crosssearch

Královská sultánská města

Poznávací zájezdy, Maroko (zobrazit na mapě) mapa

Pojďte se s námi ponořit do bohaté kultury a historie Maroka, seznámit se s zemí tísíce vůní a barev, kde vás ohromí vstřícnost zdejších obyvatel a uchvátí pestrost místní kuchyně. Zažijte vzrušení při smlouvání na místních trzích a užijte si odpočinek na široké pláži v Agadiru.

Konečná cena za osobu od: 16 690 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pojďte se s námi ponořit do bohaté kultury a historie Maroka, seznámit se s zemí tísíce vůní a barev, kde vás ohromí vstřícnost zdejších obyvatel a uchvátí pestrost místní kuchyně. Zažijte vzrušení při smlouvání na místních trzích a užijte si odpočinek na široké pláži v Agadiru.

Program zájezdu

1. DEN: PŘÍLET

Přílet na letiště v Agadiru, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. DEN: AGADIR – CASABLANCA

Po snídani odjezd do Casablancy, kterou jednoznačně proslavil film „Noc v Casablance“, bohužel však ani jeden záběr nebyl natočen v tomto moderním městě. Casablanca je největším marockým městem a moderním přístavem, typické pro ni jsou široké francouzské bulváry a obchody světových značek. Následuje prohlídka legendárního města. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. DEN: CASABLANCA – MEKNES – VOLUBILIS –MOULAY IDRISS – FEZ

Po snídani odjezd do Rabatu, hlavnímo města Maroka a jednoho ze 4 královských měst. Prohlídka pevnosti Kasbah des Oudaias a nedokončené mešity Tour Hassan, dále uvidíte Královský palác nebo mausoleum Mohameda V. Přejezd do města Meknes, které je zařazeno na seznam památek UNESCO. Město získalo význam za vlády sultána Moulaye Ismalia, v této době jej obklopovalo více než 45 km hradeb a mělo více než 50 paláců, oběd, následuje zastávka u ruin římského města Volubilis. Jsou zde patrné půdorysy malých domků, manufaktur na výrobu olivového oleje a ulic. Každého návštěvníka zaujmou dodnes zachovalé barevné mozaiky, které mají především mořské motivy. Následuje cesta do Moulay Idriss, vysokého skalního města. Nakonec příjezd do Fezu, večeře a nocleh.

4. DEN: FEZ

Po snídani přejezd do Fezu, jednoho z nejstarších a nezachovalejších muslimských měst. Skládá se ze tří částí. Nejstarší medina, tzv. „Staré město“ je obehnána hradbami. Dalšími dvěma částmi jsou „Nový Fez“ a Francouzi vybudovaná “Ville Nouvelle”. Uprostřed mediny narazíte na krásnou mešitu Karaouiyne, Madrasa Attarine (madrasa – náboženská škola vyššího typu založená při mešitě) a Bou Inania Madrasa, často také přezdívaná jako zázrak islámské architektury. Dveře a sloupce zdobí nádherné dekorace a vyřezávané ornamenty. V neposlední řadě vás oslní, bohatě kachlová, Nejjarine fontána. Večeře a nocleh ve Fezu.

5. DEN: FEZ – BENI MELLAL – MARRAKÉŠ

Po snídani odjezd do Marrakéše přes pohoří středního Atlasu. Navštívíte horského střediska Ifran, které má pozoruhodný evropský styl, jako by patřilo mezi alpské vesničky. Zastávka ve městě Beni Mellal, položeném vysoko v horách až na úpatí hory Tassemit, je největším městem středního Atlasu. Oběd. Rozlehlé cedrové háje, impozantní hory, romantická jezera a zahrady plné pomerančů a olivovníků vám budou zpříjemňovat cestu. Příjezd do Marrakéše, večeře a nocleh.

6. DEN: MARRAKÉŠ

Po snídaní budete pokračovat prohlídkou Marrakéše. Historická mešita Koutoubia, před kterou stojí nejhezčí minaret v severní Africe dominuje celému městu. Následuje prohlídka hrobek z dynastie Saadia. Zastavíte se u paláce Bahia, který byl postaven na konci 19. století a údajně byl největším palácem své doby. Je zdoben nádhernými štukami a cedrovými dřevořezbami. Dále muzeum Dar Si Said (oběd), odpoledne známé trhy na náměstí Jemaa El Fna a souk. Večeře a nocleh.

7. DEN: MARRAKÉŠ – AGADIR

Snídaně a volný čas v hotelu. Oběd a návrat do Agadiru. Večeře a nocleh.

8. DEN: ODLET

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a návrat do ČR.

V CENĚ POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

  •     Letenka tam a zpět
  •     Transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu
  •     Vstupy do historických památek dle programu
  •     7 nocí ve 4* hotelech (seznam možných hotelů níže) s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně). CK Blue Style si vyhrazuje právo na změnu hotelu.

Agadir: Hotel Argana, Anezi, Tildi - Casablanca: Oum Palace, Kenzi Basma nebo Imperial Casablanca - Fes: Menzah Zalagh, Volubilis, Across - Marrakéš: Golden Tulip Farah, Golden Tulip Rawabi

Poznámky

CK si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhů. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn. Více informací o stravování, cenách a dalším naleznete v platném ceníku.
Minimální počet osob pro uskutečnění je 4.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000