crosssearch

Okruh Královskými městy a jižním Marokem

Poznávací zájezdy, Maroko

11, 12 a 15denní poznávací zájezd. Agadir - Essaouira - Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Midelt - Erfoud - Ouarzazate - Marakéš - Agadir

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

11, 12 a 15denní poznávací zájezd.
Agadir - Essaouira - Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Midelt - Erfoud - Ouarzazate - Marakéš - Agadir

Program okruhu

1. den - Agadir
Přílet, ubytování v 4* hotelu s polopenzí, volný program.

2. den - Agadir - Essaouira - Casablanca
Po snídani odjezd do města Casablanka se zastávkou ve městečku Essaouira, které se dříve nazývalo Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, židovské čtvrti Mellah a pevnosti Scala. Cesta pokračuje do Casablanky, průmyslově nejvyspělejšího města v Maroku. Večeře a nocleh.

3. den - Casablanka - Rabat - Meknes
Po snídani možnost návštěvy mešity Hassana II. (volitelné - 12 EUR) a bulvár La Corniche lemovaný restauracemi a jazzovými kluby. Pokračování směrem na Rabat, bílé sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Následně cesta pokračuje do Meknesu, večeře a nocleh.

4. den - Meknes - Fes
Po snídani prohlídka města Meknes, nazývaného Marocká Versailles, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). (Možnost fakultativního výletu do Volubilis cena cca 20 EUR) Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. Večeře a nocleh.

5. den - Fes
Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fes. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (tj. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

6. den - Fes - Midelt - Erfoud
Po snídani cesta dále povede cedrovými a bukovými lesy přes pohoří středního Atlasu. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1 650 m nad mořem a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.

7. den - Erfoud
Fakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (půldenní výlet k dunám cena cca 30 EUR, celodenní cena cca 60 EUR).

8. den - Erfoud - Todra Gorge - Tinghir - Ouarzazate
Po snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ,,Údolí Dades a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako ,,mini Hollywood. Večeře a nocleh.

9. den - Ourzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi - N - Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš, ,,červené perly Jihu. Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

10. den - Marakéš
Po snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér), nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks), které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

11. den - Marakéš - Agadir
Po snídani odjezd do Agadiru. Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy nebo ubytování ve 3* hotelu s all inclusive. Volný program.

12. Agadir - Praha
Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy nebo ubytování ve 3* hotelu s all inclusive. Volný program.

13. -14. den - Agadir
Volný program.

15. den - Agadir - Praha
Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 4* hotelech, ve Fesu ve 3* hotelech. Stravování polopenze.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 10 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, zbytek pobytu ve 3* hotelu s all inclusive, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO

Doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatný v hotovosti v místě pobytu.

SPROPITNÉ

Dále jsme chtěli klienty nově informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou, přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu: Okruh královskými městy a jižním Marokem - 260 MAD/osoba/celý okruh.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000