crosssearch

Za orangutany na Borneo

Poznávací zájezdy, Malajsie

Přílet do Malajsie, v Kuala Lumpur přestup na let do KOTY KINABALU, transfer na ubytování, dle času příletu večerní prohlídka hlavního města bornejského státu SABAH, za návštěvu jistě stojí zdejší noční trh s rozmanitým zbožím a se stánky s malajskými pokrmy.

Konečná cena za osobu od: 46 590 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne):Odlet z Prahy do Malajsie.
2.den (po):Přílet do Malajsie, v Kuala Lumpur přestup na let do KOTY KINABALU, transfer na ubytování, dle času příletu večerní prohlídka hlavního města bornejského státu SABAH, za návštěvu jistě stojí zdejší noční trh s rozmanitým zbožím a se stánky s malajskými pokrmy.
3.den (út):Krátký přejezd do rezervace zvěře LOK KAWI, kde budeme moci poprvé spatřit orangutany, ale také nosorožce či malajské tygry. Kulturní vesnice MONSOPIAD, prohlídneme si domorodá obydlí a vyzkoušíme si množství zajímavých aktivit. Velmi zajímavý je místní dům lebek.
4.den (st):Krátký přelet na miniostrůvek LABUAN ležící v Brunejském zálivu, který je bezcelní zónou. Okružní jízda ostrovem. Ochutnávka pokrmů z mořských plodů.
5.den (čt):Volný program, odpoledne odlet zpět do Koty Kinbalu, transfer do hotelu.
6.den (pá):Relaxace na pláži TANJUNG ARU nebo individuálně procházka městem.
7.den (so):Volný program, fakult. lodní výlet kolem ostrovů NP TUNKU ABDUL RAHMAN (cca 30 USD, platí se na místě), které jsou ideální ke šnorchlování (možnost zapůjčení vybavení na ostrově) nebo lenošení na bělostných plážích. Nejoblíbenější je ostrov MANUKAN s korálovým útesem. Lodička s námi obkrouží i další malé ostrůvky, např. SAPI (Kraví ostrov) či MAMUTIK.
8.den (ne):Odlet do SANDAKANU, přejezd do rehabilitačního centra chráněných orangutanů v SEPILOKU, projdeme se parkem po dřevených lávkách a zúčastníme se krmení orangutanů, botanická zahrada, kde spatříme mnoho tropických rostlin, my se projdeme po 300 metrů dlouhém chodníku zavěšeném ve výšce 25 metrů nad zemí. Vesnička SUKAU, loďkou na ubytování na břehu mocné řeky KINABATANGAN. V podvečer lodní výlet po řece, za soumraku uvidíme mnoho ptáků, ještěrek, makaků, nosatých opiček kahau, a pokud budeme mít štěstí, tak i orangutany žijící ve volné přírodě (nezapomeňte si dalekohled!).
9.den (po):Delší přejezd do PŘÍRODNÍ REZERVACE TABIN, kterou tvoří převážně mangrovy a nížinné lesy. Zastavka u vápencových jeskyní GOMANTONG, které jsou nejproslulejším zdrojem černých a bílých hnízd salangan, ze kterých se připravuje polévka. Jeskynní systém si důkladně prohlédneme v Bílé jeskyni SIMUD PUTIH. Rezervace Tabin,hlavními obyvateli rezervace jsou sloni a gibboni či hulmani, ale svůj domov tu má i ohrožený nosorožec sumaterský. Ubytujeme se v příjemných chatičkách uvnitř rezervace u řeky Lipad a vydáme se na krátkou procházku pralesem k bahenní sopce. Zpět podél Sloní stezky, večeře, noční safari.
10.den (út):Pro zájemce brzká ranní procházka s pozorováním ptactva, po snídani další část rezervace s koupáním pod VODOPÁDEM LIPAD, odpočinek, relaxace.
11.den (st):Přejezd do SEMPORNY (cca 5 hod.), která je vstupní branou na nádherné ostrůvky SEMPORNSKÉHO SOUSTROVÍ. Trajektem přeplujeme na ostrov MABUL proslulý podvodním fotografování. Na tomto ostrově žije komunita lidí Badjau Badjau (mořští nomádi).
12.den (čt):Volný program, šnorchlování.
13.den (pá):Koupání, odpoledne zpět do Semporny a krátký přesun do TAWAU na hranicích s Kalimantanem.
14.den (so):Návštěva malé rezervace obklopené zemědělskou půdou, do TAWAU HILLS se zvedajícími se kopci. Vydáme se pěšky k horkým pramenům a k vodopádu nebo vystoupáme na kopec BOMBALAI HILL. Odpoledne se vrátíme zpět do města, ale ještě cestou se zastavíme v MUZEU KAKAA, jediném v Malajsii. Večer krátká prohlídka Tawau.
15.den (ne):Přelet do Kuala Lumpur a odlet do Prahy.
16.den (po):Přílet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Celkem 192 termínů

Celkem 192 termínů

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000