crosssearch

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. Poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch, přírodně velmi atraktivní...

Konečná cena za osobu od: 17 590 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. Poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch, přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské
osady, pobřeží Atlantického oceánu.

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v ranních hodinách.

2.den (ne): BARCELONA - prohlídka katalánské metropole s věhlasnou gotickou čtvrtí, katedrálou sv. Eulálie a jinými zajímavostmi. Nocleh.

3.den (po): Přejezd na pobřeží Costa del Sol. Nocleh.

4.den (út): Trajekt do Afriky Algeciras - Ceuta. Cesta do vnitrozemí Maroka do města Meknes. Nocleh.

5.den (st): VOLUBILIS - jedinečné vykopávky antického města. MOULAY IDRIS - marocké posvátné město a poutní místo muslimských věřících. MEKNES - jedno ze čtyř královských měst (medina, městské hradby, mausoleum Mulaye Ismaila aj.). Nocleh.

6.den (čt): FÉS - nejstarší královské město s největší medinou v Maroku a s více než 1000 let starou mešitou. Tržiště, výroba koberců, zpracování kůží, královský palác. Nocleh.

7.den (pá): Horský cedrový háj u AZROU - unikátní společenství lesních velikánů. Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu, oáza MESKI. Příjezd do Erfoudu. Nocleh.

8.den (so): ERFOUD - město na hranici pouště na konci údolí řeky Ziz, písečné duny. Fakultativní výlet terénními auty k největší písečné duně ERG CHEBBI. Kaňon TODRA - romanticky divoká rokle s příkrými stěnami a horskou říčkou. TINERHIR - vyhlídka na město a oázu. Nocleh.

9.den (ne): Vyhlídková jízda úbočím Atlasu fascinujícím údolím tisíce Kasb - berberské osady a oázy, městečko OUARZZATE na úpatí Atlasu, nejstarší marocká Kasba Ait-Benhadou. Přejezd Vysokého Atlasu přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m n. m.) do Marrakesche. Nocleh.

10.den (po): MARRAKESCH - brána jihu, jedno ze čtyř sídelních měst nazývané Červenou perlou pro své mohutné načervenalé hradby, které obkružují medínu. Arabské trhy, stará čtvrť města medína s mešitami aj. Nocleh.

11.den (út): CASABLANCA - moderní bílé město na pobřeží Atlantického oceánu s ohromnou mešitou Hassana II., která přitahuje poutníky z celého světa. RABAT - hlavní město Maroka s bohatou historií. Staré město aj. Nocleh.

12.den (st): Zastávka v TANGERU - město na průsečíku dvou světů. Medína, Velká mešita aj. Trajekt do Španělska. Nocleh.

13.den (čt): Přejezd na Costa Brava. Nocleh.

14.den (pá): Jízda přes Francii.

15.den (so): Příjezd v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu klimatizovaným autobusem
- trajekt do Afriky a zpět.
- průvodce
- 12x ubytování
- 12x snídaně
- 2x večeře ve Španělsku

Fakultativně

- 8x večeře (příplatek: 2380 Kč)

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Celkem 26 termínů

Celkem 26 termínů

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000