crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Velký okruh Marokem

Poznávací zájezdy, Maroko (zobrazit na mapě) mapa

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak...

Hotel jsme osobně navštívili...
Konečná cena za osobu od: 28 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. Poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch, přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské
osady, pobřeží Atlantického oceánu.

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v ranních hodinách.

2.den (ne): BARCELONA - prohlídka katalánské metropole s věhlasnou gotickou čtvrtí, katedrálou sv. Eulálie a jinými zajímavostmi. Nocleh.

3.den (po): Přejezd na pobřeží Costa del Sol. Nocleh.

4.den (út): Trajekt do Afriky Algeciras - Ceuta. Cesta do vnitrozemí Maroka do města Meknes. Nocleh.

5.den (st): VOLUBILIS - jedinečné vykopávky antického města. MOULAY IDRIS - marocké posvátné město a poutní místo muslimských věřících. MEKNES - jedno ze čtyř královských měst (medina, městské hradby, mausoleum Mulaye Ismaila aj.). Nocleh.

6.den (čt): FÉS - nejstarší královské město s největší medinou v Maroku a s více než 1000 let starou mešitou. Tržiště, výroba koberců, zpracování kůží, královský palác. Nocleh.

7.den (pá): Horský cedrový háj u AZROU - unikátní společenství lesních velikánů. Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu, oáza MESKI. Příjezd do Erfoudu. Nocleh.

8.den (so): ERFOUD - město na hranici pouště na konci údolí řeky Ziz, písečné duny. Fakultativní výlet terénními auty k největší písečné duně ERG CHEBBI. Kaňon TODRA - romanticky divoká rokle s příkrými stěnami a horskou říčkou. TINERHIR - vyhlídka na město a oázu. Nocleh.

9.den (ne): Vyhlídková jízda úbočím Atlasu fascinujícím údolím tisíce Kasb - berberské osady a oázy, městečko OUARZZATE na úpatí Atlasu, nejstarší marocká Kasba Ait-Benhadou. Přejezd Vysokého Atlasu přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m n. m.) do Marrakesche. Nocleh.

10.den (po): MARRAKESCH - brána jihu, jedno ze čtyř sídelních měst nazývané Červenou perlou pro své mohutné načervenalé hradby, které obkružují medínu. Arabské trhy, stará čtvrť města medína s mešitami aj. Nocleh.

11.den (út): CASABLANCA - moderní bílé město na pobřeží Atlantického oceánu s ohromnou mešitou Hassana II., která přitahuje poutníky z celého světa. RABAT - hlavní město Maroka s bohatou historií. Staré město aj. Nocleh.

12.den (st): Zastávka v TANGERU - město na průsečíku dvou světů. Medína, Velká mešita aj. Trajekt do Španělska. Nocleh.

13.den (čt): Přejezd na Costa Brava. Nocleh.

14.den (pá): Jízda přes Francii.

15.den (so): Příjezd v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu klimatizovaným autobusem
- trajekt do Afriky a zpět.
- průvodce
- 12x ubytování
- 12x snídaně
- 2x večeře ve Španělsku

Fakultativně

- 8x večeře (příplatek: 2380 Kč)

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000