opic. Návrat do Palenque, večeře z místních zdrojů v mayském stylu a nocleh. Zdejší kuchyně čerpá hlavně z nekonečných okolních pastvin skotu.

10. den:
po snídani prohlídka přírodní rezervace v Palenque a centrálního náměstí archeologické zóny s nejkrásnějšími chrámy a pyramidami mayské architektury. Odpoledne přejezd do Campeche (360 km, max. 5 hodin) na břehu Mexického zálivu. Ubytování v hotelu Hacienda Puerta Campeche a návštěva restaurace, která se specializuje na místní mořské plody.

11. den:
po snídani cesta do Uxmal (160 km, 2 hod.), prohlídka města, které představuje asi nejdokonalejší příklad Puucké architektury. V archeologické zóně vás mezi jinými zaujme Pyramida kouzelníka. Neobvyklá velmi strmá stavba, jejíž půdorys není čtvercový, ale oválný. Odpoledne cesta Yucatánským poloostrovem do Piste (200 km, 3 hod.) a ubytování v hotelu The Lodge at Chichen Itza, který leží přímo v areálu novodobého divu světa Chichen Itzá.

12. den:
dopoledne prohlídka nejslavnějšího mayského města se stavbami zasvěcenými pohanskému božstvu, hřištěm na rituální hru ,,pelota", observatoří, obětní studní, palácem a mnoho dalších staveb. Poté osvěžující koupel v ,,cenote" a zastávka na oběd ve městě Valladolid. Yucatanská specialita Sopa de Lima, nebo výtečné, na pomerančích pomalu pečené vepřové Cochinita Pibil. Odpoledne dojezd k nejkrásnějším plážím Karibiku v blízkosti Tulumu a ubytování v hotelu Ana y Jose Charming Hotel & Spa.

13. den:

volný den a odpočinek na pláži, fakultativně celodenní výlet do biosférické rezervace Sian Ka´an což v mayštině znamená ,,, kde se rodí nebe".

14. den:

volný den na pláži, fakultativně šnorchlování na korálovém útesu, nebo v přírodních podzemních vodách zvaných cenotes.

15. den:
dle letového řádu transfer na letiště Odlet z Cancúnu do Mexiko City a následně do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000