crosssearch

Malta - srdce středomoří

Poznávací zájezdy, Malta (zobrazit na mapě) mapa

Malta o La Valletta o Rabat o Mdina o Tarxien o Marsaxlokk o ostrov Gozo o Sliema o Bolzan o Mosta

Konečná cena za osobu od: 24 831 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Malta o La Valletta o Rabat o Mdina o Tarxien o Marsaxlokk o ostrov Gozo o Sliema o Bolzan o Mosta

Program

1.den:
odlet ve večerních hodinách z Prahy, přílet na Maltu. Transfer do hotelu, ubytování ve 3* hotelu Sunfl ower v letovisku Qawra nebo podobném, nocleh.

2.den:
individuální volno, oběd a večeře v hotelu. Nocleh.

3.den:

odjezd z hotelu do hlavního města ostrova La Valletta, návštěva zahrad Baracca s překrásným výhledem na hlavní přístav, katedrály Sv. Jana, Paláce velmistrů. Oběd v místní restauraci. Pokračování do Rabatu, předměstí Mdiny a poté návštěva bývalého hlavního města Malty - Mdiny, z jehož obranných hradeb je výhled na celý ostrov (prohlídka města, návštěva katedrály Sv. Pavla). Krátká foto zastávka u útesů Dingli. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4.den:

půldenní výlet začne v jižní části ostrova, kde se nacházejí 3 megalitické chrámy z doby 3000 let př. n. l. v městečku Tarxien, návštěva Jeskyně tmy Ghar Dalam, pokračování k významné památce z doby kamenné - chrámu Hagar Qim. Na závěr návštěva vesnice Marsaxlokk a místního trhu, v přístavu uvidíte tradičně barevné rybářské lodě ,,luzzu". Zpět do hotelu, odpoledne individuální volno. Večeře, nocleh.

5.den:
celodenní výlet na sousední ostrov Gozo, kdysi prý obývaný mýtickou nymfou Kalypsó. Návštěva prehistorických chrámů Ggantija, známý přírodní úkaz Modré okno, po obědě v typické vesničce hlavní město ostrova Victoria (místní citadela a katedrála, volno k nákupům). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6.den:
prohlídka známého Trojměstí - Senglea, Cospicua a Vittoriosa. Ve Vittoriose prohlídka řady budov, které sloužily jako ubytovny, nemocnice, zbrojnice a paláce maltézských rytířů. Oběd v místní restauraci. Pokračování do Sliemy, nalodění na jachtu a projížďka dvěma přírodními přístavy Valletty - Marsamxett Harbour a Grand Harbour. Ve Sliemě možnost nákupů. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7.den:
odjezd do městečka Bolzan, kde žila česká herečka Adina Mandlová v letech 1967-1981, dále do vesničky Ta´Qali s ukázkou výroby tradičních maltských výrobků - hrnce, sklo, stříbro. Volný čas k nákupům. Město Mosta, prohlídka katolického dómu. Zakončení výletu v zahradách San Anton ve vesnici Attard (obklopují Palác velmistra z roku 1628, nyní rezidence prezidenta Malty). Zpět do hotelu, individuální volno, večeře, nocleh.

8.den:

individuální volno, transfer z hotelu na letiště, odlet do Prahy.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000