crosssearch

Mexiko, Guatemala, Beliza

Poznávací zájezdy, Mexiko

Mexiko- Guatemala - Beliza. Odjezd do Chichén Itzá, prohlídka nejslavnější mayské lokality. Nejznámější pyramidou je Kukulkánův chrám, zvaný El Castillo. Dále prohlídka cenotu panen, chrámu jaguárů, tzompantli, El Caracolu a dalších staveb. Pokračování do Méridy, krátká...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den
ODLET Z PRAHY DO CANCÚNU

Odlet z Prahy do Cancúnu s mezipři­stáním. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den CHICHÉN ITZÁ - MÉRIDA

Snídaně. Odjezd do Chichén Itzá, prohlídka nejslavnější mayské lokality. Nejznámější pyramidou je Kukulkánův chrám, zvaný El Castillo. Dále prohlídka cenotu panen, chrámu jaguárů, tzompantli, El Caracolu a dalších staveb. Pokračování do Méridy, krátká prohlídka historického centra města v okolí Plaza Mayor a katedrály. Nocleh v Méridě.

3. den MÉRIDA - UXMAL - PALENQUE

Snídaně. Odjezd do Uxmalu, prohlídka archeologického areálu s proslulou kouzelníkovou pyramidou, dále guvernérského paláce, kláštera jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu puuckého stylu a jehož fasáda je ozdobena tváří boha deště Čaka. Pokračování do Palenque, nocleh v Palenque.

4. den PALENQUE - AGUA AZUL - SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS

Snídaně. Prohlídka Palenque, jednoho z vrcholů mayské architektury se světoznámou observatoří, chrámem slunce, chrámem kříže a pyramidou vládce Pakala. Palenque je malebně položeno při úpatí chiapaské vysočiny ve stínu pralesních velikánů. Pokračování k nádherným vodním kaskádám Agua Azul, z nichž vyniká Licuadora - Míchačka. Výjezd na horskou vysočinu Chiapasu do scénického města San Cristóbal de las Casas. Nocleh.

5. den SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTÁN

Snídaně. Návštěva kostelů v tzotzilských vesnicích v okolí San Cristóbalu, kde se zajímavě mísí katolické rity s původním mayským náboženstvím. V Chamule se v kostelní temnotě rituálně podřezávají kohouti, jejichž krev skrápí sochy svatých, a celý interiér má neskutečně magickou atmosféru. Odpoledne prohlídka centra San Cristóbalu s chrámem Santo Domingo a zajímavým indiánským tržištěm. Nocleh v San Cristóbalu.

6. den SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - LA MESILLA - HUEHUETENANGO - QUETZALTENANGO

Snídaně. Odjezd přes Comitán do Guatemaly přes hraniční přechod v La Mesille.Zastávka v městě Huehuetanango s tradičním mayským tržištěm. Pokračování do Quetzaltenanga, střediska mayské národnosti Qiché. Město leží pod sopkou Santa María s výškou 3772 m.n.m. Nocleh v Quetzaltenangu.

7. den QUETZALTENANGO - JEZERO ATITLÁN

Snídaně. Odjezd k perle Guatemaly, jezeru Atitlán, obklopeném scénickými sopkami. Projížďka lodí. Nocleh ve folklórní vesničce Panajachel u jezera.

8. den ATITLÁN - ANTIGUA

Snídaně. Odjezd do Antiguy s krátkou zastávkou na kávovníkové plantáži. Antigua je jedním z nejromantičtějších koloniálních měst Ameriky, je položena pod třemi sopkami. Prohlídka města s návštěvou kostela Nuestra Seňora de La Merced. Nocleh v Antigue.

9. den ANTIGUA - CIUDAD GUATEMALA - FLORES - TIKAL

Snídaně. Odjezd na letiště v Ciudad Gua­te­mala, odlet do Flores uprostřed nepro­stupného lacandonského pralesa. Odpo­ledne prohlídka archeologického areálu v Tikalu, typického příkrými pyramidami, jež vyčnívají z bujné tropické zeleně. Tikal je jedním z nejmystičtějších mayských měst. Nocleh ve Flores.

10. den FLORES - PETÉN ITZÁ - MELCHOR DE MENCOS - BENQUE VIEJO - SAN IGNACIO - BELMOPAN - BELIZE CITY

Snídaně. Dopoledne projížďka po jezeru Petén Itzá s možností vykoupání. Odjezd na hranici, přejezd do Belize. Zastávka v městečku San Ignacio, typickém sídle belizského venkova, jenž je malebně umístěno v údolí řeky Macal. Dále krátká zastávka v hlavním městě Belmopanu. Pokračování do bývalého hlavního města Belize City, nocleh.

11. den BELIZE CITY - AMBERGRIS CAYE

Snídaně. Pěší procházka po středu Belize City, transfer na letiště, odlet do San Pedra na ostrůvku Ambergris Caye na korálovém útesu. Ostrůvek leží v tyrkysových vodách okolního moře a je hlavní turistickou atrakcí Belize. Nocleh v plážovém hotelu u San Pedra.

12. den AMBERGRIS CAYE

Snídaně. Volný den u Karibského moře, možnost fakultativních lodních výletů se šnorchlováním.

13. den AMBERGRIS CAYE - BELIZE CITY - CHETUMAL - CANCÚN

Snídaně. Transfer lodí z Ambergris Caye na pevninu. Pokračování po zemi na mexickou hranici, odjezd přes Chetumal do Cancúnu. Nocleh v Cancúnu.

14. den CANCÚN - ODLET DO PRAHY

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy. Možnost prodloužení pobytu v Cancúnu.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE


leteckou přepravu Praha - Cancún a zpět s mezipřistáními
leteckou přepravu Ciudad Guatemala - Flores a Belize City - San Pedro a zpět
13 noclehů se snídaní v hotelech ***
program a transfery dle itineráře
místního průvodce a průvodce pořádající CK (min 16 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní taxy
odjezdový poplatek z Guatemaly
odjezdový poplatek z Belize
turist. letištní taxy v Guatemale

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000