crosssearch

Maroko - letecký poznávací zájezd

Poznávací zájezdy, Maroko

TANGIER - CHEFCHAOUEN - FES - ERFOUD - RISSANI - MERZOUGA - POUŠŤ ERG CHEBI - TINERGHIR - EL KELA M´GOUNA - QUARZAZATE - AIT BEN HADDOU - MARRAKECHE - CASABLANCA - RABAT

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Večer odlet z Prahy do Málagy. Po příletu transfer do hotelu, ubytování v Málaze.

2. den

Ráno odlet z Bratislavy do Malagy. Připojení ke skupině a odjezd do města Algeciras, odkud se trajektem přeplavíme do Maroka, do přístavního města Tanger. Přejezd do královského města Fes se zastávkou v malém charismatickém městečku Chefchaouen, které se nachází cca 100 km od Tangeru v podhůří hor Tisouky (2.050 m) a Megou (1.616 m). Večer příjezd do Fèsu, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den:

Po snídani bude následovat celodenní prohlídka nejstaršího královského města Fès, kde navštívíme mešitu, univerzitu Al Karaouine, medersu Attarine, kašnu Nejjerine, královský palác a medinu. Večeře a nocleh v hotelu ve Fesu.

4. den:

V ranních hodinách odjezd do města Erfoud přes městečko Ifrane, které se nachází uprostřed cedrových lesů. Dále budeme projíždět přes městečka Midelt a Errachidia v podhůří Atlasu. Večeře a ubytování v hotelu městě Erfoud

5. den:

Po snídani prohlídka města Erfoud a Rissani s možností oběda. Odpoledne odjezd jeepy do vesnice Merzouga, odkud se vydáme na výlet na velbloudech do pouště, kde budeme z písečných dun pozorovat západ slunce. Večeře a nocleh ve stanech v poušti Erg Chebi.

6. den:

Vstávat budeme velmi brzy ráno, abychom si mohli užít východ slunce na poušti. Poté se nasnídáme a vrátíme se do Erfoudu, kde bude připraven autobus k odjezdu do malebného terasovitého městečka Tinerghir obklopeného palmovými háji. Dále budeme pokračovat po slavné cestě ve skalách Todgha až do městečka El Kelaa M´Gouna, kterému se také říká země růží, protože se zde každý rok koná festival růží. Odpoledne přijedeme do Ouarzazate, kde nás čeká návštěva kasbahu Taourirt, který byl sídlem Marrakešského paši. Večeře a nocleh v hotelu v Ouarzazate.

7. den:

Po snídani odjezd na prohlídku slavné vesnice Aït Ben Haddou, kde se točilo i mnoho holywoodských filmů. Poté budeme pokračovat do Marrakeche přes vysoké pohoří Atlas (2.260 m). Po příjezdu do Marrakeche bude následovat prohlídka města a jeho nejdůležitějších pamětihodnosti jako například minaret Koutoubia, palác Bahia, zahrady Menara a hlavně nezapomenutelné náměstí Djamaa El Fna. Večeře a nocleh v hotelu
v Marrakechi.

8. den:

Volný den k procházkám a nákupům v Marrakechi

9. den:

Po snídani odjezd do Casablancy, ekonomické metropole Maroka. Návštěva mešity s 200 m vysokým minaretem. Odpoledne možnost odpočinku na městské pláži. Večeře a nocleh v hotelu v Casablance.

10. den:

Po snídani přesun do Rabatu, který je hlavním městem Maroka. Zde budeme mít možnost navštívit například Královský palác nebo Mauzoleum Mohameda V. Odpoledne odjezd do Tangeru, večerní prohlídka města. Večeře a nocleh v hotelu v Tangeru.

11. den:

Po snídani plavba trajektem do Algeciras, odjezd na Gibraltar a návštěva tohoto výsostného anglického území. Fakultativně možnost okružní jízdy kolem poloostrova a na vrchol skalnatého masívu s výhledy až na africké území, které jsme právě opustili. Odpoledne přeprava na letiště do Málagy a večer odlet do Prahy. Klienti z Bratislavy mají nocleh v Málaze a další den ráno odlet do Bratislavy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000