crosssearch

Jižní Okruh Marokem

Poznávací zájezdy, Maroko

Program zájezdu 1 den: Agadir Příjezd na letiště v Agadir. Přesun do hotelu. Večeře a nocleh. 2 den: Agadir/Taroundant/ Taliouine/Ouarzazate Cesta povede přes Souss od pomerančových až po olivové háje do Taroundant. Nejvýznamnějším lákadlem tohoto starobylého...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1 den: Agadir Příjezd na letiště v Agadir. Přesun do hotelu. Večeře a nocleh.

2 den: Agadir/Taroundant/ Taliouine/Ouarzazate Cesta povede přes Souss od pomerančových až po olivové háje do Taroundant. Nejvýznamnějším lákadlem tohoto starobylého města, které je přezdíváno také jako „malý Marakech“ jsou jeho působivé hradby, které byly po celou dobu udržovány v dobrém stavu. Tsroudantský trh stojí za návštěvu, místní řemeslníci jsou dobře známý pro své kamenářské práce. Cesta povede dále přes Talouine, vesnicí obklopenou krásnou přírodou s všudypřítomným rozkvétajícím šafránem. Příjezd do Ouarzazate. Večeře a nocleh.

3 den: Ouarzazate/ Zagora Příjezd do Zagora přes vesnici Agdz. Objevíte zde fascinující zelené údolí Draa s mnoha palmovými háji, sady a poli, pěstované v Ksour (opevněná vesnice) s překrásnými přírodními scenériemi. Večeře a nocleh.

4 den: Zagora/ Slnit/Rissani/Erfoud Cesta povede přes Tazzarine a Alnif podél hornaté krajiny s kamenou pouští před pouštním městem Rissani. Dále je pokračování do Erfoud, do veledůležitého místa setkání karavan. Nepovinný výlet: jízda na terénních čtyřkolkách místní krajinou do vesnice Merzougi, která se nachází asi 50km od Erfoud na úpatí pohádkově písečné duny Erg Chebbi, kde objevíte neskutečné kouzlo samotné Sahary!

5 den: Erfoud/ Tinghir/ Oujarzazate Příjezd do Tinghir, toto město se nachází v nádherném palmovém háji. Soutěska Todra – je obklopená palmami a berberskými vesnicemi, kterou tvoří masivní puklina v náhorní plošině, kde z ní vyvěrá křišťálově čistá řeka. Okolní scenérie jsou ohromující svými přírodními úkazy. V nejužším bodě soutěsky se vypínají stěny kaňonu až do výšky 300 m. Po tomto nezapomenutelném zážitku cesta dále povede přes krásné palmové pohoří Dales, přes Kelaa M’gouna (známé pro tak nádherné růžové zahrady) do Ouarzazate. V této zemi byly natočeny mnohé filmy z mezinárodních filmových trháků, poněvadž krajina nabízí nespočet překrásných dechberoucích přírodních úkazů. Večeře a nocleh.

6 den: Ouarzazate/ Marakech V ranních hodinách se uskuteční výprava do bývalého sídla Pasha el Glaoui z Marakeche kde uvidíte uložený Kasbah Taourirt. Pokračování do slavné vesnice Ait Ben Haddou s Kasbah, která byla zapsána do světového kulturního dědictví UNESCO. Poté přejedeme do Mataly přes vysoké pohoří Atlas, kde jejím nejvyšším bodem je ,, Col Tizi-n-Tichka´´ v nadmořské výšce 2260m, navštívíte zde nezapomenutelné náměstí Djemaa el Fna, kde si užijete jedinečnou atmosféru s tanečníky, akrobaty, vyprávěči a krotiteli hadů… Večeře a nocleh.

7 den: Marrakech Návštěva oblasti Marrakech a jeho pozoruhodných památek: pozoruhodnou Saadian hrobku, hradby, mešitu Kotoubia, luxusní palác Bahia a zahrady Menáda. Toto starobylé královské město, přezdívané také jako ,, Perla Jihu ´´ bylo založeno v 11. století. Objevíte zde rušné trhy, které jsou největšími v Maroku. Marrakech je fascinující svými etnickými skupinami, islámskou a arabskou architekturou plnou barev. Večeře a nocleh.

8 den: Marrakech/ Agadir Návrat do města Agadir přes úpatí vysokého Atlasu. Poté přesun na letiště.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000