crosssearch

Maroko - velký okruh

Poznávací zájezdy, Maroko

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severní Afriky. Vydáme se za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. Poznáme skvosty arabské kultury, královská města Fés, Marrakéš, přírodně atraktivní oblasti,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Maroko - velký okruh

1. den zájezdu Odjezd ráno z ČR, cesta přes Německo a Francii.


2. den zájezdu BARCELONA (UNESCO), hlavní město Katalánska, gotická čtvrť s katedrálou sv. Eulálie, Rambla, Gaudího domy, Picassovo muzeum aj., nocleh na Costa Dorada.


3. den zájezdu Přejezd přes Valencii, Alicante, Granadu na jih Španělska. Nocleh na Costa del Sol.


4. den zájezdu Trajekt do Afriky ALGECIRAS - CEUTA, cesta přes Tetouan, Larache do Meknés, nocleh.


5. den zájezdu Vykopávky římského města VOLUBILIS (UNESCO). Posvátné město MOULAY IDRISS, královské město MEKNÉS (UNESCO) s památkami na Moulaye Ismaila, nejrozporuplnější osobnost marockých dějin. Nocleh.


6. den zájezdu FÉS (UNESCO), klenot islámu, duchovní centrum Maroka, královský palác, židovská čtvrť, starobylá medina Fés el Bali, spleť uliček s bazary, řemeslnickými dílnami, kořením a látkami. Nocleh.


7. den zájezdu Cesta na jih s vycházkou v cedrovém lese nad AZROU, pozorování opic. Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu, oáza MESKI, Modrý pramen, Vádí Ziz. Příjezd do ERFOUDU, nocleh.


8. den zájezdu Fakult. výlet terénními auty na Saharu, písečná duna ERG CHEBBI, východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR, kaňon TODRA, soutěska s 300 m vysokými vápencovými stěnami, nocleh.


9. den zájezdu Kolem Vádí Dadés, cesta kasb, údolí růží - mezi Saharou a hřebeny Vysokého Atlasu. OUARZAZATE, marocký Hollywood s filmovými ateliéry, prohlídka kasby pašů Glaoui, vládců jihu, kasba AIT BENHADDOU (UNESCO). Přejezd Vysokého Atlasu, sedlo TIZI-N-TISCHKA 2260 m n. m. Příjezd do Marrakéše, nocleh.


10. den zájezdu MARRAKÉŠ (UNESCO), město ležící mezi úpatím zasněžených vrcholků pohoří Atlas a pouští Sahara, bezpochyby jedno z nejkrásnějších měst Afriky, medina, nám. Jemaa el Fna, mešita Koutoubia, paláce, zahrada Majorelle aj., nocleh.


11. den zájezdu CASABLANCA, mešita Hassana II. (největší mešita v Maroku a jedna z největších na světě). U ústí řeky Bou Regreg navštívíme hlavní město RABAT, „Opevněné město“, třetí největší a zároveň jedno z „královských měst“ země, kasba Oudaias, královský palác, romantický Chellah, králov¬ské mauzoleum.


12. den zájezdu Zastávka v TANGERU. Vyhlídková cesta po pobřeží do Ceuty. Trajekt Ceuta - Algeciras, nocleh.


13. den zájezdu Přejezd na pobřeží Costa Brava, nocleh.


14. den zájezdu Cesta přes Francii a Německo.


15. den zájezdu Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000