crosssearch

Velkolepá Města

Poznávací zájezdy, Maroko

8 denní poznávací zájezd - poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí. Agadir - Essaouira - Safi -...

Hotel jsme osobně navštívili...
Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8 denní poznávací zájezd - poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí.
Agadir - Essaouira - Safi - Casablanca - Rabat - Meknes - Fez - Beni Mellal - Marakéš - Agadir

Program okruhu

1. den - Agadir - Essaouira
Přílet na letiště Al Masire v Agadiru, poté odjezd do města Essaouira podél atlanského pobřeží a vesnic Taghazout,Tamri a Tamanar. Příjezd do Essaouira, která se dříve nazývala Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, Mellah a kasbah. Večeře a ubytování.

2. den - Essaouira - Safi - Casablanca - Rabat
Po snídani odjezd do města Rabat. Cestou navštívíte Safi , staré portugalské město, které je známé vývozem sardinek, rybářstvím a keramikou. Pokračování do Casablanky, průmyslově nejvyspělejšího města v Maroku. Uvidíte hlavní trh, náměstí Spojených národů, mešitu Hassana II (volitelné - 12 EURO) a bulvár La Corniche lemovaný restauracemi a jazzovými bary. Pokračování směrem na Rabat, bílé císařské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, románské ruiny Chellahů, mausolea Hassana Mohammeda V., které bylo postaveno ve stejné době jako Giralda v Seville, zahrad Oudayas a kasbahu. Ubytování a nocleh.

3. den - Rabat - Meknes - Fes
Snídaně v hotelu, odjezd do Meknes. Cestou zastávka u románských ruin Volubilis a ve svatém městě Moulay Idriss. Pokračování do Meknes nazývaného ,,Marocká Versailles", které bylo objeveno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte palác El Hdim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery. Pokračování do nejstaršího marockého císařského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. Večeře a ubytování.

4. den - Fes
Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fez. Návštívíte středověkou Medinu, koránové školy, mešitu Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

5. den - Fes - Beni Mellal - Marakéš
Brzká snídaně a odjezd do Marakéše. Cestou minete malá a krásná města s evropskou architekturou kupříkladu Azrou, barbarské vesnice jako Imouzzer známé pro své řemeslné umění, slavné lyžařské středisko Ifrane a jezero Dait Aoua. Zastávka v Beni Mellal. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách. Večeře a ubytování.

6. den - Marakéš
Celý den bude věnován návštěvě Marakéše, druhého nejstaršího Císařského města, známého také jako ,,Perla jihu". Město bylo založeno dynastií Almoradovců na konci 11. století a ve své původní středověké podobě se dochovalo dodnes. Větší část jeho architektonického bohatství pochází z této éry a z období Saadské dynastie (12. a 16. století). V dopoledních hodinách navštívíte historickou část města, včetně mešity Koutoubia, slavného minaretu Menara, Saadské hrobky a velmi krásného paláce Bahia. V odpoledních hodinách bude prohlídka pokračovat návštěvou typických ,,souks" (bazary) nabízejících širokou škálu místních výrobků, slavného náměstí Djeema El Fna s chrliči ohně, věštírnami a obchody s kořením, ořechy a jinými pochutinami. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den - Marakéš - Agadir
Po snídani odjezd do Agadiru. Prohlídka města a přístavu, kde uvidíte dražbu ryb a stavbu lodí. Pak navštívíte Kasbah, kde budete moct obdivovat krásné pobřeží a nádherný výhled do okolí. Volné odpoledne v hotelu, které můžete strávit relaxací u bazénu nebo na pláži. Večeře a nocleh

8. den - Agadir - Praha
Po snídani odjezd na letiště Al Massira pro zpáteční let do Prahy.

Poznámky

Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech. Stravování dle programu.

Místní poplatek 3,50 EUR / osobu / den splatný v hotovosti v místě pobytu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000