crosssearch

Cesta Jižními Městy 8 Dní

Poznávací zájezdy, Maroko

Poznejte impozantní přírodu Sahary a Vysokého Atlasu a tradiční berberské pevnosti na jihu Maroka.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8denní poznávací zájezd - poznejte impozantní přírodu Sahary a Vysokého Atlasu a tradiční berberské pevnosti na jihu Maroka.

Agadir - Taroudant - Zagora - Erfoud - Todra - Ouarzazate - Marakéš - Agadir

Program okruhu

1. den - AgadirPřílet do Agadiru, ubytování a nocleh.

2. den - Agadir - Taroudant/Talioune - ZagoraPo snídani odjezd do města Taroudant, které se nachází východně od Agadiru a je označováno jako "Grandmother of Marrakech", jehož je i díky svým okolním hradbám malou napodobeninou. Cesta pokračuje podél pohoří Antiatlasu do Zagory. Zagora se nachází v údolí řeky Draa a cesta nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu. Na samotném vrcholu hory Zagora se nachází pozůstatky Almoravidského opevnění. Samotné město bylo založeno stejně jako většina měst na jihu Maroka Francouzi. Ubytování, nocleh.

3. den - Zagora - ErfoudPo snídani následuje odjezd do města Erfoud přes horská městečka Nqob a Alnif. Ubytování v Erfoudu. Večeře, nocleh.

4. den - ErfoudFakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (půldenní výlet k dunám, cena cca 30 EUR, celodenní cena cca 60 EUR).

5. den - Erfoud - Todra - OuarzazatePo snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ,,Údolí Dades" a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako ,,mini Hollywood". Večeře a nocleh.

6. den - Ourzazate - Ait Ben Haddou - MarakéšPo snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi - N - Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš, ,,červené perly Jihu". Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

7. den - MarakéšPo snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér), nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks), které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

8. den - Marakéš - AgadirPo snídani odjezd zpět do Agadiru, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování v 3* hotelích. Stravování dle programu.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTOLetecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 3* hotelech (oficiální marocká kategorie 4*) s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTODoporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby, místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt, splatná v hotovosti na místě.

SPROPITNÉDále jsme chtěli klienty nově informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou, přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu: Cesta jižními městy - 160 MAD/osoba/celý okruh

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000