crosssearch

Cesta Jižními Městy

Poznávací zájezdy, Maroko

8denní poznávací zájezd

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8denní poznávací zájezd

  • Agadir
  • Taroudant
  • Zagora
  • Erfoud
  • Todra
  • Ouarzazate
  • Marakéš
  • Agadir

Program okruhu

1. den - Agadir - Taroudant
Přílet, odjezd do města Taroudant, které se nachází východně od Agadiru a je označováno jako Grandmother of Marrakech, jehož je i díky svým okolním hradbám malou napodobeninou. Taroudant je zároveň znám pro řemeslnictví a hlavně výrobu šperků a koberců. Večeře a nocleh.

2. den - Taroudant/Talioune - Zagora
Po snídani odjezd do Zagory. Zagora se nachází v údolí řeky Draa a cesta nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu. Na samotném vrcholu hory Zagora se nachází pozůstatky Almoravidského opevnění. Samotné město bylo založeno stejně jako většina měst na jihu Maroka Francouzi. Ubytování, nocleh.

3. den - Zagora - Erfoud
Po snídani následuje odjezd do města Erfoud, které tvořilo významné místo pro karavany. Cestou zastávka u impozantního kaňonu Todra Gorge, jenž je známý svými úzkými průchody. Ohromí vás pohled na velkolepé skály, kdy některé sahají až do výšky 300 m. Pokračování Cestou Kasieb přes překrásné Údolí Dades a Kelaa M gouna známé svými nádhernými zahradami. Ubytování v Erfoudu. Večeře, nocleh.

4. den - Erfoud
Fakultativní výlet do pouště Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech anebo si můžete vyjet na největší pískové duny. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky, skalní rytiny, skutečné ksáry. Večeře a nocleh ve městě Erfoud.

5. den - Erfoud - Todra - Ouarzazate
Po snídani odjezd do města Ouarzazate, které je centrem produkce mnoha filmů, díky čemuž je často označováno jako mini Hollywood. Cestou zastávka u impozantního kaňonu Todra Gorge, jenž je známý svými úzkými průchody. Ohromí vás pohled na velkolepé skály, kdy některé sahají až do výšky 300 m. Můžete spatřit pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. Pokračování Cestou Kasieb přes překrásné Údolí Dades a Kelaa M gouna známé svými nádhernými zahradami. Ubytování v Erfoudu. Večeře, nocleh.

6. den - Ourzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou kasbou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi světové kulturní dědictví. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Přes nejvyšší bod budete přejíždět v Tizi - N - Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéše, Červené perly jihu. Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

7. den - Marakéš
Po snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér), nádherným palácem Bahia, oběd. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks), které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

8. den - Marakéš - Agadir
Po snídani odjezd zpět do Agadiru, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování v 3* hotelích. Stravování dle programu.

Dále jsme chtěli klienty nově informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou, přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu: Cesta jižními městy - 160 MAD/osoba/celý okruh

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000