crosssearch

Mexiko - Dědictví Mayů

Poznávací zájezdy, Mexiko

Program zájezdu 1. den: samostatně odlet z Prahy do Cancúnu s přestupem. Setkání s česky mluvícím průvodcem a transfer do hotelu. Nocleh. 2. den: snídaně. Odjezd do Tulumu, starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských měst....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 samostatně odlet z Prahy do Cancúnu s přestupem. Setkání s česky mluvícím průvodcem a transfer do hotelu. Nocleh.

2. den:

 snídaně. Odjezd do Tulumu, starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských měst. Tento přístav byl velice důležitý, odtud vyplouvaly lodě a obchodovalo se se Střední Amerikou. Také to bylo poslední mayské město, které zaniklo až v roce 1600. Pokračování do Kohunlich, kde se nacházejí krásné štukové masky, hřiště na pelotu, prostranství stél a další pamětihodnosti. Poté přesun do Chicanná, která je proslulá svými chrámy se zoomorfními průčelími. Nocleh v ekologické vesnici Chicanná.

3. den:

 snídaně. Dnes navštívíte archeologické zóny v Becánu, což v mayštině znamená rokle, protože střed místa je obklopen jámou. Poté přejezd k vodopádům Misol-Ha, kde si můžeme zaplavat v osvěžující vodě. Po vykoupání odjezd do Palenque a nocleh.

4. den:

 snídaně. Návštěva archeologické zóny v Palenque, místo se nachází uprostřed džungle a můžeme zde narazit na vřešťany, tukany, papoušky a další faunu. Nejzajímavější je zde hrobka mocného krále Pakala, která byla navržena speciálně pro jeho sestup do podsvětí v posmrtném životě, kde se měl převtělit v jedno z hrdinských dvojčat, jak o tom vypráví Popol Vuh. Pokračování do Campeche, krásného města pirátů a nocleh.

5. den:

 snídaně. Prohlídka historického centra města. Poté přejezd do archeologické zóny v Edzná a její velkolepé struktury, kde budeme zkoušet akustiku. Pak se přesunete do Uxmalu, návštěva Kouzelníkovy pyramidy, Želvího domu a dalších monumentů, cesta do Méridy a nocleh.

6. den:

 snídaně. Prohlídka historického centra města. Přejezd do Chichén Itzá (7. div světa), návštěva Kukulkánovy pyramidy, hřiště na pelotu, Posvátné studny a dalších památek a návrat do Cancúnu. Nocleh.

7. den:

 snídaně. Volno, které můžete využít k relaxaci na pláži. Nocleh.

8. den:

 snídaně. Individuální volno do odjezdu na letiště. Samostatně odlet do ČR s přestupem.  

9. den:

 přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000