crosssearch

Putování Marokem

Poznávací zájezdy, Maroko

15denní poznávací zájezd Agadir - Essaouira - Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Midelt - Erfoud - Ouarzazate - Marakéš - Agadir

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

15denní poznávací zájezd
Agadir - Essaouira - Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Midelt - Erfoud - Ouarzazate - Marakéš - Agadir

Program okruhu

1. den - Agadir
Přílet, ubytování v 4* hotelu s polopenzí, volný program.

2. den - Agadir - Essaouira - Casablanca
Po snídani odjezd do města Essaouira podél atlantského pobřeží a vesnic Taghazout, Tamri a Tamanar. Příjezd do Essaouira, která se dříve nazývala Magador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, Mellah a kasbah. Následně odjezd Casablancy. Večeře a nocleh.

3. den - Casablanka - Rabat - Meknes
Po snídani prohlídka Casablancy, průmyslově nejvyspělejšího města Maroka. Uvidíte bulvár La Corniche, lemovaný restauracemi a jazzovými bary. Pokračování směrem na Rabat, bíle sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Odjezd do Meknes, nazývaného ,,Marocká Versailles". Ubytování, nocleh.

4. den - Meknes - Fes
Po snídani prohlídka města Meknes, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obranou zdí a skládá se z moderní a staré části. Cesta pokračuje do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. Večeře a nocleh.

5. den - Fes
Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fez. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (tj. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Večeře a nocleh.

6. den - Fes - Midelt - Erfoud
Po snídani cesta dále povede cedrovými a bukovými lesy přes pohoří středního Atlasu. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1 650 m nad mořem a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.

7. den - Erfoud
Erfoud byl významnou zastávkou pro karavany. Fakultativní výlet do pouště Merzouga, kde si můžete užít nádherný východ slunce, jízdu na velbloudech a nebo si můžete vyjet na menší pískové duny. Návrat do Erfoud, prohlídka tradičních vesniček ,,Klárov", následně cesta do města Rissani, prohlídka mauzolea Moulay Ali Cherifa, praotce dynastie Alavitovcov (exteriér). Večeře a nocleh v Erfoud.

8. den - Erfoud - Todra Gorge - Tinghir - Ouarzazate
Po snídani odjezd do Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ,,Údolí Dades a Kelaa M gouna známa nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako ,,mini Hollywood. Večeře a nocleh.

9. den - Ourzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po snídani návštěva impozantního městečka Kasbah Taourirt, které bylo v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. Dále navštívíte velkolepou vesnici Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou kasbou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem se bude přejíždět přes Tizi - N - Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš, ,,červené perly Jihu. Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosferu s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh..

10. den - Marakéš
Po snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér), nádherným palácem Bahia, oběd. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (Souks), které patří k největším v Maroku. Marakéš, nazývaný také jako Červená perla, je fascinující rozdílností etnických skupin, islámskou a arabskou architekturou a svojí barevností. Večeře a nocleh.

11. den - Marakéš - Agadir
Po snídani odjezd do Agadiru. Ubytování ve 4* hotelu s polopenzí. Volný program.

12.-14. den - Agadir
Volný program.

15. den - Agadir
Transfer na letiště. Odet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 4* hotelu. Stravování dle programu.

Dále jsme chtěli klienty nově informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou, přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu: Putování Marokem - 260 MAD/osoba/celý okruh

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000