crosssearch

Grand Unesco Tour s chutí kávy, doutníků a rumu

Poznávací zájezdy, Mexiko

Setkání na letišti dvě hodiny před odletem, odlet do Campeche. Po příletu privátní transfer do hotelu, uvítání a welcome drink. Nocleh v Campeche.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - CAMPECHE

Setkání na letišti dvě hodiny před odletem, odlet do Campeche. Po příletu privátní transfer do hotelu, uvítání a welcome drink. Nocleh v Campeche.

2. den CAMPECHE

Město Campeche se díky své poloze stalo významným přístavem. Bylo zde kromě rozsáhlých skladišť plných zboží také plno zlata a munice. To neuniklo pozornosti pirátů, kteří začali podnikat na město nájezdy a plenili, co se dalo. Španělský král se rozhodl situaci radikálně řešit a nechal vystavit opevnění, jehož původní délka byla kolem 2,5 kilometrů. Prohlídka města včetně zbytků opevnění, starého centra (Unesco) s barokními prvky a Catedral de la Conception. Nocleh v Campeche.

3. den CAMPECHE - CALAKMUL

Snídaně. Přejezd k rezervaci Calakmul, nocleh.

4. den CALAKMUL - CHETUMAL

Brzký ranní přejezd do biosferické rezervace, kde se uprostřed deštných pralesů nachází unikátní památka, staré mayské město Calakmul. Je považováno za jedno z nejdůležitějších nalezišť a patřilo k nejmocnějším mayským královstvím. Ze začátku nebylo příliš významným, velká změna přichází v roce 562 n.l., kdy na trůn usedá král Yuknoom el Grande a v mocenském boji poráží Tikal. Díky tomu se stává na určitou dobu nejmocnějším královstvím v dané oblasti. V areálu Calakmulu nalezneme ještě dnes velmi zachovalé stavby, kde se setkávají vlivy jak severních, tak jižních mayských kultur. Přejezd do Chetumalu, nocleh.

5. den CHETUMAL - PETÉN

Snídaně. Celodenní přejezd z Chetumalu do blízkosti Tikalu. Cestou zastávka v Belize City.

Nocleh ve Floresu.

6. den PETÉN - TIKAL

Přejezd do archeologického naleziště, národního parku Tikal. Byl založen v 6. století přnl. a čile vedl obchody i se vzdálenými městy jako byl např. Teotihuacán. V 10 stol nl. z nepochopitelných důvodů zanikl. Nacházelo se zde přes 300 paláců, pyramid s barevnými štuky, které znázorňovaly výjevy ze života vládců. Asi nejváznamnější je Chrám Velkého Jaguára, což je pyramida z 8 století nl. na jejímž vrcholku se nachází svatyně. Ubytování v hotelu ve Floresu. Nocleh.

7. den TIKAL - QUIRIGUÁ - COPAN

Brzký ranní transfer do Copánu. Cestou prohlídka archeologického naleziště Quiriguá. Quirigua je mayské město historií sahající až do počátku klasického mayského období. Založení tohoto města díky obdivuhodným záznamům na stélách přisuzujeme Tutum Yol K'inichm, roku 550 nl. Budování města a výstavba většiny budov však probíhala do roku 850 nl. Poté město, patrně díky silnému zemětřesení, zaniklo. Quiriguá je na seznamu památek Unesco od roku 1981. Nocleh v Copanu.

8. den

COPAN - ANTIGUA

Přejezd do archeologického naleziště Copán. Copán leží v severozápadní části Hondurasu a byl třetím největším městem v klasickém období mayské civilizace. Prohlídka komplexu chrámů a pyramid včetně chrámu z roku 756, ke kterému vede známé 11 m široké tzv. Hieroglyfické schodiště. Přejezd do města Antigua, které bylo jedním z hlavních měst kapitanátu Guatemala. V roce 1773 město postihlo ničivé zemětřesení a většina přeživších obyvatel se odstěhovala do nového hlavního města Ciudad de Guatemala. Prohlídka města. Nocleh v Antigue.

9. den

ANTIGUA -

JOYA DE CEREN

Transfer (cca 6 hodin) do hlavního města Salvadoru. Následuje přejezd do Joya de Ceren. Tato významná archeologická lokalita bývala malou trvale obývanou zemědělskou osadou mayské civilizace. Bohužel byla dvakrát zničena erupcí sopky, což jí vysloužilo přezdívku ,,Pompeje Ameriky". Po prvním výbuchu se obyvatelé ještě vrátili, ale druhý výbuch osadu zcela pohřbil pod vrstvou popela a tak zůstala až do obejvení v roce 1976. Transfer do hotelu, nocleh v San Salvadoru.

10. den

CARA SUCIA - CHALCHUAPA - EL TAZUMAL

Přejezd do Cara Sucia, archeologického naleziště v západní části Salvádoru. Mayské město vzniklé nejspíše až kolem roku 650 n. l. a opuštěné okolo roku 950 n. l. Toto místo je celé zakryté zeminou a porostlé trávou, i přesto zde lze vidět nápadné a poměrně vysoké výstupky, které nejspíše značí přítomnost pyramid. V této chvíli je na ,,čekací listině" UNESCO. Přejezd do Chalchuapy, návštěva archeologického naleziště El Tazumal. Toto bývalé mayské město vzniklo nejspíše v 1. stol. n. l. a bylo opuštěné okolo roku 1200 n. l. Nachází se zde několik pyramid. Zajímavostí je, že se nejedná o stavby v čistě mayském stylu, ale setkáme se i se stylem, který používali Toltékové. Přejezd do San Salvadoru. Nocleh.

11. den SAN SALVADOR - MANAGUA

Transfer na letiště v San Salvadoru, přeleto do hlavního města Nikaraguy, do Managua. Prohlídka města. Volný večer, nocleh v Managua.

12. den MANAGUA - LEÓN - LEON VIEJO

Přejezd do města León, návštěva a prohlídka Katedrály Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie. Její výstavba probíhala od roku 1747 až do začátku 19. století Je vystavěna v barokním,

později i v neoklasicistním stylu. Katedrála je jednou z největších církevních staveb ve Střední Americe. Pro katedrálu je charakteristická střízlivost vnitřní výzdoby a dostatek přirozeného světla v interiéru. V katedrále jsou pohřbeny významné osobnosti historie Nikaraguy - např. Rubén Darío. Na seznam UNESCA se dostala v roce 2011. Přejezd do nedalekého archeologického naleziště Leon Vijeo. Jedná se o jednu z nejstarších španělských koloniálních osad, byla založena 15. června 1524 španělský conquistadorem Francisco Hernández, de Córdoba. Večer návrat do Managuy, nocleh.

13. den MANAGUA - SAN JOSÉ

Snídaně. Transfer na letiště, přelet do hlavního města Kostariky San José. Transfer do NP Arenal. Nocleh.

14. den ARENAL

Dopoledne procházka kolem vulkánu Arenal, pozorování ptáků, ještěrek a květin, uvidíte také zkamenělé lávové pole a jezero Arenal. Odpoledne návštěva termálních lázní Tabacón, kde si můžete pod širým nebem vychutnat koupel a relaxaci v termálních bazénech. Nocleh v Arenalu.

15. den ARENAL - MONTEVERDE

Přejezd do Národního parku Monteverde, který leží v nadmořské výšce cca 1.400 m.n.m. Návštěva národního parku Monteverde. Žije zde velké množství ptáků včetně vzácného quetzala. Prohlídka parku s procházkou po visutých mostech, kdy je v deštném pralese ve výšce do 60 metrů nataženo unikátních 8 mostů různých délek (od 50 m do 170 m). Nocleh v Monteverde.

16. den MONTEVERDE - SAN JOSÉ

Transfer na mezinárodní letiště v San José, odlet do Prahy.

17. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu a letištní poplatky

- 15 noclehů ve 3* hotelech se snídaní

- veškeré transfery během okruhu

- všechny prohlídky a vstupy dle programu

- služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- odletovou taxu z Kostariky 29,- USD

- turistickou taxu při vstupu do Nikaraguy 20,- USD

- odletovou taxu z Nikaraguy 25,- USD

- fakultativní výlety a vstupy

- spropitné

- cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000