crosssearch

Malý okruh Mexikem - Yucatán

Poznávací zájezdy, Mexiko

Malý Okruh - Yucatán: Cancún - Mérida - Uxmal - Kabah - Chichen Itza - Cancún Během tohoto třídenního poznávacího okruhu po Yucatánském poloostrově budete mít možnost poznat to nejlepší a nejzajímavější z této oblasti. Vzhledem ke své délce je tento poznávací program vhodný i...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Malý Okruh - Yucatán: Cancún - Mérida - Uxmal - Kabah - Chichen Itza - Cancún
Během tohoto třídenního poznávacího okruhu po Yucatánském poloostrově budete mít možnost poznat to nejlepší a nejzajímavější z této oblasti. Vzhledem ke své délce je tento poznávací program vhodný i pro děti.

Den 1. Praha - Cancún - Korida
Odlet do Mexika charterový letem dálkové fl otily ČSA s technickým mezipřistáním v Dominikánské republice. Přivítání na letišti v Cancúnu. Transfer do Méridy hlavního a největšího města Yucatánu; které bylo založeno v roce 1542 španělským dobyvatelem Franciscem de Montejo na místě Mayského města T ho. Původní kameny z tohoto mayského města byly použity k výstavbě domů; katedrály a spousty dalších staveb. Ve městě; které má největší historické centrum v Americe; je dodnes možné vidět menší či větší panské domy; nejstarší katedrálu severní Ameriky a vládní palác. Centrum města se pyšní luxusními širokými bulváry. Ubytování v hotelu kategorie ****.

Den 2. Mérida - Uxmal - Kabah - Korida
Po snídani odjezd do archeologické zóny Uxmal ve které se nacházejí jedny z nejmajestátnějších ruin mayské civilizace. Město Uxmal bylo ve své době náboženským centrem svého okolí a sídlili zde nejvyšší kněží. Podle archeologických nálezů bylo město osídleno třikrát. Nejhezčí a nejdominantnější stavby jsou zde z období osídlení Mayi; včetně Kouzelníkovi pyramidy; jejíž stavba trvala zhruba 400 let a která v sobě skrývá pět chrámů. V areálu se nachází i palác a hřiště na míčovou hru Pelotu (mayská hra k uctění slunce). Po obědě následuje návštěva archeologické zóny Kabah; kde jsou k vidění Uxmalské zříceniny a kde Vás na první pohled zaujme Palác tisíce masek boha deště Chaca. Po prohlídce návrat do Méridy a ubytování v hotelu kategorie ****.

Den 3. Mérida - Chichen Itza - Cancún
Po snídani odjezd do jednoho z nej- známějších archeologických komplexů Chichén Itza. Tato zřícenina mayského města byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. V komplexu jsou k vidění například dvě mayské studny; velké hřiště na Pelotu; Observatoř a Chrám Válečníků. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida; která má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Po obědě návrat do hotelu v Cancúnu. Večer ubytování ve Vašem pobytovém hotelu v Cancúnu.

Den 4.-8./10./11./14. Cancún
Dny volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu v letovisku Cancún s možností využití fakultativních výletů (dle nabídky).

Den 9./11./12./15. Cancún - Praha
Ukončení pobytu v Mexicu. Během dne transfer na letiště k odletu z Cancúnu do Prahy charterovým letem dálkové fl otily ČSA.

Den 10./12./13./16. Praha
Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacího zájezdu jsou uvedeny v ceníku. Zájezd je vypisován na 10; 12; 13 nebo 16 dní

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000