crosssearch

Putování po ostrovech Malta a Gozo

Poznávací zájezdy, Malta

Osmidenní poznávací zájezd po ostrovech Malta a Gozo. Vypravíme se po stopách tohoto krásného ostrova s velmi pestrou a zajímavou historií, svéráznou přírodní scenérií a malebnými historickými městy s úzkými uličkami a mnoha možnostmi nakupování.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

Malta - poznávací zájezd. Osmidenní poznávací zájezd po ostrovech Malta a Gozo. Vypravíme se po stopách tohoto krásného ostrova s velmi pestrou a zajímavou historií, svéráznou přírodní scenérií a malebnými historickými městy s úzkými uličkami a mnoha možnostmi nakupování. Ubytování po celou dobu zájezdu je zajištěno v hotelu Dolmen Resort 4* se snídaní a možností příplatku za all inclusive. Z hotelu se budeme na výlety vypravovat hvězdicovitě, přičemž poslední den zájezdu zbyde čas na odpočinek na pláži nebo u bazénu právě v tomto luxusním hotelovém komplexu.

Program

1. den - přílet
Ubytování v hotelu Dolmen Resort.

2. den - Valletta - polodenní výlet
Dnešní výlet nás zavede přes rušné ulice města do zahrad Barracca, kde nás čeká úžasný výhled na Hlavní přístav. Výlet pokračuje návštěvou katedrály sv. Jana (vstupné není v ceně výletu), postavenou maltskými rytíři. Uvidíme světoznámý obraz namalovaný rukou slavného malíře Caravaggia a prohlédneme si sbírku vlámských gobelínů v katedrálním muzeu. Uvidíme zvenku Velmistrovský palác a jiné historické budovy. Poslední zastávka bude - Malta Experience (vstupné není v ceně výletu) - audiovizuální představení o maltské historii. Oběd není v ceně výletu.

3. den - Mdina - celodenní výlet
Navštívíme centrální část Malty, v které dominuje starověká Citadela Mdiny. Procházka úzkými uličkami tohoto tichého města nás zavede na opevněné hradby, z kterých je nádherný výhled. Následuje prohlídka katakomb. Zastavíme se na útesech Dingli. Dále návštěva botanických zahrad sv. Antona a kostela ve městě Mosta s jeho působivou kopulí. Volný čas na nákupy v centru tradičních výrobků a suvenýru - Ta Qali. Oběd není v ceně výletu.

4. den - Three Cities Tour - polodenní výlet
Objevte s námi historii tři měst-Vittoriosa, Cospicua a Senglea. Projedeme přes město Cospicua do Vittoriosi, pěšky uvidíme typické budovy zdobené historickými budovami. Proplujeme zátoky hlavního přístavu na lodičkách-fregatínách a na závěr vyjdeme na hlídkové věže-Vedette ve městě Senglea. Oběd není v ceně výletu. Plavba přístavem je zahrnuta v ceně výletu.

5. den - Gozo - celodenní výlet
Výlet na sesterský ostrov Malty, 20-ti minutová plavba nás dopraví na ostrov Gozo, který i když má stejnou historii jako Malta, má jiný charakter. Gozo je zelenější a malebnější než samotná Malta. Navštívíme Modré okno ve Dwejre, Citadelu ve Victorii, zátoku Xlendi a uvidíme také kulturní představení, které nás provede minulostí ostrova. Volný čas na nákupy suvenýrů. Gozo je známé pro vlněné svetry a ručně tkané krajky. Oběd není v ceně výletu.. Lístek na trajekt na Gozo je v ceně výletu.

6. den - Hagar Qim, Limestone Heritage and Local Market - celodenní výlet
Výlet začíná návštěvou jednoho z nejstarších vápencových lomů, dnes turistická atrakce. Seznámíme se s tisíciletou historii stavebnictví na Maltě (vstupné není v ceně výletu). Návštěva megalitické stavby Hagar Qim (vstupné není v ceně výletu) nás seznámí s magickou historií ostrova. Z dálky uvidíme ostrov Filfla. Výlet pokračuje návštěvou údolí Zurrieq, kde za pěkného počasí je možná plavba do Modré jeskyně - Blue Grotto (plavba není v ceně výletu), známé svou křišťálovou barvou moře. Zastávka na oběd. Pokračujeme návštěvou typické, rybářské vesnice Marsaxllok, kde je možnost vidět místní trh. Později navštívíme prehistorickou jeskyni Ghar Dalam (vstupné není v ceně výletu). Oběd není v ceně výletu.

7. den - den volna v hotelu Dolmen Resort

8. den - odlet

Minimální obsazenost s českým průvodcem je 12 osob

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000