crosssearch

Okruh Marokem

Poznávací zájezdy, Maroko

Po snídani prohlídka Casablancy, ekonomického a průmyslového centra Maroka. Navštívíte místní tržiště, dále Anfu, starou čtvrť Casablancy, která byla původně osídlena Berbery v 7. stol. Anfa byla malým nezávislým královstvím, které odmítalo muslimské zákony až do doby, než...

Konečná cena za osobu od: 38 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den PRAHA - CASABLANCA

Odlet z Prahy do Casablancy. Po příletu do Casablancy budete přivítáni zástupcem našeho zahraničního partnera, následuje transfer do hotelu 4*. Večeře a nocleh.

2. den CASABLANCA

Po snídani prohlídka Casablancy, ekonomického a průmyslového centra Maroka. Navštívíte místní tržiště, dále Anfu, starou čtvrť Casablancy, která byla původně osídlena Berbery v 7. stol. Anfa byla malým nezávislým královstvím, které odmítalo muslimské zákony až do doby, než bylo dobyto v roce 1068 dobyto Almoravidy - berberským kmenem ze Sahary. Od 14. stol. pod nadvládou Marinidů, vzrůstala důležitost Anfy, coby přístavu. Začátkem 15. stol. získalo město zpět svou nezávislost. Stalo se také úkrytem pro piráty, kteří se sem ukrývali před Portugalci, kteří pak Anfu v roce 1468 zničili. Do roku 1515 byla pak Anfa používána Portugalci, jako vojenská pevnost. Navštívíte také Ain Diab - samosprávní obec, slavnou také díky pořádání mistrovství světa Formule 1 v roce 1958. Uvidíte také největší mešitu v Maroku a zároveň 3. největší mešitu na světě - mešitu krále Hassana II. Její minaret je nejvyšší na světě a dosahuje výšky 210 m. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den CASABLANCA - MARRAKECH

Po snídani odjezd do Marrakeche. Po příjezdu do Marrakeche prohlídka nezapomenutelného náměstí Djmaa El Fna, které je zároveň využíváno jako tržiště. Název náměstí vznikl z arabštiny a znamená ,,Shromáždění mrtvých", je však překládán také jako ,,Místo zmizelé mešity", protože zde původně stála mešita, která však byla zničena. Dnes je náměstí plné trhovců, turistů a tepe životem. Večeře a nocleh v hotelu 4*.

4. den MARRAKECH

Po snídani prohlídka dalších pamětihodností Marrakeche. Toto pestrobarevné město, jehož vznik je datován do 11. stol., fascinuje návštěvníky především etnickou různorodostí a islámské a arabské architektuře. Navštívíte tržiště, Araby nazývané ,,Souks", kde můžete pozorovat tradiční marockou ruční výrobu. Souks společně s náměstím Djmaa El Fna tvoří část srdce Marrakeche. V centru dále navštívíte hrobky Saadians Tombs, jejichž vznik je datován do doby před sultánem Ahmadem al-Mansurem. Hrobky byly objeveny v roce 1917 a byly zrestaurovány, dnes jsou považovány za hlavní atrakci Marrakeche. V mauzoleu se nachází okolo 60 členů dynastie Saadiů. Prohlédnete si také palác Bahia, postavený v 19. stol. Zde se mísí vlivy islámské a marocké architektury. Také navštívíte mešitu Koutoubia, která je v Marrakechi největší. Podle legendy byly báně mešity vyrobeny z pravého zlata a původně se plánovalo postavit pouze 3 báně. Čtvrtá byla přidána manželkou Yacouba el-Mansoura jako kompenzace za její rozmařilost během jednoho dne posvátného měsíce Ramadanu. Za trest musela roztavit všechny své šperky a postavit další kopuli. Prohlídku završíte medinou, což je nejstarší část města Marrakech. Večeře a nocleh v hotelu.

5. den MARRAKECH - AGADIR

Po snídani odjezd do Agadiru přes města Chichaoua a Imin-Tanout. Cestou můžete obdivovat úchvatná panoramata krajiny. Po příjezdu do Agadiru krátká návštěva centra a místního ,,kasbahu".

6. a 7. den AGADIR

Odpočinkový den v Agadiru. Možnost koupání v bazénu, či v moři, nebo se můžete fakultativně vydat na výlet do Tafraoutu, Imouzzeru či dalších míst (výlety nejsou zahrnuty do ceny zájezdu). Večeře a nocleh ve Vašem hotelu.

8. den AGADIR - TAROUDANT - OUARZAZATE

Po snídani odjezd do Taroudantu, jednoho z typických marockých měst, které leží na cestě z Agadiru do saharské pouště. Zde si prohlédnete opevnění města, navštívíte místní trhy a objevíte tajemství berberského hrnčířského umění. Taroudant je nazýván ,,Babička Marrakeche", protože je stejně uzavřený a život zde plyne stejně pomalu, jako v Marrakechi. Na rozdíl od Marrakeche, Taroudant je skrytý skoro celý uvnitř hradeb. Město zažívalo svou největší slávu za vlády Mohammeda ash-Sheikha, který také v roce 1528 nechal vystavět opevnění města a velkou mešitu s jejím nádherným minaretem.Taroudant byl hlavním městem Saadianů, kteří ho využívali jako základnu pro napadání Portugalců, kteří obsadili Agadir. Později však Taroudant o status hlavního města přišel a hlavním městem se stal Marrakech. Taroudant získal své bohatství díky pěstování cukrové třtiny, bavlny, rýže a také díky nalezištím indiga. Je známý také výrobou klenotů a koberců. Po skončení prohlídky Taroudantu odjezd do Ouarzazate, večeře a nocleh v hotelu Le Fint 4*.

9. den OUARZAZATE

Prohlídka Ouarzazate, města nazývaného ,,branou pouště". Město leží mezi Atlasovými horami a pouští. Město je osídleno převážně Berbery, kteří zde postavili většinu staveb, díky kterým je toto místo tak slavné. Také se tu natáčelo mnoho filmů; a to díky nádherným okolním scenériím. Původně bylo Ouarzazate malým přechodem pro africké obchodníky, kteří cestovali do severních marockých měst či dále do Evropy. Během francouzské nadvlády se město rozrostlo, bylo opevněno a stalo se administrativním centrem. Kromě Ouarzazate navštívíte také města v blízkých oázách. Ait Ben Haddou, opevněné město ležící u bývalé karavanní stezky mezi Saharou a Marrakechem. Najdeme zde několik ukázek staveb zvaných ,,kasbash". Navštívíte také kashbah v Tifoultoutu a Tourirtu. Večeře a nocleh ve Vašem hotelu v Ouarzazate.

10. den OUARZAZATE - ZAGORA

Po snídani odjezd přes údolí Draa směrem k Zagoře - vesničce, odkud Saadiové dobývali region Souss a poté celé Maroko. Návštěva Tamegroute, historicky významné vesnice, která bývala náboženským a vzdělávacím centrem. Dnes je proslavená typickou zelenou keramikou. Zde navštívíte také slavnou knihovnu Zaouia, kde se nachází velmi staré náboženské knihy o Islámu. Zaouia je západoafrický výraz označující náboženskou školu či klášter. Odjezd do Zagory, večeře a nocleh v hotelu Ksar Tinsouline 4*.

11. den ZAGORA - ERFOUD

Po snídani odjezd do Erfoudu. Objevíte kouzlo pouštní cesty. Cestou uvidíte oázy, kontrastující s vyprahlou pouští, občas budete potkávat velbloudy odpočívající mezi nomádskými stany. Erfoud je město ležící uprostřed pouště a je zároveň výchozím bodem k nedalekým písečným dunám. Atmosféra města sem často přivádí filmové štáby, natáčel se zde např. film Mumie. Dnes je město známé hlavně díky těžbě vysoce kvalitního černého mramoru a také slavnostmi datlí, které probíhají v říjnu. Večeře a nocleh v hotelu El Ati 4*.

12. den ERFOUD - ERRACHIDIA - FES

Po snídani odjezd do Fesu. Cesta Vás povede územím Atlasového pohoří. Budete projíždět cedrovými hájemi. Poté se cesta stočí na Errachidiu a Midelt, dále pokračuje do Fesu. Můžete obdivovat úchvatné scenérie palmových hájů po cestě. Večeře a nocleh ve Fesu v hotelu 4*.

13. den FES

Celodenní prohlídka ,,duchovního hlavního města" Maroka - Fesu. Prohlédnete si starou čtvrť (medinu), mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako ,,madrasah", což lze přeložit jako vzdělávací a duchovní centrum. Byla zde založena univerzita Al Karaouine, která ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování islámského světa a Evropy. Dále navštívíte Medersa Attarine, která leží mezi trhem s kořením a parfémy, fontány Najjarine a další zajímavá místa. Večeře a nocleh ve Vašem hotelu.

14. den FES - VOLUBILIS - MEKNES - RABAT - CASABLANCA

Po snídani odjezd do Meknesu přes Volubilis. Návštěva starověkých římských ruin ve Volubilisu. Volubilis bylo centrem ,,římské" Afriky, centrem obchodu mezi starým Římem a Berbery. Pokračování cesty do Meknesu, který je obklopen cca 41 km dlouhou trojitou hradbou. Meknes je městem sultána Moulaye Ismaila. Další pamětihodností Meknesu je brána Bab Mansour a také místní stará čtvrť (medina). Pokračování cesty do Rabatu, ,,politického hlavního města" Maroka a jeho slavné památky věže Hassan Tower, mausolea Mohameda V. a místního kashbahu. Odjezd do Casablancy, večeře, nocleh v hotelu 4*.

15. den CASABLANCA - PRAHA

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. V odpoledních hodinách přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Casablanca - Praha
veškeré transfery klimatizovanými busy dle programu
13 x ubytování v hotelích standardu 3* - 4* s polopenzí
místní profesionální průvodce
vstupy do navštívených památek
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety z Agadiru
cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000