crosssearch

Starobylá Královská Města Maroka

Poznávací zájezdy, Maroko

Popis okruhu Cesta, při níž na vás dýchne historie a orientální atmosféra doslova na každém kroku. Okruh je kombinací krásné přírody, skvostů arabské kultury a výtečné kuchyně. Zavede vás do málo objevené exotické země plné překrásných památek, vůní, atmosféry tradičních...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis okruhu

Cesta, při níž na vás dýchne historie a orientální atmosféra doslova na každém kroku. Okruh je kombinací krásné přírody, skvostů arabské kultury a výtečné kuchyně. 
Zavede vás do málo objevené exotické země plné překrásných památek, vůní, atmosféry tradičních trhů a veselých lidí. Nejhornatější země Černého kontinentu, přezdívaná Perla arabské Afriky, na svém území ukrývá čtyři starobylá královská města, která poznáte na vlastní oči. A zjistíte, že je velmi snadná podlehnout kouzlu Orientu.

1.DEN
– odlet z Prahy do Agadiru, transfer na hotel.

2.DEN – Essaouira - Sáfí
– dopoledne přejezd po pobřeží Atlantického oceánu lemovaném dramatickými útesy do Essaouiry(Savíra). Toto překrásné město leží 190km severně od Agadiru a přezdívá se mu Bílá perla nebo Větrné město Afriky. Nabízí nezapomenutelný výhled na zátoku, pláž a přístav, který projektoval stejný architekt jako slavný francouzský přístav St.Malo. Prohlídka medíny, rybího trhu, mořské brány města a pevnosti s cimbuřím skrývajícím bronzové španělské kanóny. Pokračování do Sáfí, proslavené hrnčířskými dílnami a zpracováním sardinek.

3.DEN – Al-Džadída - Casablanka
– přejezd kolem pevnostního města vystaveného Portugalci Al-Ďžadídy do Casablanky. Toto největší město Maroka a jedno z největších měst Afriky je centrem obchodu a místem, kde se nachází největší přístav v severní Africe. Prohlídka – centrální tržiště, novodobá mešita Hassana II(exteriér)- třetí největší na světě, rezidenční čtvrť Anfa, náměstí Spojených národů.

4.DEN – Rabat - Meknés - Volubilis
- odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka. Jeho jméno znamená Opevněné město a je jedním z královských měst. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu. Jeho největšími atrakcemi jsou Hassanova věž z 12.st., která měla být součástí největší mešity na světě, královský palác z r.1864-sídlo současné královské rodiny (exteriér), mauzoleum Mohammeda V., jedna z nejkrásnějších moderních staveb v Maroku, Udájská kasba – starobylá pevnost s výhledem na řeku Bou Regret a oceán. Přejezd do Meknés, návštěva nejmohutnější pevnosti v severní Africe, jejíž trojité opevnění je dlouhé 40 km. Prohlídka brány Bab Mansour a medíny. Pokračování do archeologické lokality Volubilis, prohlídka ostatků starého antického města, které jsou zařazené na seznam památek UNESCO. Uvidíte zde m.j.baziliku, lázně, triumfální oblouk. Největší atrakcí jsou mozaiky, z nichž většina zůstala neporušená.

5.DEN - Fés
– dopoledne prohlídka duchovního a kulturního hlavního města země. Staré město je jedním ze stále živých středověkých měst na světě, kde nezapomenutelné jsou např.rozsáhlé barvírny a tradiční koželužny. Toto královské město bylo založeno v 8.st. a svého vrcholu dosáhlo ve 14.st. Jeho universita, založená v 9.st., je nejstarší nepřetržitě fungující universitou na světě. Prohlídka medíny, jejíž spleť křivolakých uliček je zážitkem, na který se nezapomíná - Kairuánská mešita (exteriér), mešita a mauzoleum Muláje Indíse II(exteriér), medresa Attarine- ubytovací budova pro studenty s krásnou vnitřní výzdobou a fontány Najjarine.

6.DEN - Beni Mellal - Marrákeš
- dopoledne přejezd oblastí Středního Atlasu do Beni Mellal, malebného města obehnaného hradbami ze 17.st. Nepřehlédnutelnou dominantou města je obranná pevnost Kasbah Ras el Ain. Od ní je překrásný výhled nejen na město, ale i na pole s pomerančovníky a olivovníky v okolní nížině. Krátké zastavení v Ifrane, které více než severní Afriku připomíná Evropu. Postaveno bylo Francouzi v nadmořské výšce 1650m n.m ve 30.letech minulého století jako kopie středisek alpského stylu. Odpoledne dojezd do Marrákeše.

7.DEN – Marrákeš
– celodenní prohlídka města, které je největším městem Maroka ve vnitrozemí. Místo bylo založeno v 11.st., přezdívá se mu Červená perla a je tvořeno neuvěřitelnou směsí etnických skupin, arabské a islámské architektury. Prohlídka – hrobky dynastie Saadů ze 16.a 17.st, objevené až r.1917, mešita Kutubíja (exteriér), palác Bahia a zahrady Menara ze 12.století, které se nacházejí za městem u pohoří Atlas. Den zakončíte návštěvou suku-trhu, který je největší v zemi. Zde uvidíte představení místních tanečníků, akrobatů nebo zaklínačů hadů.

8.DEN
– volno do odletu, transfer na letiště, návrat.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha-Agadir-Praha
 • letištní taxy a další poplatky
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • 7 nocí v hotelu 3*/4*
 • 7 x snídani
 • 7x večeři
 • vstupy dle programu
 • služby česky mluvícího průvodce CK FISCHER

 

Slevy

 • Dítě 2-12 let v doprovodu 2 dospělých osob – 3 800 Kč

 

Příplatek

CENA NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • spropitné

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:

 • jednolůžkový pokoj – 3 460 Kč
 • tradiční marocká večeře/Marrákeš – 790 Kč
 • večeře Fantasia Show/Marrákeš – 1 100 Kč

Poznámka

Na vyžádání je možný týdenní prodloužení pobytu na pláži-viz katalog CK FISCHER Letní dovolená u moře 2014.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000