crosssearch

Mexiko-Guatemala-(Belize)-Mexiko

Poznávací zájezdy, Mexiko

Kombinace koupání a poznávání Mexika a Guatemaly přímý let do Cancúnu bez přestupu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Ráno odlet z Prahy. Pozdě odpoledne přílet do Mexika na letiště v Cancúnu a transfer do hotelu ***, který leží v Playa del Carmen, cca 45 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program.

2. den: Snídaně, odjezd do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníku, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Následuje oběd a poté koupaní v cenotu Ik-Kil. Přejezd do Meridy, Ubytovaní v centru města, prohlídka večerní Meridy.

3. den: Snídaně. Prohlídka Meridy, při které uvidíte pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzel¬níkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Campeche, prohlídka města, ubytování.

4. den: Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytovaní, volný program, návštěva centra Palenque.

5. den: Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu k řece Usumasintě. Po cestě snídaně. Nejprve přijedeme do vesnice Frontera Corozal, zde nasedneme do kanoí s motorovým pohonem a poplujeme cca 50 minut po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Obří stromy, mezi nimiž vynikají posvátné mayské stromy ceiba, opice v jejich korunách, množství vzácných stél a pyramidy ukryté v džungli, to vše dotváří mystickou atmosféru tohoto místa. Pote následuje plavba lodí proti proudu řeky až do guatemalské vesničky Bethel, která je jediným místem v této oblasti, kudy můžeme vstoupit do Guatemaly. Přestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

6. den: Snídaně v hotelu, odjezd z Flores a návštěva „Parque Nacional Tikal“, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu „Velkého jaguára” a „Chrámu masek”, „Chrámu V”, dále „Mundo Perdido” (ztracený svět) , skupiny „Sedmi chrámů“, jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Mesoamerice , jímž je „Templo IV” s výškou téměř 70 m, odpoledne odjezd zpět do Isla Flores, večer volný program.

7. den: Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer do Chetumalu, ubytování ***.

8. den: Ráno odjezd z hotelu do Tulumu, prohlídka pyramid postavených na skále nad azurovám Karibikem, následuje transfer do hotelu Reef Playacar **** all inclusive v Playa del Carmen.

9.-11. den: Individuální volno v hotelu s all inklusive s možností dalších fakultativních výletů – např. Xcaret, Xelha, ostrov Contoy, rezervace Sian Kaan nebo na pyramidy v Cobá. Nocleh.

12. den: Dopoledne volno, koupání, 12:00 check out v hotelu, odpoledne transfer na letiště v Cancúnu.

13. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000