crosssearch

Velký Okruh Ze Saidie

Poznávací zájezdy, Maroko

Saidia - Fes - Midelt - Efroud - Todra Gorge - Tinghir - Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš - Casablanca - Rabat - Tanger - Tetouan - Chefchaouen - Meknes

Konečná cena za osobu od: 22 890 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

15 denní poznávací zájezd
Saidia - Fes - Midelt - Efroud - Todra Gorge - Tinghir - Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš - Casablanca - Rabat - Tanger - Tetouan - Chefchaouen - Meknes

PROGRAM OKRUHU

1. DEN - Saidia
Přílet, ubytování v 5 * hotelu se službami all inclusive, volný program.

2. DEN Saidia - Fes
Po snídani odjezd do Fesu. Nejstarší ze čtyř královských měst leží v hornatém prostředí obklopeném planinou Sais. Fes byl založen v 8. století Moulayem Idrissem. V minulosti byl hlavním městem za dob vlády různých dynastií. Vrcholného období dosáhl za vlády Merinovských sultánů ve 14. století. Navštívíte Medinu s její středověkou atmosférou a s hlučnými trhy, kde jsou některé uličky široké jen tak, aby jimi mohl projít pouze osel. Medina byla zařazená organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví. Následuje návštěva Mešity Karaouine (exteriér), Mausoleum Moulaye Idrisse (exteriér), Medressu Attarine, bránu Bab Bou Jeloud, fontánu Najjarine a barvírnu kůže. Večeře a nocleh.

3. DEN - Fes - Midelt- Erfoud
Po snídani cesta dále povede cedrovými a bukovými lesy přes pohoří středního Atlasu. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1 650 m nad mořem a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.

4. DEN - Erfoud
Fakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (půldenní výlet k dunám cena cca 30 EUR, celodenní cena cca 60 EUR).

5. DEN - Erfoud - Todra Gorge - Tinghir - Ouarzazate
Po snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ,,Údolí Dades a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako ,,mini Hollywood.Večeře a nocleh.

6. DEN - Ourzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi - N - Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš, ,,červené perly Jihu. Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

7. DEN - Marakéš
Návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, mešitou Koutoubia (exteriér) a nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (Souks). Marakéš, nazývaný také jako Červená perla, je fascinující rozdílností etnických skupin, islámskou a arabskou architekturou a svojí barevností. Večeře a nocleh.

8. DEN - Marakéš - Casablanca - Rabat
Po snídani odjezd do města Casablanca, ekonomického a průmyslového centra Maroka. Návštěva obytné oblasti Anfa a přímořské čtvrti Ain Diab. Uvidíte také exteriér Mešity Hassana II. Příjezd do města Rabat. Prohlídka politického centra Maroka a jeho proslavených pamětihodností- Hassanovy věže s ruinami pilířů, mauzoleem Mohameda V. a opevněného města - Kasbah des Oudayas. Večeře a nocleh.

9. DEN - Rabat - Tanger
Po snídani možnost návštěvy mešity Hassana II. (volitelné - 12 EUR) a bulvár La Corniche lemovaný restauracemi a jazzovými kluby. Pokračování směrem na Rabat, bílé sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Následně cesta pokračuje do Tangeru, nazývaného díky své poloze u Gibraltaru Brána do Evropy. Město nabízí fascinující směs Afriky, Evropy a Orientu, a inspirovalo mnoho evropských a amerických umělců (malířů, hudebníků a spisovatelů). Večeře a nocleh.

10. DEN - Tanger
Po snídani prohlídka města. Navštívíte Grand Socco, rušné místo s originální architekturou, Medinu a náměstí Little Socco v centru města. Dále navštívíte Kasbu, která dominuje starému městu a přístav. Volné odpoledne nebo možnost fakultativního výletu do malebného městečka Asilah, (cena cca 15 EUR). Večeře a nocleh.

11. DEN - Tanger - Tetouan - Chefchaouen - Meknes
Odjezd do městečka Chefchaouen přes Tetouan. Následuje cesta pohořím Rif do Chaouenu, známým svými modrobílými domky. Po prohlídce pokračujeme do Meknesu. Večeře a nocleh.

12. DEN - Meknes - Saidia
Po snídani prohlídka města Meknes, nazývaného Marocká Versailles, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). (Možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 20 Euro) Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. Večeře a nocleh.

13. - 14. DEN - Saidia
Volný program v Saidii.

15. DEN - Oujda - Praha
Odjezd na letiště Oujda. Odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování v Saidii v 5* hotelu, během okruhu ve 4* hotelích, ve Fesu, Rabatu a Tangeru ve 3* hotelu.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 4 noclehy v 5* hotelu s programem all inclusive, 4 noclehy ve 3* a 6 noclehů ve 4* hotelích během programu s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby a místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatný v hotovosti v místě pobytu.

SPROPITNÉ

Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Velký okruh ze Saidie - 280 MAD za osobu (celý okruh).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000