crosssearch

Velkolepá Města 11 Dní

Poznávací zájezdy, Maroko

11denní poznávací zájezd - poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí. Agadir - Essaouira - Safi - Casablanca - Rabat - Meknes - Fez - Beni Mellal - Marakéš - Agadir

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

11denní poznávací zájezd - poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí.

Agadir - Essaouira - Safi - Casablanca - Rabat - Meknes - Fez - Beni Mellal - Marakéš - Agadir

Program okruhu:

1. den - Agadir

Přílet do Agadiru, ubytování a nocleh.

2. den - Agadir - Essaouira - Safi

Po snídani odjezd do města Essaouira podél atlanského pobřeží a vesnic Taghazout,Tamri a Tamanar. Příjezd do Essaouiry, která se dříve nazývala Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, židovské čtvrti Mellah a pevnosti Scala. Příjezd do Safi - bývalého portugalského města. Večeře a ubytování.

3. den - Essaouira - Casablanca - Rabat

Po snídani odjezd do města Rabat. Cesta přes Casablanku, průmyslově nejvyspělejšího města v Maroku. Uvidíte bulvár La Corniche lemovaný restauracemi a jazzovými bary a exteriér mešity Hassana II. Pokračování směrem na Rabat, bílé sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, římské ruiny Chellah, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Ubytování a nocleh.

4. den - Rabat - Meknes - Fes

Snídaně v hotelu, odjezd do Meknesu, nazývaného ,,Marocká Versailles", které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. (Možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 20 EUR) Večeře a ubytování.

5. den - Fes

Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fes. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (tj. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

6. den - Fes - Beni Mellal - Marakéš

Brzká snídaně a odjezd do Marakéše. Cestou minete malá a krásná města s evropskou architekturou kupříkladu Azrou, berberské vesnice jako Imouzzer známé pro své řemeslné umění, slavné lyžařské středisko Ifrane. Zastávka v Beni Mellal. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách. Večeře a ubytování.

7. den - Marakéš

Celý den bude věnován návštěvě Marakéše, druhého nejstaršího sultánského města, známého také jako ,,Perla jihu". Město bylo založeno dynastií Almoradovců na konci 11. století a ve své původní středověké podobě se dochovalo dodnes. Větší část jeho architektonického bohatství pochází z této éry a z období Sadské dynastie (12. a 16. století). V dopoledních hodinách navštívíte historickou část města, včetně shlédnutí exteriéru mešity Koutoubia, Saadské hrobky a velmi krásný palác Bahia. V odpoledních hodinách bude prohlídka pokračovat návštěvou typických ,,souks" (bazary) nabízejících širokou škálu místních výrobků, slavného náměstí Djeema El Fna s obchody s kořením, ořechy a jinými pochutinami. Večeře a nocleh v hotelu.

8. den - Marakéš - Agadir

Po snídani odjezd do Agadiru. Prohlídka města a přístavu, po prohlídce ubytování ve 3* hotelu s all inclusive.

9. - 10. den - Agadir

Volný program.

11.- den - Agadir - Praha

Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, zbytek pobytu ve 3* hotelu s all inclusive, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby a místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatný v hotovosti v místě pobytu.

SPROPITNÉ

Dále chceme klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů:

Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou, přesto si však dovolujeme Vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu Vašeho poznávacího zájezdu:

Velkolepá města - 140 MAD/osobu/celý okruh.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000