crosssearch

Marocké království par Excellence

Poznávací zájezdy, Maroko

Casablanca o Rabat o Tanger o Tetouan o Chefchaouen o Meknés o Fés o Ifrane o Er-Rachidia o Erfoud o Merzouga o Tinghir o Quarzazate o Ait Ben Haddou o Taroudant o Agadir o oázy Tiznit a Tafraoute (fakultativně) o Essaouira o Marrakéš o Casablanca

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Casablanca o Rabat o Tanger o Tetouan o Chefchaouen o Meknés o Fés o Ifrane o Er-Rachidia o Erfoud o Merzouga o Tinghir o Quarzazate o Ait Ben Haddou o Taroudant o Agadir o oázy Tiznit a Tafraoute (fakultativně) o Essaouira o Marrakéš o Casablanca

Program zájezdu

1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy do Casablanky. Po příletu a uvítání na letišti transfer do hotelu na ubytování. Individuální volno. Večeře a nocleh.

2. den:

snídaně. Prohlídka ekonomického a průmyslového centra země - Casablanky (starobylá medina, náměstí Mohameda V., slavný centrální trh, rezidenční čtvrť Anfa, dle možností fakultativně mešita Hassana II., vstupné není v ceně). Následuje přejezd na prohlídky sultánského Rabatu (stará medína, dominanta města - věž Hassana, mauzoleum Mohammeda V., kasba Oudaia). Dále budete pokračovat do Tangeru, přístavního města, z jehož břehu lze dohlédnout až ke břehům Španělska. Prohlédnete si místní turistické atrakce, kterými jsou především medína, mys Spartel, královský palác a jeskyně slavného Herkula). Ubytování, večeře a nocleh.

3. den:
po snídani se vydáte do blízkého města Tetouan. Vyhlášen je zejména díky stavbám v almohádském stylu z bílého kamene (pobobně, jako uvidíte v Tangeru), ale největším lákadlem bývají překrásně zdobené zdejší kašny a fontány. Dále se vydáte do pitoreskního Chefchaouenu. Město bylo založeno v kraji, který místní muslimové považovali za svatý kvůli přítomnosti hrobky Moulaye Abdessalama Ben Mchicha. Architektura je stejně jako ve městě Tetouan značně ovlivněna andaluským charakterem. Turisty však přitahují nejvíce bílo-modře nalíčené fasády lemované zlatavými kamennými zdmi. Následuje přejezd do Meknés. Návštěva nejmohutnější pevnosti v severní Africe - trojité opevnění je dlouhé 40 km, návštěva medíny a brány Bab Mansour. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den:
po snídani se vydáte do Volubilis na prohlídku ruin bývalého slavného antického města. Následně přejedete do Fésu na prohlídku města (medína, mešita Karouiyne, Médersa Attarine, fontána Nejjarine na stejnojmenném náměstí a další). Volné odpoledne s možností nákupů a odpočinku, večeře a nocleh.

5. den:
snídaně a individuální volný čas v bývalém hlavním městě Maroka. S možností relaxu, nákupů na zdejším tržišti za výhodné ceny, prohlídek apod. V odpoledních hodinách pro vás bude připravena degustace místních vyhlášených vín. Večeře a nocleh v hotelu.

6. den:
po snídani se vydáte oblastí Středního Atlasu s nádhernými scenériemi a přes vyhlášené lyžařské středisko Ifrane a Er-Rachidii až do saharské oblasti a městečka Erfoud. To je známou křižovatkou karavanových výprav a vybudováno bylo v oáze. Je častým cílem fi lmařských týmů a mimo jiné se ve zdejším okolí natáčely scény ze slavných fi lmů (např. Mumie, Princ Persie apod.) Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

7. den:
po snídani se vydáte do pouštní vesničky Merzouga. Zde budete moci prožít den a noc jako praví beduíni. Utáboříte se v místním kampu. Fakultativně možnost vypravit se v karavaně do pouště na hřbetech velbloudů. Večer pak ochutnáte pravou berberskou večeři a potěšíte se při folklórním vystoupením. Přespíte pod beduínským stanem a budete tak mít možnost prožít noc v obklopení pouště.

8. den:
po snídani návrat do Erfoudu. Následuje přejezd do Quarzazate, se zastávkou v další ,,perle pouště" - Tinghiru. Po příjezdu do Quarzazate následuje prohlídka slavné zdejší khasby (pevnost). Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

9. den:

snídaně. Dále se vydáte na cestu do Ait Ben Haddou, které je zapsáno na přestižním seznamu UNESCO již od r. 1987. Prohlídka města vč. zdejší majestátní khasby. Pokračovat budete do Taroudant na další prohlídky. Jde o malé opevněné město, které bylo vybudováno na trase karavan, dnes je známo díky výrobě slavné bižuterie a koberců. Zde uvidíte městské opevnění se slavnou bránou Bab Targhount a mešitu s překrásným minaretem (vybudována za dynastie Saadů). Poslední přejezd dne, tentokrát do Agadiru na ubytování, večeři a nocleh.

10. den:
snídaně, celodenní individuální volno v Agadiru. Doporučujeme možnost zúčastnit se fakultativního výletu do oáz Tiznit a Tafraoute. Večeře a nocleh v Agadiru.

11. den:

po snídani odjezd z Agadiru do Essauiry. Prohlídka města, které navrhli Francouzi (přístav, medina s typickými marockými tržišti) a pokračovat budete do kouzelného Marrakéše. Zde se ubytujete, povečeříte a přespíte v malém okouzlujícím hotílku přímo v medině (tzv. riad).

12. den:
snídaně a celodenní prohlídka města (zahrada Majorelle, mešita s minaretem Koutoubia, Saadské hrobky, palác maghrebského velkovezíra Bahía, velmi rušné a živé náměstí Jamaa El Fna). Večeře a nocleh v riadu. Fakultativně se můžete zúčastnit večeru Fantasia, kdy se v odpoledních hodinách vrátíte na náměstí Jemaa el-Fna, navštívíte medinu a budete moci pozorovat večerní ruch slavného obchodního centra. Na závěr povečeříte v blízké stylové restauraci.

13. den:

snídaně, přejezd zpět do Casablanky. Dle letového řádu odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000