crosssearch

Malý okruh Yucatánem

Poznávací zájezdy, Mexiko

12denní poznávací zájezd po Yucatánském poloostrově s pobytem u moře v Cancúnu. Cancún - Izamal - Mérida - Celestun - Uxmal - Edzná - Campeche - Chichén Itzá.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

12denní poznávací zájezd po Yucatánském poloostrově s pobytem u moře v Cancúnu

Cancún
Izamal
Mérida
Celestun
Uxmal
Edzná
Campeche
Chichén Itzá

Program okruhu

1. den Praha - Cancún
Odlet z Prahy do Mexika charterovým letem, přivítání na letišti v Cancúnu, transfer do hotelu. Ubytování a večeře.

2. den Cancún - Izamal - Mérida
Po snídani odjezd na poznávací okruh po Yucatánském poloostrově. První zastávkou je Izamal, které je také nazýváno městem tří kultur. Po prohlídce tohoto krásného a historicky zajímavého města budeme pokračovat do Méridy, hlavního města Yucatánu, jež bylo postavené na místě původního mayského města T´ho. Cestou zastávka u cenote, což z mayského dzonot znamená studně. Tyto studně vznikly nejčatěji propadem stropu jeskyně, mnohdy bývají vzájemně propojené podzemními řekami. Voda je zde nesmírně čistá a hloubka dosahuje až několika desítek metrů. Cenotes byly jediným zdrojem pitné vody pro většinu mayských měst, protože celý Yucatán leží na vápencovém podloží a nemá prakticky žádnou povrchovou řeku. Na mnoha místech můžete najít tzv. posvátné cenotes, kde se prováděly rituální obřady někdy spojené i s lidskými oběťmi (např. nejznámější v Chichén Itzá). Ubytování a večeře v hotelu v Méridě.

3. den Mérida - (Celestun)
Snídaně. Volný den k prohlídce Méridy (bez oběda) nebo možnost fakultativního výletu do Celestun, přírodního parku, jehož ekosystém je unikátní díky kombinaci sladké a slané vody v ústí řeky do Mexického zálivu. Park je zimním útočištěm obrovských hejn plameňáků, celkem zde najdete více než 200 druhů ptáků, kteří zde žijí či přezimují. Během výletu oběd v typické místní restauraci. Odpoledne návrat do Méridy, volný čas k prohlídce města. Večeře a nocleh v hotelu v Méridě.

4. den Mérida - Uxmal - Edzná - Campeche
Brzy ráno po snídani odjezd do archeologické zóny Uxmal, ve které se nacházejí jedny z nejmajestátnějších ruin mayské civilizace. Nejdominantnějšími stavbami jsou Kouzelníkova pyramida, velmi strmá stavba s oválným půdorysem, a guvernérský palác, jehož rozloha zaujímá více než 1 200 m2. Ve své době bylo město Uxmal náboženským centrem svého okolí, dnes je to jedna z nejzachovalejších mayských památek puuckého stylu, která díky zrestaurovaným budovám nabízí pěkný pohled na původní vzhled města. Po obědě přejezd do archeologické zóny Edzná, prohlídka Velké akropole a tzv. Budovy pěti pater, Chrámu masek a hřiště na pelotu (mayská hra k uctění slunce). Odpoledne pokračování do pirátského města Campeche. Ubytování a večeře v hotelu v Campeche.

5. den Campeche - Chichén Itzá
Po snídani prohlídka historického centra Campeche, jehož nejvýznamnější stavby a opevnění pocházejí z koloniálního období. Město bylo založeno roku 1540 a díky své výhodné geografické poloze se stalo významným přístavem, ze kterého vyplouvaly lodě naložené surovinami z Nového Španělska do Evropy. Během 16. a 17. století bylo Campeche často napadáno piráty, dodnes je možné zhlédnout pozůstatky obranných zdí, jež měly město před jejich nájezdy chránit. Během dne oběd. Po prohlídce odjezd do Chichén Itzá, jednoho z novodobých sedmi divů moderního světa. Ubytování a večeře v hotelu v Chichén Itzá.

6. den Chichén Itzá - Cancún
Po snídani prohlídka rozsáhlého archeologického komplexu Chichén Itzá, zřejmě jediného města, kde můžete obdivovat jak klasický mayský styl, tak tzv. maysko-toltécký, který přišel s invazí národů z centrálního Mexika. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida, na jejíž vrchol vede z každé strany 91 chodů. Je postavena tak, že při rovnodennosti lze pozorovat neobvyklý úkaz sestoupení hada z nebes, kdy zapadající slunce ozáří pyramidu a s postupným klesáním vytváří na jejím boku efekt plazícího se hada, který s postupným západem slunce mizí. Dále jsou zde k vidění 2 mayské studny cenote, z nichž známější je Studna obětí, kde byly prováděny lidské oběti, velké hřiště na pelotu, Caracol nebo-li observatoř, Plošina Venuše a Chrám válečníků se Skupinou tisíce sloupů. Svůj vliv vedoucího města ztratila Chichén Itzá koncem 12. století po prohrané válce se sousedním městem Mayapán a byla postupně opuštěna. V době příchodu Španělů na Yucatán byla již dávno zarostlá v džungli a čekala na své znovuobjevení v polovině 19. století. Během dne oběd. Po prohlídce odjezd zpět do Cancúnu. Transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

7.-10. den Cancún
Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu v Cancúnu. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

11. den Cancún - Praha
Ukončení pobytu, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

12. den Praha
Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000