crosssearch

Fascinující Maroko během 5 dnů

Poznávací zájezdy, Maroko

Casablanca o Rabat o Volubilis o Meknes o Fes o Beni Mellal o Ouzoud o Marrakeš o Casablanca

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Casablanca o Rabat o Volubilis o Meknes o Fes o Beni Mellal o Ouzoud o Marrakeš o Casablanca

Program zájezdu

1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy. Přílet do Casablanky, transfer na ubytování. Následuje návštěva centrálního tržiště, dále vás čeká residenční čtvrť Anfa, prohlédnete si nábřeží Ain Diab. Dále úchvatná návštěva dominanty města - mešity Hassana II. (vstup do mešity není v ceně). Návrat na hotel, večeře a nocleh.

2. den:
po časné snídani se vydáte do politického hlavního města Maroka - Rabatu. Následuje jeho prohlídka - stará medina, dominanta Rabatu - věž Hassana II. a ruiny sloupů, mauzoleum Mohameda V., kasbah des Oudayas. Nevynecháte ani královský palác (z venku). V cestě budete pokračovat do Volubilis. Zde navštívíte antické pozůstatky z římských dob s dosud zachovalými mozaikami. Dále pojedete do Meknes a objevíte krásy tzv. ,,města sultána Moula Ismaila", které chrání opevnění v úctyhodné délce 25 mil. Prohlédnete si slavnou bránu Bab Mansour a zdejší krásnou medinu. Den zakončíte v hotelu v Meknes večeří. Nocleh.

3. den:

po snídani v hotelu se vydáte na další část objevování fascinujícího Maroka - tentokrát povedou vaše kroky do Fesu. Toto město je nazýváno spirituálním hlavním městem Maroka a byl založen již v 8. století Moulayem Iddriss (v minulosti byl za éry několika dynastií přímo hlavním městem Maroka). Prohlédnete si zdejší slavnou medinu, která je od r. 1981 zapsána rovněž na prestižním seznamu UNESCO, dále uvidíte překrásnou mešitu Karouiine (pouze exteriér) a také Medersa Bouinaniya s nádhernou výzdobou (jednalo se o vzdělávací centrum a zároveň shromažďovací mešitu), prohlédnete si slavnou fontánu Najjarine a zavítáte na zdejší rušné tržiště, které je centrem živého obchodu a smlouvání o cenách. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. den:
po snídani odjezd směrem do Marrakeše. Při přejezdu Středního Atlasu vás cestou čekají fascinující a uchvacující výhledy na marockou krajinu a okolní scenérie. Nemůžete vynechat zastávku u oblíbených vodopádů u Beni Mellal - Ouzoud. Voda padá z úctyhodné výšky 110 m a dno vodopádu je přístupné díky cestám, lemovaným olivovníky. Právě ty daly Ouzoud jeho jméno, které je berberským názvem pro olivu. Po prohídkách rušných měst bývá tato zastávka balzámem pro duši každého cestovatele. Přejezd do Marrakeše, fascinujícího města, kde žije řada zcela odlišných etnických skupin. Vybudováno bylo ve fascinující lokalitě - přímo v srdci palmového háje a v obklopení zasněžených vršků pohoří Atlasu. Nachází se zde nespočet architektonických klenotů jak islámských, tak arabských. Vydáte se k mešitě Koutoubia (z venku) a projdete se po nejslavnějším marockém náměstí Jemaa el-Fna. Zdejší představení pod širým nebem jsou naprosto úchvatná (o zábavu kolemjdoucích se starají břišní tanečnice, plivači ohně, zaklínači hadů, akrobati, kejklíři, vypravěči pohádek atpod.). Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den:
snídaně a dokončení prohlídek v Marrakeši. Uvidíte věhlasný palác velkovezíra Bahía, Saadské hrobky, zahrady v Menaře a labyrinty místních tržišť. Po dokončení prohlídek následuje transfer zpět do Casablancy na letiště. Dle letového řádu odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000