crosssearch

Mexiko - Guatemala - Belize

Poznávací zájezdy, Mexiko

Odlet z Prahy do Cancúnu s mezipři stáním. Transfer do hotelu, ubytování. Odjezd do Chichén Itzá, prohlídka nejslavnější mayské lokality. Nejznámější pyramidou je Kukulkánův chrám, zvaný El Castillo. Dále prohlídka cenotu panen, chrámu jaguárů, tzompantli, El Caracolu a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY DO CANCÚNU

Odlet z Prahy do Cancúnu s mezipři stáním. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den CHICHÉN ITZÁ - MÉRIDA

Snídaně. Odjezd do Chichén Itzá, prohlídka nejslavnější mayské lokality. Nejznámější pyramidou je Kukulkánův chrám, zvaný El Castillo. Dále prohlídka cenotu panen, chrámu jaguárů, tzompantli, El Caracolu a dalších staveb. Pokračování do Méridy, krátká prohlídka historického centra města v okolí Plaza Mayor a katedrály. Nocleh v Méridě.

3. den MÉRIDA - UXMAL - PALENQUE

Snídaně. Odjezd do Uxmalu, prohlídka archeologického areálu s proslulou kouzelníkovou pyramidou, dále guvernérského paláce, kláštera jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu puuckého stylu a jehož fasáda je ozdobena tváří boha deště Čaka. Pokračování do Palenque, nocleh v Palenque.

4. den PALENQUE - AGUA AZUL - SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS

Snídaně. Prohlídka Palenque, jednoho z vrcholů mayské architektury se světoznámou observatoří, chrámem slunce, chrámem kříže a pyramidou vládce Pakala. Palenque je malebně položeno při úpatí chiapaské vysočiny ve stínu pralesních velikánů. Pokračování k nádherným vodním kaskádám Agua Azul, z nichž vyniká Licuadora - Míchačka. Výjezd na horskou vysočinu Chiapasu do scénického města San Cristóbal de las Casas. Nocleh.

5. den SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTÁN

Snídaně. Návštěva kostelů v tzotzilských vesnicích v okolí San Cristóbalu, kde se zajímavě mísí katolické rity s původním mayským náboženstvím. V Chamule se v kostelní temnotě rituálně podřezávají kohouti, jejichž krev skrápí sochy svatých, a celý interiér má neskutečně magickou atmosféru. Odpoledne prohlídka centra San Cristóbalu s chrámem Santo Domingo a zajímavým indiánským tržištěm. Nocleh v San Cristóbalu.

6. den SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - LA MESILLA - HUEHUETENANGO - QUETZALTENANGO

Snídaně. Odjezd přes Comitán do Guatemaly přes hraniční přechod v La Mesille. Zastávka v městě Huehuetanango s tradičním mayským tržištěm. Pokračování do Quetzaltenanga, střediska mayské národnosti Qiché. Město leží pod sopkou Santa María s výškou 3772 m.n.m. Nocleh v Quetzaltenangu.

7. den QUETZALTENANGO - JEZERO ATITLÁN

Snídaně. Odjezd k perle Guatemaly, jezeru Atitlán, obklopeném scénickými sopkami. Projížďka lodí. Nocleh ve folklórní vesničce Panajachel u jezera.

8. den ATITLÁN - ANTIGUA

Snídaně. Odjezd do Antiguy. Antigua je jedním z nejromantičtějších koloniálních měst Ameriky, je položena pod třemi sopkami. Prohlídka města s návštěvou kostela Nuestra Seňora de La Merced. Nocleh v Antigue.

9. den ANTIGUA - CIUDAD GUATEMALA - FLORES - TIKAL

Snídaně. Odjezd na letiště v Ciudad Guate mala, odlet do Flores uprostřed nepro - stupného lacandonského pralesa. Odpo - ledne prohlídka archeologického areálu v Tikalu, typického příkrými pyramidami, jež vyčnívají z bujné tropické zeleně. Tikal je jedním z nejmystičtějších mayských měst. Nocleh ve Flores.

10. den FLORES - PETÉN ITZÁ - MELCHOR DE MENCOS - BENQUE VIEJO - SAN IGNACIO - BELMOPAN - BELIZE CITY

Snídaně. Dopoledne projížďka po jezeru Petén Itzá s možností vykoupání. Odjezd na hranici, přejezd do Belize. Zastávka v městečku San Ignacio, typickém sídle belizského venkova, jenž je malebně umístěno v údolí řeky Macal. Dále krátká zastávka v hlavním městě Belmopanu. Pokračování do bývalého hlavního města Belize City, nocleh.

11. den BELIZE CITY - AMBERGRIS CAYE

Snídaně. Pěší procházka po středu Belize City, transfer na letiště, odlet do San Pedra na ostrůvku Ambergris Caye na korálovém útesu. Ostrůvek leží v tyrkysových vodách okolního moře a je hlavní turistickou atrakcí Belize. Nocleh v plážovém hotelu u San Pedra.

12. den AMBERGRIS CAYE

Snídaně. Volný den u Karibského moře, možnost fakultativních lodních výletů se šnorchlováním.

13. den AMBERGRIS CAYE - BELIZE CITY - CHETUMAL - CANCÚN

Snídaně. Transfer lodí z Ambergris Caye na pevninu. Pokračování po zemi na mexickou hranici, odjezd přes Chetumal do Cancúnu. Nocleh v Cancúnu.

14. den CANCÚN - ODLET DO PRAHY

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy přes Mexico City. Možnost prodloužení pobytu v Cancúnu.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Cancún a zpět s mezipřistáními
- letištní taxy 11.000,- Kč
- leteckou přepravu Ciudad Guatemala - Flores a Belize City - San Pedro a zpět
- 13 noclehů se snídaní v hotelech ***
- program a transfery dle itineráře
- místního průvodce a průvodce CK (min 16 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- odjezdový poplatek z Guatemaly 30,- USD
- odjezdový poplatek z Belize 20,- USD
- turist. letištní taxy v Guatemale 25,- USD

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000