crosssearch

Rozdílné světy Malty a Sicílie

Poznávací zájezdy, Malta

Obrázek není k dispozici

Odlet z Prahy na Maltu. Přílet do Lugy. Transfer z letiště na hotel, ubytování a volný program. Nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

01_den

Odlet z Prahy na Maltu. Přílet do Lugy. Transfer z letiště na hotel, ubytování a volný program. Nocleh.

02_den

Volný den.

03_den

Snídaně. Celodenní výlet na ostrov Gozo s obědem. Plavba trajektem cca 20 minut na ostrov Gozo, který je vzdálený cca 6 km a je druhým největším maltským ostrovem a známý je především pro svou jeskyni nymfy Calypso (nymfa Calypso byla jednou z nástrah na cestě Odyssea do rodné Ithaky). Zde navštívíte historický megalitický chrám Ggantija, který je nejstarší megalitickou stavbou na světě. Dále zde navštívíte známý přírodní úkaz tzv. Modré okno. Po návštěvě zálivu Xlendi, kde bude podáván oběd, si prohlédnete hlavní město Victoria, městskou citadelu i katedrálu. Volný čas ve městě můžete využít k nákupům. Návrat ve večerních hodinách zpět na hotel. Nocleh.

04_den

Snídaně. Polodenní výlet do hlavního města Valletta, útulné město s malými náměstími, úzkými uličkami, četnými kostely a citadelou. Navštívíte zde příjemné zahrady Upper Barraca, odkud je krásná vyhlídka na hlavní přístav. Dále pak uvidíte katedrálu Sv. Jana, která skrývá velké umělecké a architektonické poklady z dob maltézských rytířů. V oratoriu je vystaveno jedno z nejkrásnějších pláten Michelangela Merisiho zvaného Carravaggio. Interér tak patří mezi největší poklady Malty. Nebude chybět ani prohlídka paláce Grand Master, kde se nachází unikátní sbírka gobelínů. Návrat na hotel. Nocleh.

05_den

Snídaně. Zhruba tříhodinnová plavba katamaránem z Lugy do Catanie. Transfer z přístavu v Catanii na hotel, ubytování a nocleh.

06_den

Volný den.

07_den

Snídaně. Celodenní výlet na Liparské ostrovy a Vulcano. V ranních hodinách odjezd autobusem do Milazza, poté odjezd výletní lodí na Lipary největší z Liparských ostrovů. Po plavbě, která trvá cca 1,5 hodiny, budete mít volný čas na prohlídku ostrova. Možnost návštěvy např. archeolgického areálu s archeologickým muzeem. Po poledni se společně přesuneme na ostrov Vulcano, který je pouhých 10 minut plavby od Lipar. Možnost koupání na plážích, v sirném jezírku nebo výstupu na Velký kráter. V odpoledních hodinách odjezd zpět do Milazza a návrat na hotel. Nocleh.

08_den

Snídaně. Polodenní výlet na Etnu - symbol Sicílie, na největší činnou sopku v Evropě. Ve výšce 1900 m n. m. si prohlédneme kráter Silvestri a poté budete mít volný čas na fakultativní výjezd lanovkou do 2504 m n. m. Pro ty co milují adrenalin je zde možnost výjezdu jeepem s místním horským průvodcem až do 2900 m n. m. k vrcholu Etny. Nocleh.

09_den

Snídaně. Transfer na letiště v Catanii a odlet zpět do Prahy.

orien_fakultativně

V ceně zájezdu zahrnuto: - 8 x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelech - 4 x Malta (Mellieha), 4 x Sicílie (Fontachello di Mascali), transfery letiště - hotel - letiště, trajekty během výletů, trajekt Luga - Catanie, letenka Praha - Luga, Catania - Praha, průvodce v českém jazyce, místní česky mluvící delegát.

Poznámka

Minimální počet účastníků zájezdu je 25.

Program

Luga - Mellieha - Gozo - Ggantija - Lipari Victoria - Valletta - Catania - Liparské ostrovy - Vulcano - Etna

Termín

25. 5.-2. 6., 14. 9.-22. 9. 2011

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000