crosssearch

Velký okruh Marokem - letecky

Poznávací zájezdy, Maroko

Přílet do CASABLANCY, prohlídka moderního centra s katedrálou Sacré Coeur, Justičním palácem a Prefekturou, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.den (čt): Přílet do CASABLANCY, prohlídka moderního centra s katedrálou Sacré Coeur, Justičním palácem a Prefekturou, nocleh.

2.den (pá): Prohlídka monumentální mešity Hasana II. s bohatou výzdobou v tradičním stylu a minaretem vysokým 200 m. Přejezd do hlavního města RABATU – zastávka na náměstí před královským palácem, romantický Chellah s památkami na dobu starověku i středověku, královské mauzoleum, kasba Ouidaias. Přejezd do Meknés, nocleh.

3.den (so): Královské město MEKNÉS - památky na rozporuplného sultána 17.st. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina. Vykopávky města VOLUBILIS s římskými mozikami. Malebné městečko MOULAY IDRISS, Mekka chudých, poutní místo s mauzoleem zakladatele první marocké dynastie Idrissidů, nocleh.

4.den (ne): Duchovní a umělecké centrum Maroka, královské město FÉS – bronzová brána královského paláce, židovská čtvrť, vyhlídka na labyrint mediny (UNESCO) z Jižní pevnosti. Bab Jeloud - nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine se starou univerzitou, mauzoleum zakladatele Fézu Moulaye Idrisse II., súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika, nocleh.

5.den (po): Cesta přes průsmyky Středního a Vysokého Atlasu k jihu. NP IFRANE - vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ – soutěska u Legionářského tunelu, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji, nocleh.

6.den (út): RISANI, městečko v poušti, kdysi zastávka na cestě karavan a významné centrum „malé Mezopotámie“ - oblasti mezi wádími Rheris a Ziz, ksar, súky. Výlet na SAHARU k písečným dunám ERG CHEBI, nocleh na Sahaře.

7.den (st): Východ slunce na poušti. Saharou mezi horskými vrcholy do kaňonu TODRA, procházka úzkou soutěskou mezi 300 m vysokými vápencovými stěnami. Vysoký Atlas - průjezd sedlem v nadmořské výšce 2800 m do kaňonu řeky DADÉS, nocleh.

8.den (čt): Údolím kasb a růží do města OUARZAZATE s filmovými ateliéry, prohlídka KASBY TAOURIRT v arabském a berberském stylu (UNESCO), bývalého sídla vládců marockého jihu. Výlet do údolí WÁDÍ DRÁA s oázou rozkládající se na březích nepřetržitě desítky kilometrů, ksary, nocleh.

9.den (pá): Opevněná hliněná vesnice - KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), výlet do vysokohorského údolí Telout, nocleh.

10.den (so): Přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do MARRAKÉŠE – zahrada Majorelle, středověká mešita Koutoubia, palác la Bahia v andaluském stylu, medina, nezapomenutelné večerní náměstí Jemaa el Fna, nocleh.

11.den (ne): Pokračování prohlídky MARRAKEŠE, přejezd do Cassablancy, nocleh.

12.den (po): Časně ráno přejezd na letiště. Odlet z Casablancy do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000