crosssearch

Krásy jižního Maroka

Poznávací zájezdy, Maroko

Přílet na letiště v Agadiru. Transfer a ubytování v hotelu. Po snídani odjezd z Agadiru do nejstaršího města v Maroku Taroudant. Město je obklopeno výběžky Atlasu a Antiatlasu je přezdíváno malou Marrakéší. Do města vstoupíte jednou z devíti bran, prohlédnete si město...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Stravování

Polopenze, plná penze

Program zájezdu

1. DEN
Přílet na letiště v Agadiru. Transfer a ubytování v hotelu.

2. DEN
Po snídani odjezd z Agadiru do nejstaršího města v Maroku Taroudant. Město je obklopeno výběžky Atlasu a Antiatlasu je přezdíváno malou Marrakéší. Do města vstoupíte jednou z devíti bran, prohlédnete si město opevněné hradbami. Toto místo okouzlilo i fi lmaře, kteří zde v roce 1954 natočili pohádku Alibaba a čtyřicet loupežníků. Další zastávka bude provoněna šafránem, ve vesnici Taliouine se tato velmi vzácná rostlina pěstuje. Prohlídku zakončíte ve městě Ouarzazate, které je správním střediskem stejnojmenné provincie a je přezdíváno branou pouště. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3.DEN
Po snídani prohlídka města s místní pevností z 18.st. která je symbolem celého města a dostala se i na 50 MAD bankovku. Město je díky světlu (300 slunečných dnů v roce) velmi oblíbené mezi fi lmaři. Vznikla zde fi lmařská studia Atlas Corporation a muzeum kinematografi e s kostýmy a kulisami z různých, zde natáčených fi lmů. Z více jak tří desítek fi lmů můžeme jmenovat např. Astérix a Obelix nebo Babel s Bradem Pittem v hlavní roli. Dále budete pokračovat do města Zagora, přes romantické údolí řeky Draa. Pojedete údolím plným zahrad s ovocnými stromy, budete míjet opevněné vesničky a palmové oázy. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. DEN
Po snídani odjezd z hotelu. Po horských silničkách budete projíždět přes oázy Tazzarine a Alnif. Celá tato oblast je nalezištěm zkamenělin trilobitů. Poté se přesunete do Rissani, města kde se nachází pevnost, celé toto město je vystavěno v duchu saharských měst, jejichž domy jsou úzké a připomínají tunely. Den zakončíte v moderním městě Erfoud, které původně vystavěli na počátku 20. st. Francouzi. Město proslavily datle. Na konci jejich sklizně se tradičně pořádá velký mezinárodní festival. Ve středověku bylo toto město významnou obchodní křižovatkou pro procházející karavany. Fakultativně se budete moci zúčastnit exkurze do vesničky Merzouga, která je obklopena nádhernými písečnými dunami. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. DEN
Po snídani odjezd z hotelu do Tinghiru, města datlovníků a olivovníků. Místo nejen známé cestou Route des Kasbahs, která je lemována různými pevnostmi, ale hlavně překrásnými skalnatými, do červena zabarvenými průrvami Gorges du Todra, které kdysi vytvořila řeka. Poté budete pokračovat přes údolí Dads do Kelâa M´gouna a Soukra, míst proslavených krásnými zahradami plnými růží. Návrat do Ouarzazate, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

6. DEN
Po snídani návštěva impozantního Kasbah Taourirt, bývalého bydlitě Pacha El Glaoui de Marrakech. Po cestě se zastavíte ve slavné vesničce Ait Ben Haddou, jedné z nejlépe chráněných opevněných vesnic v jižním Maroku, která byla zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd do Marrakéše. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

7. DEN
Po snídani celodenní prohlídka historických památek Marrakéše, zastavíte se u paláce Bahia, který je vyzdoben nádhernými štukami a cedrovými dřevořezbami. Další zastávkou jsou hrobky Saadian, historická Mešita Koutoubia, před kterou stojí nejhezčí minaret v severní Africe dominuje celému městu. Odpočinek a relaxaci vám poskytnou zahrady Menara s krásnými olivovníky. Prohlídku zakončíte návštěvou proslulého trhu na náměstí Jemaa El Fna. Večeře a nocleh v hotelu.

8. DEN
Po snídani odjezd z hotelu na letiště v Agadiru a návrat do Prahy.

V CENĚ POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO

(*) letenka tam a zpět (*) transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu (*) 7 nocí ve 4* hotelech dle programu s polopenzí/ plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) (*) 1x večeře v marocké restauraci (druhý den) (*)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000